Author Topic: 15 dana prije redovitog sign off-a otišla sam na medical sign off  (Read 2584 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Imam par pitanja u vezi medical sign off-a. 
15 dana prije redovitog sign off-a otišla sam na medical sign off.
Zanima me što je sa mojim vacationom? Da li se bolovanje uključuje u taj vacation, ili nakon što dobijem da sam sposobna za rad mogu iskoristiti taj vacation?
Što je s LoE-om? Da li mi ga pošalju nakon što ima pošaljem da sam sposobna za rad?
Brod na koji sam se trebala vratiti je bio Magic. Da li se vraćam na njega ili će mi dati novi brod?

Hvala

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Kad se oporavis taj izvestaj od lekara posaljes onome kome si i do sad slala izvestaje,tj onom ko ti vodi bolovanje,da ga zakljuci.
On to prosledjuje dalje i onda te crew cordinator za taj department kontaktira kad mu zatrebaju radnici,ali bolje je da ti njih odmah smaras....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Medical Sign Off zna ozbiljno poremetiti bilo kakve planove.
Pošto si sada na vremenski neodređenom bolovanju, a kompanija je obavezna držati te na odmoru propisani broj dana, oni na tebe ne računaju u skorijoj budućnosti.
Pošto si izvan rotacije, nemoj se začuditi ako te uopće ne pozovu na posao i kada ti regularno vrijeme odmora istekne.
Pametno je kontaktirati ih čim dobiješ potvrdu da si sposobna za rad, kako bi te što prije uklopili u rotaciju. Inače će u rotaciju ubaciti novu osobu, koja im je vjerovatno i privlačnija, jer statistika govori da onaj tko je jednom tražio/dobio Medical Sign Off, tražit će ga opet.
Znam primjere u svojoj radnoj okolini, kada je neki radnik problematičnog ponašanja otišao na Medical Sign Off, šef je jednostavno poslao email osobi u kompaniji zaduženoj za Fleet rotation, da ga ne zove nazad.
Kada si izvan rotacije, kompanija nema nikakvu obavezu da te ubace nazad u istu.
Ugovor je sa završetkom trajanja Medical Sign Off-a istekao, kao i sva prava dotičnog radnika po tom ugovoru.
Tada još postoji opcija tužbe preko američkog advokata specijaliziranog za tužbe protiv Cruise kompanija, ali ... šanse su klimave.
Pojednostavljeno, dok si na Medical Sign Off-u, nitko ne vodi računa o tebi osim tebe same. To je moje iskustvo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

Tada još postoji opcija tužbe preko američkog advokata specijaliziranog za tužbe protiv Cruise kompanija, ali ... šanse su klimave.

Sve zavisi, nekima sanse mogu biti jako dobre  :yeah:  :money: