Author Topic: Photographer, Employment Power, 670€  (Read 2706 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Photographer, Employment Power, 670€
« on: 20/January/2012 »
Sve zavisi od situacije, mnogo faktora je u opticaju....

Image ti je jedna velika lutrija, na Carnivalu imas 1150$ fixno i to je to miran si.
Sto se tice Image-a, fixna plata je 700$ + procenat od prodaje (za svaki artikal prodat 1$ dobijes bonus)..
E sad lutrija koju spominjem je vezana za brod koji dobijes.
Na velikim RCCL brodovima plate se krecu do 1500$ lagano, Celebrity mozda manje, sve zavisi sta
ubodes.
Mozda je sad drugacije, tako nam je bilo na intervjuu, meni bi odgovarala ova druga teorija koju je izneo
Milan - 1200$ fixno i miran si, nema cimanja oko prodaje. U svakom slucaju videcu na ugovoru.

Uglavnom jedna plata se daje na opremu i fotoaparat,
+- 650$ Nikon D90 (+-, jer uvek aparat moze da prodas a dobijas ga po ekstra ceni);
+200$ oprema;
+ 500$ depozit koji ti se vraca na kraju ugovora ako ne zelis vise da radis za image.

To je neminovno, ali zato dosta manji trosak pri prvom odlasku na brod imas..

Evo mojih troskova za Image, prvi odlazak :

provizija agenciji                       = 250€
lekarski pregled                        = 120€
viza                                        = 135€
Intervju
(povratna karta Bgd - Zagreb)   = 45€ (voz/vlak)
marlins test                              = 20€
ostali troskovi                           = 80€
                                       ................................
                                              = 650€

Bravo, primetili ste, fali trosak za trening  :). Razjasnicu  :).
Pre apliciranja za Image, aplicirao sam za Carnival, ali trening koji je bio u Beogradu se nije placao,
samo marlins 20€. Intervju za Carnival nisam prosao, ali sam pukao 100€ za put u Veneciju.
10ak dana posle apliciram za Image i zove me Toma na trening u Zagreb, i da platim 100€.
medjutim nisam bio u mogucnosti da prisustvujem istom jer sam potrosio sve slobodne dane na poslu za taj mesec.
Tu krenemo da se raspravljamo i ja mu lepo kazem ne mogu i to je to, mogu samo direktno na intervju, samo mi je
jedan dan ostao slobodan. On na kraju popusti i kaze aj dodji na intervju, mada mislim da ce to biti jos jedan pucanj
u prazno....Kako sam ga samo slatko demantovao na istom  :haha:. I tako vam ja nisam platio ni trening za Carnival,
ni za Image (tj za image nisam ni isao)  ;).

Al ajde, trosak za put do Venecije je isto trosak, tako da cemo ga prikljuciti gore navedenim troskovima.

Znaci + "put do Venecije"        = 100€

                              ...........................................
                                        
                                       = 750€

Tako da, meni je ok na kraju ispalo. jedva sam i ovo skupio, na jedvite jade, unovcavao cekove, snalazio se,
iskoristio tu mogucnost da na rate otplatim sve... da sam prosao na Carnival stvarno ne znam odakle bih
stvorio jos 500-600€. Tako da, sto se tice troskova, dobro je ispalo na kraju, nadam se da ce sreca posluziti
pa dobijem neki profitabilan brod hehe al o tom potom, boze zdravlja da sednem u avion i zapalim vise.....

Dotad  :uzdravlje:  junaci




Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))