Author Topic: Da li nositi vozacku dozvolu, da li ona vazi tamo?  (Read 10885 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Hvala na informaciji natal, bas sma hteo da pitam gde u majamiju moze u shoping.

Da li nositi vozacku dozvolu, da li ona vazi tamo ? Npr resim da se ne vratim u srbiju na 2 meseca nego ostanem tamo negde, da mogu da uzmem renta car i to, da li je nasa  vozacka validna tamo ?
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Vozacka dozvola vazi ukoliko nemas vize tipa H1B ili H2B .Mozes da vozis u USA bez problema

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Eeeeeeeeeeeee odlicno pitanje.

Jedino brate sto nas malko *ebe jeste to sto imamo c1/d vizu, sto znaci dan nakon zavrsetka ugovora pravac Evropa.
Kad dobijmo c1/b1 moci cemo da blejkamo po USA i nakon zavrsetka ugovora  :run:....tako sam ja skapirao   :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Hvala na informaciji natal, bas sma hteo da pitam gde u majamiju moze u shoping.

Da li nositi vozacku dozvolu, da li ona vazi tamo ? Npr resim da se ne vratim u srbiju na 2 meseca nego ostanem tamo negde, da mogu da uzmem renta car i to, da li je nasa  vozacka validna tamo ?

Meni su rekl da ne nosim ni vozacku a ni licnu kartu...  :smack:
Ponesi sve sto mozes. U meksiku ti traze vozacku ako hoces motor da vozis, a u new orleansu, ti treba licna karta ako hoces napolju da kupis alkohol, npr. viski ili tako nesto... Jer pasos ti je na brodu od pocetka pa do kraja ugovora.... poz

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Normalno nosi vozacku i nosi licnu kartu, shta nebi ponio. Meni to ionak u novcaniku stoji.

Mozesh da u Haku izvadish internacionalnu vozacku. To ti je u biti prevod tvoje vozacke koji vredi svuda u svijetu. Nije ni puno para neshto sitno doje.

Ja cu sebi uzeti sada kad budesm isao iduci puta.

Shta se tice c1 vize mozesh da ostanesh para dana bez problema samo u MSI obavijesti i cao. Nema problema.


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne treba zaboraviti da su gotovo sva vozila u US automatic, znači, bez mjenjača brzina.
Par puta sam išao sa ekipom unajmiti auto na nekoliko mjesta, nisu imali model sa mjenjačem  :neceici:

US je vrlo flexibilna zemlja. Ako imaš karticu, svaka dozvola važi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Ne treba zaboraviti da su gotovo sva vozila u US automatic, znači, bez mjenjača brzina.
Par puta sam išao sa ekipom unajmiti auto na nekoliko mjesta, nisu imali model sa mjenjačem  :neceici:

US je vrlo flexibilna zemlja. Ako imaš karticu, svaka dozvola važi.
Imaju u meksiku autica sa mjenjacem ali to su bas autici ono nas pet sjeli i nismo mogli izaci dok se nije raspalo
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Ali ja licnu kartu nemam... :D   Vec godinu dve.   Jel bas bas mora da je nosim ?


Edit:

To jest imam ali nije validna vise. No hvala na informacijama svakako !
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Ali ja licnu kartu nemam... :D   Vec godinu dve.   Jel bas bas mora da je nosim ?


Edit:

To jest imam ali nije validna vise. No hvala na informacijama svakako !
idi vadi licnu, imaces problem kad budes morao da izvadis potvrdu da nisi osudjivan.... ja sam imao sa tim za*****anciju jer sam izgubio lk par dana pred put. Jedini nacin da dobijes tu potvrdu je licna, cak ni pasos ne pomaze. Poz

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Nosite dozvolu ako hocete da iznajmljujete kola i motore u portovima. A zamisli ti njih na bahamima nassau ... posto su amerikanci imali mnogo problema sa motorima koji imaju manualni menjac brzina, skucavali su se u bandere, izletali u more, ginuli, oni su lepo doneli zakon da je iznajmljivanje motora sa manuelnim brzinama ZABRANJENO. :)   Eto ti sad, ja kontao da iznajmim neku hondicu cbr 600 ili tako nesto , malo da projurcam tim lepim putevima pored mora.. kad ono cabar druze. Samo skuteri.

Takodje mozete iznajmiti dobrih automobila, ali nigde nisam video manuelne menjace ..
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Da li nositi vozacku dozvolu, da li ona vazi tamo?
« Reply #10 on: 24/January/2014 »
Normalno nosi vozacku i nosi licnu kartu, shta nebi ponio. Meni to ionak u novcaniku stoji.

Mozesh da u Haku izvadish internacionalnu vozacku. To ti je u biti prevod tvoje vozacke koji vredi svuda u svijetu. Nije ni puno para neshto sitno doje.

Ja cu sebi uzeti sada kad budesm isao iduci puta.

Shta se tice c1 vize mozesh da ostanesh para dana bez problema samo u MSI obavijesti i cao. Nema problema.



da li se u usa može sa običnom hr dozvolom ili treba vaditi baš internacionalnu?
može pojašnjenje što je MSI?

"It always seems impossible until it's done"

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Da li nositi vozacku dozvolu, da li ona vazi tamo?
« Reply #11 on: 24/January/2014 »
Jel tko vadio tu "internacionalnu" vozačku u Hrvatskoj?
Kako to izgleda?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Aspire55

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Jel tko vadio tu "internacionalnu" vozačku u Hrvatskoj?
Kako to izgleda?


Ja jesam prije dvije godine zbog drugih razloga (išla sam kao au pair u Ameriku). Ne sjećam se točno procedure u detalje ali znam da sam išla u HAK u Zagrebu, pokazala vozačku, platila nekih 300kn, dala dvije manje slike (kao za putovnicu) i dobila međunarodnu vozačku dozvolu.
Vrijedi 3 godine od datuma izdavanja ovisno u koju državu u Americi idete.
Ja sam bez problema vozila po New York državi, a u Californiji i Nevadi smo uzeli rent a car i isto bez problema.
Moram napomenut da dozvola sama po sebi ne vrijedi ništa ako nemate i originalnu vozačku uz sebe.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Sto se Srbije tice, ne treba medjunarodna za sve koji imaju novu plasticnu vozacku dozvolu. Za one koji jos uvek voze sa starom dozvolom, treba medjunardona za vecinu zemalja.

Za Australiju na primer ne vazi stara srpska dozvola niti medjunarodna dozvola posto po njihovom zakonu je uslov da mora biti originalna dozvola sa engleskim jezikom (sto je ispunila nova srpska dozvola).
Ja sam prvi ugovor imao staru papirnu dozvolu i medjunardonu dozvolu izdatu od Auto Moto Saveza i nisu mi dali da iznajmim auto u Brizbejnu. Sad sa novom nemam problema.

Ne znam kako izgleda medjunarodna u HR, al evo kako izgleda srpska:

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
U "banana" državicama gdje su gladni ako nema turista, neće praviti problem. Samo da zarade.
Ja sam išao npr u Meksiku na jedan izlet gdje smo vozili ATV-e, pokazao samo fotokopiju ove obične, hrvatske vozačke, nema problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)