Author Topic: da nosim fen za kosu, ?etke i ostale sitnice ili ne?  (Read 4509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nata1906

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Neko da mi da savet,da li da nosim fen za kosu,cetke i ostale sitnice ili ne...i da li da kupim ovde cipele ili tamo?


Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
da nosim fen za kosu, ?etke i ostale sitnice ili ne?
« Reply #1 on: 07/November/2010 »
Nato, na osnovu iskustva moje ćerke, koja je već nedelju dana na brodu ponesi fen. Njoj je neophodan i nije se dvoumila oko toga da li da ga nosi ili ne. Pošto je ljubitelj silnih šampona i preparata za kosu više se dvoumila oko toga da li i koliko toga sme da ponese, pa se na kraju odlučila da tamo kupi subrine, šampone itd.Odavde je minimalno ponela. Ponela je par antibiotika, Fervex, hidociklin i Rapten K.

Jedino joj je žao što nije ponela crne cipele za rad. Čula je da ne sme odavde da se nose i da mora da kupi njihove, koje su izuzetno neudobne i ima problema, jer joj otiču noge i poplaveo joj je nokat na palcu. Ja sam se konsultovala sa Šefom foruma i on kaže da joj je najbolje da poruči preko interneta odgovarajuću obuću koja se ne kliza što će i učiniti.

Zato moj ti je savet da ipak neke cipele pre svega udobne i što jednostavnije ili čak patike poneseš odavde i izbegneš probleme poput ovog koji sam navela!!!
Ako te još nešto zanima pitaj!!! :)

Pozdrav i srećno!

Offline nata1906

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
da nosim fen za kosu, ?etke i ostale sitnice ili ne?
« Reply #2 on: 07/November/2010 »
hvala mama  :)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
da nosim fen za kosu, ?etke i ostale sitnice ili ne?
« Reply #3 on: 07/November/2010 »
Neko da mi da savet,da li da nosim fen za kosu,cetke i ostale sitnice ili ne...i da li da kupim ovde cipele ili tamo?

ponesi mini fen. nekad kazu da se kakti ne bi smjelo imat pegle za kosu i sl. radi toga jer lako moze izbit pozar, al sve cure su ih imale i kad je bio cabin inspection spremis u kofer i amen.

robu peres u tzv. crew laundryu. imas automat za prasak i omeksivac po 50 centi svaki. mozes i kupit deterdzent u portu. ovisno od pozicije mozes je dati i room stewardu da ti opere robu. uniforme za staff su besplatno peglanje i pranje, ne znam za crew. mi smo koristili i guest laundry na palubi ispod jer su masine bile malo bolje i nikad se nije moralo cekat. nikad nas nisu stopali iz securitya. navodno je hotel direktor dozvolio da staff pere u guest laundryu, al ne znam koliko je to tocno i odnosi li se na svaki brod.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
A gdje sušite robu?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pa u sušilici / mašini za sušenje (dryer).
Najčešće su jedna na drugoj washing machine i dryer - kad se roba / veš opere, prebaciš u sušilicu.