Author Topic: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?  (Read 12448 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #15 on: 10/February/2012 »
Siguran sam da se mnogi sprdaju sa njima,mislim da se i sami sobom sprdaju,jer zaista,da tolike godine radis na brodovima i ne znas beknuti rijeci engleskog,sta reci osim da je za sprdacinu. Ali nema sta,bas si potrefio. Inace da se osvrnem na ovo pitanje,ja koliko sam vidio,na recepciji su radile samo cure sa perfekt engleskim.

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #16 on: 11/February/2012 »
@Sefe

Ja i dalje mislim i smatram da je tvoj prvi video Life after the cruise ship nesto najbolje sto sam odslusala u svom zivotu u par minuta. Ne preterujem. Koji si ti lik!!! Necu vise da ti laskam, jer to mrzim.
Ne znam iz kog si filma, ali trebalo je da radis u odeljenju CIA, neka teska spijunaza i slicno. Tako te dozivljavam

Nego da se vratimo na stvar engleskog

Primer iz prakse:

Portugalka koja nema veze sa engleskim, ali strasno nesto, je prezivela sve moguce lose komentare menadzera, ali je bila ekstremno ljubazna i dobijala pozitivne komentare gostiju i tako zadrzala posao na Princessu...toliko o znanju jezika. Ne znam kako je prosla intervju, jer znam da neke devojke koje su bile sa mnom na intervju-u nisu prosle pored savrsenog jezika i fakulteta.
Razlog: sreca i instant dopadljivost ili nedopadljivost, nesigurnost, hvatanje u lazi, nedavanje preciznog odgovora na postavljeno pitanje, zbunjenost itd.
O ovome se moze pisati danima


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #17 on: 11/February/2012 »
pozdrav! Evo da prokomentarisem na ovo pitanje. Engleski za recepcionara mora biti na takvom nivou da mozes potpuno da razumes sve sto ti se kaze i da mozes tecno da odgovoris. Ne mora biti kao maternji, mada se to zahteva kao, al ne mora. Poenta je u fondu reci.
Ako ti je maternji jezik, naravno, imaces mnogo veci vokabular nego mnogi kojima je to drugi jezik. Bitno je da tecno govoris, makar sa smanjenim fondom reci, ali i da razumes komplikovanije reci.
Front desk je zaduzen za sve zalbe i sve delikatne situacije na brodu, stoga, slazem se da mora da ima bolji engleski nego DECK departman. Ne mozete objasniti nekome zasto mu je kreditna kartica odbijena ili slicno ako ne baratate jezikom.

Da sumiram. Ako ti je engleski "osrednji", nemoj aplicirati. Cak i ako prodjes intervju, neces se snaci na brodu i neces napredovati. Ako mislis da mozes da ucestvujes u konverzaciji i da imas potpunu komandu, pa makar i sa smanjenim fondom reci, give it a go!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline coccinella

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #18 on: 11/February/2012 »
Hvala vam puno na odgovorima.
Predpostavila sam da je situacija takva... Sve jedno, krenuh na neke dodatne casove jezika.. Sad na nekom intermediate nivou... pa cu videti sta i kako :)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: koliko dobar engleski mora biti za recepciju?
« Reply #19 on: 15/February/2012 »
iz mog iskustva, engleski ti mora biti fluentan i poznavanje vokabulara je nuzno. varaju se oni koji kazu da sa smjeskom mogu rijesiti problem gosta, mozda ga mogu ublaziti, ali kad god trazi objasnjenje i zadovoljstinu i nije u toj situaciji ni malo smiren nit mu je do smijaja, moras imati jako dobru konverzaciju da ga uvjeris u rjesenje problema. suteci i smjeskom se to ne moze. isto tako, puno puta sam dozivjela da upravo zbog loseg engleskog svoga kolege/ kolegice gosti traze razgovarati s nekim drugim na desku.
Labor improbus omnia vincit.