Author Topic: Costa Cruises  (Read 10777 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Costa Cruises
« on: 26/November/2008 »
Costa Cruises



Costa Cruises, is the leading European cruise group and the market leader in Italy, France, Spain, Switzerland and South America. It boasts the most modern fleet of all European cruise companies (9 ships with a total tonnage of 500,000 tons capable of accommodating approximately 13,000 guests). All the Costa Cruises Crociere ships fly the Italian flag and operate in the Mediterranean, Northern Europe, the Caribbean and South America. Costa Crociere is distinguished by its constant pursuit of excellence and its assertion of an unmistakable style.

A Costa cruise is a Wonderful World where each Guest is made to feel at home. Costa cruise line creates this unique and unforgettable vacation experience through impeccable and spontaneously friendly service aboard and ashore.


Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #1 on: 17/December/2008 »
Na Costi ono što mora bit su talijani, dakle - oficiri i ufficiali, recepcija i animatori zbog jezika. administraciju ni ne spominjem, oni su isto što i oficiri- administrative director, staff captain, hotel director itd.
među konobarima ima nenormalan broj filipinaca, i drugih azijata. i sad eto situacije u kojoj filipino radi za eure, a npr pojedine kompanije u tom departmentu imaju puno naših ljudi, koji tamo rade za dolare.
što je najgore, filipino je nevješt, zapravo nikakvi s talijanskim jezikom, a brod pune gosti iz italije, čovjek da ne povjeruje. a rade za neloše pare tamo(u eurima), nije to ono što se priča da oni svi rade za brokve-malo morgen...a da ne govorimo kad dođe švabo, auuu jezik im je totalno nepoznat. i sad mi ne ide u glavu jeli to police kompanije da takva bude struktura ljudi u f&b, ali jedan konobar s našeg područja, sa znanjem jezika i svim ostalim bi vrijedio više nego deset takvih kakve oni tamo drže...
a ima i hrpica latinosa, možda je to netko pametan zaključio da oni več znaju talijanski jer se dole priča španjolski i eto ti nereda, jerbo hrvati znaju talijanski bolje od hispanaca :-))))'

neka me se ne optuži za rasizam ili šta več, samo govorim kako je, isto bi rekli svi da to vide.

i još jedna situacija. mladi talijan ili talijanka radi na front desku, o njemu ovisi cijeli sistem, ako zbog ničega zbog jezika, jer complainovi su veeeliki, deset talijana kad dođe nema tu čekanja reda, to ti oni ne znaju nego svi uglas, bez imalo pardona :yahoo: i na kraju mjesečno primi 900 eura, dakle 6300 kuna
a filipinka ko zna kako i po kojoj liniji, dođe do pozicije ass bar manager, ili ass housekeeping menager, i prima oooopasno dobru paru 4-5 tisuća eura, i onda lijepo ništa ne radi a para ajme majko, moj kolega je odgulio na msc-u 25 godina da dođe do slične svotice.
je, znam da život nije pravedan, a neće ni ovaj post naići na neko odobravanje...

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #2 on: 17/December/2008 »
Oficiri iz Deck departmenta na Princessu imaju plaće u eurima.
Dosta ovisi o tome preko koje su agencije došli na kompaniju.

sorry zbog dva posta zaredom
slično ti je i na msc, sve ovisi kakav ugovor dobiješ. neki imaju dolare neki eure. na costi svi koji rade za costu imaju eure jer plovi pod talijanskom bandierom, pretpostavljam.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Costa Cruises
« Reply #3 on: 17/December/2008 »
Nema sta ne odobravati tvoj post luzeru ...
Ono sto si napisao si napisao jer si tako vidio i dozivio.

Mozda je stvar u tome da ljudi jednostavno ne znaju toliko za Costu.
Eva i ja sam cuo puno stvari o kojima si napisao, da je Costa privlacna kompanija, ali ne znam za agenciju koja zaposljava hrvate na Costu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #4 on: 17/December/2008 »
Nema sta ne odobravati tvoj post luzeru ...
Ono sto si napisao si napisao jer si tako vidio i dozivio.

Mozda je stvar u tome da ljudi jednostavno ne znaju toliko za Costu.
Eva i ja sam cuo puno stvari o kojima si napisao, da je Costa privlacna kompanija, ali ne znam za agenciju koja zaposljava hrvate na Costu.

točno tako, nema određene agencije, ali nema niti jednog jedinog čovjeka koji bi se nazvao agentom i za neku proviziju te ubacio na costu, kao što to ima za msc npr :)
costa uz sve ostalo ima i stvarno j... police, rules and regulations, i sve ostalo. vjerojatno je tako i za zapošljavanje, upitah ja jednu rumunjku housekeeping menager, jeli to police kompanije da sobarice mogu bit samo filipinke, kaže ona da nije, da se mogu svi prijaviti?! a sobarice odlično zarađuju, kad svi mogu doć i raditi tamo kako to nema nijedna naša cura među njima :-))))'

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Costa Cruises
« Reply #5 on: 17/December/2008 »
a sobarice odlično zarađuju, kad svi mogu doć i raditi tamo kako to nema nijedna naša cura među njima :-))))'

O tome je već bilo riječi prije.

