Author Topic: Prava - Zalbe na brodu  (Read 2261 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Prava - Zalbe na brodu
« on: 25/January/2012 »
Ovako, Sefe sorry, nisam nasao nista vezano za ovo sto me zanima, a znas da sam procitao forum uzduz i porpijeko, pa sam morao otvoriti novu temu. Pitanje je jednostavno i volio bih da cujem bar tvoje i jos necije misljenje tj. iskustvo:

- Buduci da se masa ljudi zali na te neke Indijce ili sta ti ga ja znam koga, cisto me zanima da li postoji mogucnost da se zalis na nekoga ko ti onemogucuje da radis svoj posao kako treba da li zbog toga sto on svoj posao ne radi kako treba ili cisto onako da te za'ebe???

Ako da, kome se zalis, koja je procedura i koliko to vode pije?? Tj da li mozes dobiti premjestaj u drugi bar, drugi brod ili taj moze dobiti neko ribanje..

Hvala unaprijed!!!! ::bin-laden::

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Prava - Zalbe na brodu
« Reply #1 on: 25/January/2012 »
Ma tesko. Morash ga uvatit da je napravio gresku i onda mu to objasnit da on skuzi da je kriv i da se usere.

Meni jednom uspjelo. Trebo dobit negative preformance i nisam dobio jer sam objasnio da nisam kriv i plus da sam to sklepo sve na papir a4 format i tio kod fnb ici. Usro se manadjer i nije me tako posli toga.

Drugi put warning par dana prije kraja ugovora, nisam bash to odlicno odradio, recimo od 1 do 5 ja sam sa dvicom odradio tako da znaci da mi je najvjerojatnije u file a mozda i nije jer sam stavio objasnjenje kratko.

Tri stavke su bile u warningu di sam ko fol kriv.

Jednu sam na manadjera stavio di me lik stavio da radim od 15h popodne do 4 30 ujutro i onda drugi dan od 8h pa do 23h navecer sa kratkim pauzama od 2/3 sata za rucak, dorucak itd... Uglavnom u 31sat sam radio oko 24h a ostalo na pauzicama ko fol bio. To se on zaj*** i to sam naveo u warning i neki lik mi reko na bazenu koji je bio odgovoran za pivo da sredi gore da nema vise micelob ultra na brodu i ja reko gostima i oni uzeli miller lite i kasnije vidili micelob i zalili se na guest services i to je jedan od razloga za warning bio plus josh jedan koji je bio losh "Sale" i to je manadjer kriv jer mi dao raspored di radim ujutro od 8h do 13h i vecinu vremena sredjivash bar, trazish case, sredjivash store...ma uglavnom pun qrac posla a sam si. tek oko 11h sam gotov i radim cca 2 sata di nema bash gostiju i tesko zaradit nesht a navecer sam radio od 18 do 22h u restoranu ko pomocnik, znaci pomago drugim konobarima i tu nemosh ni dolar zaradit. Ovo za "sale nije stalo u objasnjenje jer warning ima sam tri linije da se objasnish"

Da bi zaradio pare treba ici sea day na bazen u slobodno vrime i navecer posli restorana da se vracam u svoj bar da radim. Ja nisam tio. Sam slijedio raspored i zaradio oko 300 dolara u 2 tjedna shto je jako losee.

Uglavnom lose sam odradio ovaj drugi put. Mogo sam ga sj**** pravo al nisam se snaso bash i  bio sam poprilicno nervozan jer sam imo par dana do sign off tak da ono...

Uglavnom nemoj puno racunati da se mozesh zalit jer ti oni sam procedura ovo ono itd...i vecinom ce gledat da te sjebu. Shta god ti reko on ti ima za odgovorit. Recimo jednoj hrvatici nije dao nisht a navatali u njenom baru cijeli rak casa prljavih tokom US porta. To gubish bodove 100% i to ti je warning bez je*enti. Uglavnom nisht.

Al muske gaze zato, uglavnom ti zenske vole bijele, njima ti je to neznam, ko meni da neku talijanku uvatim. Al oni sam bjelo, nebitno, ruzno, debelo...samo da se bijeli i vecinom su ti jako fini prema njima i vole da ih vrbuju. Znam manadjer moj je vrbovo jednu srpkinju da doje u bar a radila je u housekeeping. Normalno da je mala avion.

