Author Topic: I tako onda 1500€ ispljunila i sve kontala zaradit ce se nesto  (Read 11084 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
@Natal jes ostane ti fotic ali u kakvom stanju ?  Ako dnevno rokas po 1000 slika , to je mesecno 30 000 fotki, shutter life na D90 se krece oko 100 000 ja mislim, tako da pitanje je u kakvom stanju ti ostane aparat. Ovako radim sa njihovim aparatom a svoj koristim samo kada fotkam nesto "lepo" . 
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Cekaj, ona je stvarno napisala da za kruz od 12 dana dobije 859$.
To bi onda bilo mjesecno malo preko 2000$, zar ne?

E ako je to malo, onda stvarno nemam rijeci.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
@Natal jes ostane ti fotic ali u kakvom stanju ?  Ako dnevno rokas po 1000 slika , to je mesecno 30 000 fotki, shutter life na D90 se krece oko 100 000 ja mislim, tako da pitanje je u kakvom stanju ti ostane aparat. Ovako radim sa njihovim aparatom a svoj koristim samo kada fotkam nesto "lepo" . 

E bratic, ja bih fotkao sa svojim d90, ali ne fotkam sve dogadjaje, formal nights fotkam sa d300s koji mi oni posude, tako sam ja nacuo.
Iovako sam planirao da odradim servis kad se vratim, pa ga prodam ako
necu vise da radim.
xDD
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 Ako dnevno rokas po 1000 slika ,

 :neceici:

hajli anlajkli.

Čak i kada radiš na gangway-u ne radiš sam i ne radiš cijeli dan ... kada je brod na moru slikaš samo po restoranima, a to sitno nešto ... kada si u kostimu na gangwayu, ne slikaš ništa .. itd itd

Quote
shutter life na D90 se krece oko 100 000 ja mislim,

Nikon D90 Shutter Life

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Shefe ja sam cuo od ljudi da dnevno pucaju i do 1000 fotki po aparatu.

Za nikon D90 kazem oko 100 000 jer je to cifra gde shutter pocinje da gubi na preciznosti, i tu tek krece da se "kvari".
Nekima je D90 ziv i do par miliona okidaja, kao sto se vidi na grafikonu.
No moja poenta ovog i proslog posta je, da je bolje koristiti company aparat koji ti oni daju dok lepo stedis za svoj neki koji zelis kupiti. E sad to je moje misljenje i drzim se toga, ne kazem da sam u pravu nit prisiljavam ikog da misli isto kao i ja.

Ja imam mog nikona (d200) evo skoro pet godina, bog zna koliko okidanja je imao, isao je u servis da mu zamene gume i ociste senzor, kostalo me oko 110 eura to, i eno ga kao nov.
E sad uskoro ocekujem da ce shutter da mu pandrkne, jer boga pitaj koliko je taj izgurao.

Over and out.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline sahar

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pa ti ako si zaradivala po kruzu 860$ znaci za mjesec i 5 dana si uzimala 2,577$ 13,115$ (Odradila si fakticki 15.2 takvih kruzeva) Reci mi molim te kako ti je sitno ostajalo? Sad kompanija placa u oba smijera kartu, i ovo 1500€ su za Carnival troskovi tako da nema troskova na brodu taj depozit kamera i to to je za Image ;) A image je 2x manje troskova na pocetku ali imas troskova na brodu koje si ti navela ;) U sustini ti je isto ali mi nije jasno kako ti je ostalo sitno :S 13,115-1400$-2000$= 10,000$ Za 6mj ti ostane godina dana 20.000$ Po mojoj nekoj racunici. Ako je ovo sitno onda ne znam sta je krupno. Jos sam ti racunao i troskove koje si navela na brodu ali toga nema oko 2000$ ti izade sve u sustini i carnival i image tu je priblizno + 2 ugovor nemas tih troskova Pa ti sad viidi ako grijesim ispravi te me.  :waiting:

Moj bed. Tila sam reci da su kruzevi trajali 12 dana,ali je mjesecna placa bila oko 800$ mjesecno a ne po kruzu. Greska u samom startu. Mucho sorry :smack:

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Pa da sada je jasnije covjece dugo ti je trebalo :(

Šefe matiša mi je ipak dobra bila njena je greska bila sto je krivo napisala.
Dugujes mi ispriku :P  oT  :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Moj bed. Tila sam reci da su kruzevi trajali 12 dana,ali je mjesecna placa bila oko 800$ mjesecno a ne po kruzu. Greska u samom startu. Mucho sorry :smack:

aman, na kojem si ti to brodu bila i jesi li dogurala do photog2, odnosno 3?

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
A za sta je bio onaj polog od 500

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
taj polog je ako kidnes, tj. ako u sred ugovora odlucis da neces vise da radis s njim itd.. od njega ti kupuju kartu.
uglavnom, kad odlucis da vise ne radis za njih onda se dobija nazad taj polog od njih.
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Taj "polog" mi zvuči protiv-zakonito.

 :zen: [mp3=200,20,0,left]http://www.thomasrichardsonmusic.com/files/OM_Mantra.mp3[/mp3]

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
ne znam sefe, nama je tako objasnjeno.
znaci kad ispunis ugovor do kraja i ako onda kazes to je to, nasa saradnja je gotova oni ti vracaju taj polog.
ako prekines na pola, od njega ti kupe kartu, namire ako nisi isplatio kameru i sta ja znam..

mislim da je upravo zbog takvih stvari Image na losem glasu i zato je protok ljudi veliki...
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!