Author Topic: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)  (Read 61790 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #30 on: 03/March/2013 »
Eh, kamo srece.. Nemam laptop. Al planiram da uzmem tamo, mozda i preko amazona jer sam video da su cene neuporedive sa ovim cenama ovde.. Sta ti mislis?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #31 on: 03/March/2013 »
Svakako pricekaj s kupnjom dok ne dodes na brod - bilo amazon, ili u luci... Samo se na povratku cuvaj carine, iako ne bi trebalo biti problema posto ces ga i koristiti - no navodno su gnjavili
Once a sailor, always a sailor.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #32 on: 03/March/2013 »
Svakako pricekaj s kupnjom dok ne dodes na brod - bilo amazon, ili u luci... Samo se na povratku cuvaj carine, iako ne bi trebalo biti problema posto ces ga i koristiti - no navodno su gnjavili

Neće njega gnjaviti, iz Srbije je, niko te na našoj carini ne proverava za taj jedan laptop :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #33 on: 04/March/2013 »
Da to sam i ja cuo vezano za nasu carinu   :)
Al u svakom slucaju vec su me posavetovali gde da stavim top lan u slucaju da proveravaju ;)

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #34 on: 04/March/2013 »
Da to sam i ja cuo vezano za nasu carinu   :)
Al u svakom slucaju vec su me posavetovali gde da stavim top lan u slucaju da proveravaju ;)

Pa ako ga budeš sakrio, znaće da nešto nije u redu! U ranac/torbu bilo šta predviđeno za laptop, i nemaš problema. Naravno, snineš sa ekrana sav zaštitni sloj (najlon) i nemaš frke... Čemu skrivanje, ako ga legalno unosiš?! U 21om veku, najnormalnije je da svi imaju Laptop/Smart Phone, to što mi u Srbiji nemamo "vremena ( :money: )" da kupimo, to je drugo.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #35 on: 04/March/2013 »
Slazem se sa Kuguarom... Bolje da ne krijes, nego da ti ga nadju skrivenog (no pun intended  :rofl: ).
Though she be but little, she is fierce!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #36 on: 04/March/2013 »
Ovo me podseća na tužnu situaciju kad su se u Srbiji 1999. ljudi krili od pomračenja sunca, a ceo svet se raduje toj pojavi i svi jure dobre lokacije da uživaju u prizoru. Tako i sad... ceo svet normalno nosi i koristi laptopove, tablet računare, pametne telefone, samo bi Srbin to još da krije u prtljagu kao da je ne znam šta.

Opušteno se nosi laptop u torbi/rancu i opušteno se vadi (no pun intended) kod skeniranja i niko te ne gleda sumnjičavo niti te išta pita. Naravno, pod uslovom da se ne nosi 10 laptopova još zalepljenih zaštitnim folijama. ;D

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #37 on: 05/March/2013 »
Ostalo je jos 12 sati do mog polaska a evo i mog poslednjeg pitanja. Vezano je za rakiju :D
Da stavljam rakiju u ranac ili kofer?

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #38 on: 05/March/2013 »
Ostalo je jos 12 sati do mog polaska a evo i mog poslednjeg pitanja. Vezano je za rakiju :D
Da stavljam rakiju u ranac ili kofer?

kofer
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #39 on: 05/March/2013 »
Ostalo je jos 12 sati do mog polaska a evo i mog poslednjeg pitanja. Vezano je za rakiju :D
Da stavljam rakiju u ranac ili kofer?

a da ti jos malo procitas negde sta sve sme a sta ne u carry on luggage??
Nikakve tecnosti vece kolicine od 100ml (i za to ima posebno kako i sta)

opsti info (detalje mozes naci na sajtovima aviokompanija i aerodroma)

Security restrictions

Following the increase in restrictions imposed on flights from UK airports and to the USA after the events of August 2006 transatlantic aircraft plot, hand baggage on such flights was restricted to one cabin bag no bigger than 45 cm x 35 cm x 16 cm effective since 15 August.[24] On 21 September 2006, the British Airports Authority advised that from the following day, the allowable size of the single item of hand baggage on outgoing flights from the UK would be increased to 56 cm x 45 cm x 25 cm (approx. 22 in x 17.75 in x 9.85 in),[25] the IATA guideline size. Still most airports have a strict limit of one piece of cabin baggage per passenger - especially passengers in the business class are used to have two pieces of cabin baggage allowance within Europe which does not apply for flights to and from the UK.

European Union
Since 6 November 2006 there is a common regulation for cabin baggage restrictions in extended European Union (including Switzerland, Norway and Iceland).[citation needed]
Restrictions on liquids:
only liquids with max 100 ml per piece
all pieces assembled in a single zippable plastic bag of max 1000ml (1 liter)
liquids include gels and lotions (shampoo, tooth paste), lip sticks, moist paper tissue
Exceptions:
prescribed medicine of any size (non-prescribed medicine-only items allowed well)
baby milk and other items for infants
nutrition for diabetes diet
Restrictions on abusable objects:
weaponry, including imitations and sports utilities (e.g. archery)
sharp objects, even small ones, including dart arrows and razor blades.
The recommendation allows for light knives and scissors with blades up to 6 cm but some countries do not accept these either (e.g. nail care items).
blunt objects, clubs and all larger sticks, including sports utilities (e.g. skateboard)
inflammable objects, including ethanol, alcoholic beverage above 70%, some match sticks
toxic chemicals, including pepper spray, liquid batteries, blood samples

United States
The United States Transportation Security Administration (TSA) has introduced a series of restrictions effective since 26. September 2006 under the name "3:1:1" for liquids[26]
Restrictions for liquids
3.4 ounce or smaller of containers for liquids and gels (100 ml)
1 quart-size clear plastic zip-top bag holding the liquid contents (approx. 950 ml)
1 bag per traveler shown openly in the security bin.
the TSA guidelines explicitly accept the metricized portions of 100 ml / 1 liter as defined later in the European Union.
the list of exceptions for liquids (baby milk, diabetes diet) is identical.
Furthermore the TSA has additional restrictions for security searches - for example all baggage should not be locked (there are special padlocks that TSA staff can open), gifts should not be wrapped, and shoes may be required to be taken off during body search with the metal detector. Food items in the luggage may be mistaken for dangerous material triggering an intensive search.
    - izvor: Wiki
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Maro dcl

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #40 on: 05/March/2013 »
Sta, dace mi otkaz zbog lonceta za kafu? Daaaj hahaha mislim da malo preuvelicavas!



saftey first volija bi vidit tog koji nece odletit s broda radi takve stvari

Offline Maro dcl

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #41 on: 05/March/2013 »
A znači rakija se smije nosit ?

Kolika količina? Jel smo litar il moze bar litar i po :-D






prije par tjedana mom prijatelju su nasli u kabini johnny,automatski otkaz jel company policy je 0 alcohol mislim govorim za svoju companiju eto toliko strogi mogu bit

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #42 on: 05/March/2013 »
Ok ljudi, hvala a ja sad odoh! Pozdrav !  :uzdravlje:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #43 on: 05/March/2013 »


saftey first volija bi vidit tog koji nece odletit s broda radi takve stvari

znam ih ja nekoliko



prije par tjedana mom prijatelju su nasli u kabini johnny,automatski otkaz jel company policy je 0 alcohol mislim govorim za svoju companiju eto toliko strogi mogu bit

sta su disney   dry shipovi??  :hmm:
 

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Šta sve nosim na brod. (prvi ugovor)
« Reply #44 on: 05/March/2013 »
Jasno je da ne bi smeo imati alkohol u krvi, a zasto je problem da ima u flasi ?  :neceici:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...