Ma da se to sve rijesit. Mene moj nije volio jer me svaki dan vidjo kak idem iz teretane znojan a nisam tio da radim prekovremeno ko svi ostali, to je njega bolilo i nije kuzio kak imam snage za to a kad treba prekovremeno ja necu. Kolko puta me pitali da ostanem i ja nisam tio jer je to djabe, free work i necu da radim. Nemoj me krivo shvatit, kad ima posla recimo na bazenu ili comedy show ili show lounge ostanem ja nije greda, al vecinom oce da ostajesh nedje jer fali bar waitera a nema posla itd.

Shta je najgore niko ti ne cijeni kad odradish duze i kad pomognesh, bio najveci lijenstina i nikog ne j****h dva posto isti si ko i da radish kako treba i da se trudish itd. U biti kad se trudish sam si u problemima jer se niko ne trudi i svi ti rade sistemon "boli me qrac". Ovo ti je za bar.

Nemoj me svatit krivo nisam lijenstina al na brodu ti ima dost iskoristavanja ljudi, svi oce da prekovremeno radish, pogtovo na velikim brodovima na carnivalu fali bar staff a fnb ti nece od kompanije trazit josh bar waitera jer svi prije njega nisu i onda on ispada nesposoban a svaki bar manadjer trazi josh bar staff.

Uglavnom nije Carnival losa kompanija. Ima tu puno dobrih stvari. Nije sve tako crno. Ovo sa manadjerima je malo za*****ano jer su indijci. Ja sam evo u godini dana imo dvaput problem sa njima. Nije to toliko lose. I svaki put rijeseno je u manje od 24h. Znaci 363 su mi bila dobra bez problema. Bilo je josh nekih sitnih stvari al nisu vrijedne spomena.

Ja znam ljude sa celebrity koji su na carnivalu i preporodili su se a opet znam ljude koji su osli na celebrity i ne zale se. Kazu da im je dobro.

Meni osobno je odlicno na Carnivalu i nemogu se pozalit. Svuda di radish ima problema itd. Nemoze da bude savrseno. Problemi su sastavni dio zivota. Rijesavas jedan po jedan kako doju i nema vise toliko problema. :)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Prava - Zalbe na brodu
« Reply #2 on: 25/January/2012 »
Quote
Shta je najgore niko ti ne cijeni kad odradish duze i kad pomognesh, bio najveci lijenstina i nikog ne j****h dva posto isti si ko i da radish kako treba i da se trudish itd. U biti kad se trudish sam si u problemima jer se niko ne trudi i svi ti rade sistemon "boli me qrac". Ovo ti je za bar.

Takvo je znaci stanje na Carnivalu... Meni drug prije par dana dosao sa Royala i kaze da je na pocetku dobro radio, kad je cleaning uvijek full odradio, poslije ga nisu ni kontorlisali, i kao na kraju mu ponudili drugi ugovor da dodje raditi kao Bartender.

Ako je takvo stanje na Carnivalu onda je logicno puno teze dobiti promotion, sto znaci da onda 100% necu ici na neku drugu poziciju ako mi ponude, nego samo za Bartendera!

Hvala na iskustvu svakako, znam da je sve individualno i da ovisi od broda!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prava - Zalbe na brodu
« Reply #3 on: 25/January/2012 »
A šta znam ... budalu će svatko prepoznat, na brodu ili na kopnu.
Ako si nov, i ne znaš nikoga na brodu, nitko te neće previše doživljavat.
Obično ako se držiš posla i ne za*****avaš druge, nitko te neće dirat.
Meni su Indijci ok, ako izuzmemo prirodan smrad kojim kontaminiraju radijus od 10m.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Prava - Zalbe na brodu
« Reply #4 on: 26/January/2012 »

Meni su Indijci ok, ako izuzmemo prirodan smrad kojim kontaminiraju radijus od 10m.

 oT oT oT

Kupit dobar parfem, i dekontaminirat ih  :pop1: