Author Topic: Gdje kupovati najpovoljnije elektroniku, mobitele itd?????  (Read 20233 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
amazon majka. na solstice-u cak i ako je u evropi narucujes na US adresu pa ti kompanija salje (o svom trosku) sve sto si narucio u Barselonu.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Ako uletis da ti bude port day u US kad bude black Friday onda si na konju, a ovako u mnogome zavisi sta ces kupovati.

Mobilni,konzole, dodatna oprema za fotografe nekako su mi juzni Karibi i Aljaska najbolja(najjeftiniji) solucija.

BTW: Don't get Ur hopes up, ako ides da radis za Image, ja sam dobijao 180 USD nedeljno i kad mi skinu sve harace(depozit,uniforma i ne daj boze ko uzme i kameru od njih) ostalo mi je jedva da 'prezivim'.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Slazem se sa negociant-om.  ::yes::
Amazon je najbolji sto se tice tehnike i slicnih stvari. Naravno ne odece... Obicno ako ste u US portu stigne za 1-3 radna dana a takodje salju i za evropu.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
A naplata? Predpostavljam preko banke, od koje dobijes karticu?

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2

Offline simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Naplata ide preko debit kartice u mom slucaju koristim Bank of Amerika i JP Morgan bankovne racune .Cak kupujem online kad sam doma preko Amazona .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Cak kupujem online kad sam doma preko Amazona .

Da ti dostave na brod? Ili da ti dostave kući? U slučaju br.2, može pojašnjenje oko carine?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Ja sam kupovao, i kupujem preko ebaya ali doduse to su bile sitnice do 30$ i sve sa free dostavom iz hong konga ili tajlanda itd!

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Aj da mi samo malo pojasnite ako vam nije problem.
Jedno sam shvatio, kad sam u Aljasci mogu da pazarim.
Drugo - Sta mi treba da ja mogu jednostavno da kupim nesto preko amazona?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nemoj da cepkaš isto pitanje u više tema.

A evo šta ti treba:

0. pristup internetu, odnosno sajtu amazon.com
1. kreditna/debitna kartica, Master ili Visa npr.
2. novac na računu
3. adresa na koju ti se roba dostavlja.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
E hvala druze. Moram, sutra putujem pa gledam sto pre da pokupim odgovore! Al necu vise ;)  :uzdravlje:
By the way, sad videh da bih na tu karticu cekao nekoliko dana, tako da, zakasnio sam. Zato se nadam u tom slucaju da ce biti nekih dobrih ljudi na brodu (sa karticama naravno :D ) koji ce kupiti nesto za mene, a onda mu ja odmah dam novac na ruke!

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
E hvala druze. Moram, sutra putujem pa gledam sto pre da pokupim odgovore! Al necu vise ;)  :uzdravlje:
By the way, sad videh da bih na tu karticu cekao nekoliko dana, tako da, zakasnio sam. Zato se nadam u tom slucaju da ce biti nekih dobrih ljudi na brodu (sa karticama naravno :D ) koji ce kupiti nesto za mene, a onda mu ja odmah dam novac na ruke!

odes u walmart i kupis si karticu za 5$ i tamo stavis novac na racun i kupujes sa njom.
 

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Hvala ljudi na pomoci, za par sati (12) krenoh na pute daleke. Pozdrav i jos jednom hvala! :uzdravlje:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Srećan put i piši nam kad stigneš. :uzdravlje:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Pozdrav,

ja sam totalni gadget freek pa me zanima gdje je u bijelom svijetu najpovoljnije kupovati raznoraznu elektroniku...znaci mobitele, laptope, netbook-e, fotoaparate, kamere, popularne jabucice...itd.....

Dodatni info:
Dobio sam posao fotografa za Image a plovit cu za royal caribbean....
12.02. Putujem za Miami...

Tnx

PR je dobro mjesto za kupovinu jer nemaju federal tax, tako da su u prosjeku jeftiniji barem 10 - 15 posto nego US kontinent. Isto vazi i za St Thomas isto tako no taxes a tamo pomaze i dobra spika i cjenkanje, npr nikon d90 u US s nekakvim startnim kitom objektiva cca 1300 usd, u St Thomasu od 850 na gore. St Marteen jos jeftiniji no robu vecinom prodaku indijci, pa je rizik cigla u kutiji poprilican. Curacao takodjer poprilicno jeftin za tehnikalije ali ponuda nije kao u US, Online su mogucnosti ogromne takodjer.
ča je  život vengo fantažija

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Da trgnem malo ovu temu iz zaborava, jer neko kupovao preko Amazon-a smartphoneove? Ima li neko da podeli iskustva?