Prvo - našim ljudima je to poniženje
Drugo - kad bi im se dobro objasnilo, nema razloga zašto se masa nezaposlenih koji bar natucaju jezik, ne bi prijavila za taj posao.

Meni ne vjeruju kad kažem što sam svojim očima vidio da sobari na Disneyu uzimaju po $4.000 na mjesec.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #6 on: 17/December/2008 »
i sad mi reci ko je tu pametan a ko lud. naša cura koja leži doma ili radi za dvi tisuće kuna, i filipinka koja tamo mlati tisuću i po eura

nego opet zašto samo filipinke, ne samo da nema naših, nego nema ni ostalih istočnoeuropljanki...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Costa Cruises
« Reply #7 on: 17/December/2008 »
Na Disneyu znam 2 hrvata (m&f), a na Princessu ima East Europe sobara i sobarica, i to dosta
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #8 on: 18/December/2008 »
jedino di se nešto može u hrvatskoj, bar tako kažu ali ni tamo nije za sve tako, je zagreb

pogledaj npr pasivni kraj kao što je sinjska zagora - u ono tri mjeseca sezone svi mladi se masovno spuste na hvar, i tamo rade kao sobarice, pomoćno osoblje u kuhinji, konobarenju, itd. a bogu hvala narade se, i to još gore nego na cruiseru. tu su i lokalni brodići ljeti, tamo odu konobarit za pet tisuća kuna, ali ne budu samo konobari nego i mornari, čistači palube i sve ostalo - dakle i to ti dođe gore nego što je na cruiseru

i sad, ja sam siguran da se tim mladim ljudima pruži prilika da odu na cruiser, išli bi to je 100%, puno bolja para, bolja ušteda, i manje j... u mozak nego kod naših divnih privatnika...

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #9 on: 26/December/2008 »
Ja mislim da mnogi mladi i ne znaju za ovu mogucnost, na zalost... mnogi bi isli ali ne znaju jezik,pa se prenemazu, ko da je to neka filozofija, ili nemaju uslove da ga nauce...
S' druge strane, mnogi su puni predrasuda, pa ko im je kriv :P

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #10 on: 27/December/2008 »
Sve vise mladih svaki dan saznaje za ove mogucnosti, bar ovde kod nas u Bosni..Ja sam iz Prijedora tacnije, ovde kod nas je prava manija za tim, bar 10 mojih drugara i ja s njima smo ili radili ili jos uvjek rade na brodovima svih kompanija...
Kad sam vidio kakvi sve likovi i s kakvim engleskim prolaze, preporucio bi SVAKOM da pokusa, u vecini slucajeva se PRODJE intervju, jos ne znam nekoga da su ga odbili iz 2 puta :) Obicno ako se ne prodje prvi put , prodje se drugi :)
Ja licno sam slao aplikacije za druga i drugaricu, drug je malo smusen, cudan, u sustini ok lik, ne previse komunikativan, jako je bio da kaze preplasen i prosao je, doduse za assistent waitera al i to je posao zar ne ? :)
Sad je na Carnival Imagination, jos mjesec dana i izgurace ugovor.Svakome predlazem da pokusa, ne gubi puno ako ne prodje, i da bude UPORAN .
Sto se predrasuda tice, to je za zaostale ljude :)
Sve najbolje :)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Costa Cruises
« Reply #11 on: 03/May/2009 »
i sad mi reci ko je tu pametan a ko lud. naša cura koja leži doma ili radi za dvi tisuće kuna, i filipinka koja tamo mlati tisuću i po eura

nego opet zašto samo filipinke, ne samo da nema naših, nego nema ni ostalih istočnoeuropljanki...

Evropljanke su pobegle sa Coste  +U+
Na Costi nema toliko evropljana niti ce ih biti jer se tamo ubija od posla. A jedino ko cuti,radi sta mu se kaze i klima glavom dok mu puca bic iznad glave su filipinci! Njima mozes derati kozu s ledja i nabiti im tempo od 14 sati rada dnevno i bez ikakvih problema plus sto su filipinci jeftina radna snaga i njihove plate su uvek manje nego evropske. Tako da ...ako filipina ima 1500 E evropljanka bi imala 2.000 E na istoj radnoj poziciji...
Moja bivsa koleginica ukrainka je radila na Costi i kad sam se ja zalila na tempo rada i kolicinu zaduzenja na Silversea-ju onda mi je ispricala kako je na Costi i na kraju mi bilo drago sto nikad nisam bila kod 'talijana'