Author Topic: candidate has knowledge of different wines but not right fit for RCCL  (Read 4852 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Šefe, prije izvjesnog vremena me je gospođa Auxie iz RCCL odbila na intervjuu za somelijera i napisala "candidate has knowledge of different wines but not right fit for RCCL" :rtfm: .
Misliš li da me to doživotno diskvalificira za bilo koju poziciju u toj kompaniji, bez obzira ko obavlja intervju.
Ne je*e lijep nego uporan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Šefe, prije izvjesnog vremena me je gospođa Auxie iz RCCL odbila na intervjuu za somelijera i napisala "candidate has knowlwdge of different wines but not right fit for RCCL" :rtfm: . Misliš li da me to doživotno diskvalificira za bilo koju poziciju u toj kompaniji, bez obzira ko obavlja intervju.

Interesantno. Jasno da preko nje ne možeš. Eventualno možeš čekati da promijene regrutera ili aplicirati preko druge agencije,  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Posredno sam od gospodje Limbe iz Kouzona saznao da to navodno znaci da dozivotno ne mogu aplicirati u toj kompaniji. Da li je to sto je rekla doista tako ili jednostavno Kouzon ne zeli ulaziti u posao sa kandidatom koji je jednom odbijen od strane gospodje Auxie, stvarno ne znam. Mislio sam da ti imas saznanja da li kompanije imaju neku vrstu centralnog kompjutera u kojima drze podatke o svim kandidatima na svijetu. Razmisljao sam i o apliciranju na nekom drugom kontinentu, jer godpodja Auxie pokriva cijelu Europu... Sad mi sve to i nije prevelik problem, jer sam u medjuvremenu dobio posao Bar Waiter na Carnivalu
Ne je*e lijep nego uporan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Baš me zanima na osnovu čega je ona u 5 minuta koliko traje intervju dobila utisak da ti nisi "right fit for RCCL"?.
Imaš li uoće ideju šta ju je nagnalo da formira takvo mišljenje? Jesi li nešto zabrljao na intervjuu?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Šefe, najprije ti želim kazati da intervju za somelijere u RCCL ne traje 5, nego 40-ak minuta.

Moj neuspjeh na intervjuu je posljedica spleta nesretnih okolnosti.

Najprije, intervju je počeo u 9 ujutro, a ja sam na red stigao tek oko 4 po podne. Dakle, gospođa Auxie je već bila na ivici strpljenja.

Na samom početku intervjua sam rekao da osim englerskog znam i francuski jezik, te joj pokazao certifikat da sam položio TEF (Test d`Evaluation de Francais) i poceo objasnjavati da je TEF pandan engleskog IELTS-a ili TOEFL-a. Na to mi je ljutito odgovorila: "There`s no need to explain me what is TEF. I know what is TEF". Zatim me je pitala da joj kazem zasto sam ucio francuski. Rekoh da mi treba za posao i da volim francuska vina - da su po mom misljenju najbolja (e to je bila kobna greska). Rekla mi je: "Ma kakva francuska vina... Precjenjena su a nisu ništa naročito". Kontam da me pokušava isprovocirati tj. da želi ispitati kakva mi je narav i mirno odgovaram da je to stvar ukusa i da Evropljani preferiraju earthy style, a Amerikanci fruity style, te krenem objasnjavati razliku izmedju njih. Na to ce ona: "Don`t ever say FRUITY style. Grape is fruit, wine can not be fruity"... a bas se taj izraz koristi u skripti koju smo dobili na kursu za somelijere. Ja joj uljudno objasnim da se rijec FRUITY odnosi na flavors and fragrances i da new world wines have flavors and fragrances that mimic flavors and fragrances of different fruits.
Nakon toga me pita kako bih na francuskom rekao: "I`m sick and I need a doctor". Kazem: "Je suis malad et j`ai besoin du médecine". Na to me ona ispravi i kaze da se doktor na francuskom kaze docteur. Ne znam da li znas francuski, ali Francuzi rijec docteur koriste samo za univerzitetsku titulu. Ja odgovorim nesto u stilu "Yes Madam, but word docteur is of international character. Word médecine is more french". I naravno... Naravno, njena reakcija je bila.  :hmm:   :neceici:
Koliko sam sa njom imao neprijatna iskustva, toliko o Ercu Chinoyu iz Carnivala mogu reci sve najbolje.
Dakle, zao mi je sto nisam prosao u RCCL, jer je svakako tamo bolje za rad nego u Carnivalu, ali sta je tu je. Platio sam danak neiskustvu. Ali shvati da bih i sada vjerovatno odgovaro isto. Mislio sam da ce cijeniti to sto pokazujem neki integritet. Ocigledno, ona preferira kandidate koji su pogodniji za dresuru. Nadam se da ce ovo moje iskustvo biti od koristi forumasima.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Svaka cast dobro si se drzao,ocigledno je htela da te isprovocira  -()-

Nego da kako je na kraju prosao interview kod Erica? Jer vidim da si primljen kao Bar Waiter? Nije postojala slobodna pozicija za sommeliera pa ti je ponudio Bar ili?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
konan2510, kao što si rekao, pri kraju je već bila u sasvim drugom modu.
EP, a vjerovatno i druge agencije, imaju običaj prvo pustiti na intervju one koji su odradili bar jedan ugovor, a ostali poslije.

Očito joj se nisi svidio čim te je ugledala, jer nije fer da te otpili ako znaš šta govoriš.
Potpuno si u pravu kada kažeš da njima više trebaju "yes ma'm" kandidati, i da moraš jako paziti da se ne dogodi da ona pomisli kako ti znaš nešto što ona ne zna.

Taština. Zbog nje su započinjali i ratovi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
U Carnival nema ulaza direktno na poziciju sommelier. Kako mi je Suzi Viskic iz A Priori rekla, Carnival regrutira sommeliere iz redova vec zaposlenih u toj kompaniji.
Ne je*e lijep nego uporan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sve kompanije to prakticiraju, ali ako proguglaš poziciju, vidjećeš da je internet prepun oglasa za cruise ship sommelier-ima.
A i agencije nerijetko imaju potraživanja za sommelierima. Da ih sve zapošljavaju unutar broda, toga ne bi bilo.

U svakom slučaju, ako odeš kao bar waiter, čeka te malo duži put do sommeliera. Nadam se da si iscrpio sve agencije/kompanije u potrazi za direktnim plasmanom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Sefe,
posto me EP nakon opisanog dogadjaja, a od tada je proslo 6 mjeseci, nije zvao ni na jedan drugi intervju za sommeliera, zahvaljujuci tebi i tvom forumu  ="" sam dosao do A Priori i Suzi Viskic i tako se glatko uvalio u Carnival. Posto nisam u cvijetu mladosti :deda: (34 god), a nemam ship experience, skontao sam da mi je krajnje vrijeme da ga steknem i da cu sa takvim iskustvom lakse doci na zeljenu poziciju. Samo se nadam da necu predugo cekati na ukrcaj.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Konane, mislim da sada vec znas da sa intervjuerima ne treba ulaziti u prevelike protivrecne diskusije. Jer ako ulazis u raspravu sa njima, oni misle da ces takav biti i sa menadzerima te automatski nisi "fit for employment". Ugostiteljstvo je subordinantno, kao u vojsci, ko zeli da se kreativno i umetnicki izrazi neka ide kao slikar a ne kao konobar ili barmen.
Stil vina nije fruity, lepo ti je rekla nego fruit forward.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
a isto tako je mogao reci fruit character.
tako je kako je nisi se trebao hvaliti nego to sto znas da plasiras samouvereno.
nadam se da ces se uvaliti na carnivalu.
best of luck conane!
in vino veritas

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Sve kompanije to prakticiraju, ali ako proguglaš poziciju, vidjećeš da je internet prepun oglasa za cruise ship sommelier-ima.
A i agencije nerijetko imaju potraživanja za sommelierima. Da ih sve zapošljavaju unutar broda, toga ne bi bilo.

U svakom slučaju, ako odeš kao bar waiter, čeka te malo duži put do sommeliera. Nadam se da si iscrpio sve agencije/kompanije u potrazi za direktnim plasmanom.

Nije pravilo, evo sada na Dreamu traze somelijera i jedan bar waiter se prijavio al normala nema poima pa ga odbili dok jedan asst iz RH proso najvjerojatnije. Reko je da je rasturio na intervju osim zadnjeg pitanja nesh ga muvali al to je bilo cisto da mu karakter vide.

Svi koje zanimalo prijavili se i doso ovaj cruz lik iz offica da vidi koga ce odabrati. i to je to.


Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
ma to je standardna prica agencija,a sto se tice collega na brodu ko ti moze zabraniti ali koliko ces znati to je pitanje.
in vino veritas