Author Topic: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?  (Read 12450 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline coccinella

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
@uranus1802

Nova sam na forumu iako ga pratim vec dosta dugo...

Htela sam pitati tebe a i sve ostale koliko dobar engleski mora biti za recepciju? Imam cetvorogodisnje radno iskustvo na recepciji  malog hotela i radila sam bukvalno sve sto jedna recepcija podrazumeva, s tim sto mi je engleski na nekom srednjem nivou?
Mogu li sa tim na recepciju (predpostavljam da ne mogu), tj. na koju poziciju bih mogla aplicirati?


Pozdrav i hvala

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #1 on: 09/February/2012 »
Ja bih ti pre savetovala da ga usavrsis nego da apliciras za neku poziciju pa da se posle kajes sto si uopste otisla.
Za shop, recepciju, youth staff i slicne "bolje" pozicije ti treba odlican engleski.
to naravno ne znaci da oni koji su prosli ga znaju odlicno, ali treba da odgovoris na svako pitanje koje ti postavi na intervju-u bez zamuckivanja
to se smatra dobrim engleskim, ali samo jos za princess ti traze engleski, a za sve druge kompanije 2 jezika za recepciju.
ako hoces manje cimanja i cekanja na odlazak onda shop

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #2 on: 09/February/2012 »
Trebaš da ga pričaš kao maternji,to je fakat tako jer si uvek u kontaktu sa strancima.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #3 on: 09/February/2012 »
Trebaš da ga pričaš kao maternji,to je fakat tako jer si uvek u kontaktu sa strancima.

Rumljanin jesi ti bio na brodu? Nemoj širit dezinformacije. Znam kapetane koji su pričali engleski lošije od mnogih konobara sa Balkana.
A kapetani su svakodnevno u kontaktu sa gostima.
Ne postoji osoba koji nije rođena u US ili GB a da priča engleski ko maternji.

Znam da se dosađuješ ali ipak odoli i nemoj komentirat nešto čemu nisi svjedočio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #4 on: 09/February/2012 »
Šefe izvini,ali mislim da sam bar delimično u pravu.Evo uzmimo na primer da lupam Makedonac ili Slovenac radi na recepciji nekog hotela sa 3 ili 4 * u Srbiji ili Hrvatskoj i da zna delimično Srpski/Hrvatski jezik jer su similarni,proći će ne kažem ja da neće ali kakav će ostaviti utisak na goste,da li će biti žalbi njegovom nadređenom jer gosti su uvek u pravu to je pitanje?To je gledano iz moje perspektive,tj. mora imati ``fluent english`` to je osnovni i glavni uslov.Nije mi cilj širiti dezinformacije daleko od toga,samo kažem moje mišljenje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #5 on: 09/February/2012 »
Brod je svijet za sebe.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #6 on: 09/February/2012 »
sefe ja nekad mislim i sanjam na Engleskom i nije da se hvalim, ali toliko mi je materinji ponekad oT

Offline coccinella

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #7 on: 09/February/2012 »
Rumljanin,

Ne znam kakvi su Amerikanci po tom pitanju, ali gostima iz Evrope je bitnije utisak kakav ostavis na njih, tj. tvoja ljubaznost, od znanja jezika.
Da se razumemo, jezik je izuzetno vazan, ali ako jezicku barijeru nadomestis ljubaznoscu i poznavanjem posla retko ko ce se zaliti na tebe :)

Ne kazem da je takva situacija na brodu, ne znam, nisam bila... Samo kazem kako je u kopnenoj praksi :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #8 on: 09/February/2012 »
Ne znam kakvi su Amerikanci po tom pitanju, ali gostima iz Evrope je bitnije utisak kakav ostavis na njih, tj. tvoja ljubaznost, od znanja jezika.
Da se razumemo, jezik je izuzetno vazan, ali ako jezicku barijeru nadomestis ljubaznoscu i poznavanjem posla retko ko ce se zaliti na tebe :)

Ne kazem da je takva situacija na brodu, ne znam, nisam bila... Samo kazem kako je u kopnenoj praksi :)

Evo da i ja kažem nešto...Moje iskustvo je takvo da ima raznih amerikanaca, od onih sa kojima možeš kako hoćeš, pa do onakvih koji se vole istresati na radnike, uz to da dobiju flašu šampanjca, naravno besplatno. Ne moraš biti ništa kriv, dovoljno je da ne možeš na visokom nivou da debatuješ sa gostom, na primjer, eto ti problema. Idealna lokacija - front desk  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #9 on: 09/February/2012 »
Znanje engleskog je neophodno i presudujuci faktor dali dobijas posao ili ne ,a druga je prica snalazenje  i stvarnost na brodu odprilike 80 % Italijanske gospode oficira ne govori tecno engleski .A osoblje iz GS ima tu puno slucajeva bar po mojim zakljucima nema bas neki vrhunski engleski !

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #10 on: 10/February/2012 »
na brodu odprilike 80 % Italijanske gospode oficira ne govori tecno engleski .
Tačna informacija.

I ne moraju imati. Oni ne rade customer service, i većina njih koji šetaju po brodu su tek izašli iz kombinezona, i uskočili u bijelu uniformu zbog propisa. Čast deck oficirima koji su stalno u bijeloj uniformi, ali ni oni takođe ne rade u customer/hospitality departmentu.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #11 on: 10/February/2012 »
Potpisujem ovo za oficire. Ja sam bio u Officer Mess-u,i vjerujte mi da su samo kapetan,staff kapetan i safety off. pricali engleski,ostali oficiri,mehanicari,chief eng. veze nemaju sa engleskim. Pricaju na nivou 5 razreda osnovne skole.  :hmm:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #12 on: 10/February/2012 »
Potpisujem ovo za oficire. Ja sam bio u Officer Mess-u,i vjerujte mi da su samo kapetan,staff kapetan i safety off. pricali engleski,ostali oficiri,mehanicari,chief eng. veze nemaju sa engleskim. Pricaju na nivou 5 razreda osnovne skole.  :hmm:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #13 on: 10/February/2012 »
 :haha: :haha: :haha: :haha:

Jbt.kako sam se sada ismijao,ali ziva istina,identicno.Kao da slusam Chief Electrician-a sa ovog broda,bio je italijan,ali identicno.. sefe svaka cast za ovaj video nasmijao me je do suza :haha:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #14 on: 10/February/2012 »
E, zanimljivo, ovaj softver za snimanja filmića ima isprogramiran ovaj talijanski za sprdanje sa njima, izgleda da je to opće poznata stvar.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)