Author Topic: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?  (Read 14742 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #15 on: 13/February/2012 »
Marko,mislim da sam o poziciji Hotel stewart i mogućim promocijama već dosta rekao pa evo svejedno ću ponovit neke stvari.
Raspored je najčešći da se radi dnevna smjena,u noćnoj postoji svega 2-3ljudi i mala je šansa da češ to dobit.Radit u dnevnoj smjeni znači nemogućnost da izlaziš van,ali jednom tjedno dobiješ day off i to znači da radiš skraćeno do  otprilike 13 sati(oko 5sati taj dan) pa stigneš izać,i svaki tjedan dobiješ različit day off u drugom portu.
Ne radi se toliko koliko rade assistenti,radi se 10sati na dan i ako te ne stave nonstop negdje na sunce i nemora bit baš loše.
Lično mene su stavili prvi mjesec u crew area,nisam radio na suncu,radilo se najveći dio vremena dosta kilavo,išo sam i u teretanu nakon radnog vremena i nije bilo nešto jako loše sam rad,poslije sam postao assistent i posao je postao živo s****.
Očekivali su letnjavu do maksimuma,učenje imena gostiju u slobodno vrijeme kojeg nije bilo osim ako se kratio san i rad van dogovorenog radnog vremena minimalno +2sata duže dnevno,ponekad i 3-4sata.itd.
Ono što je najgore na toj poziciji je plaća,jer ispada da se radi skoro djabe,plati kartu pa kartu nazad pa kartu za ponovni dolazak,pa provizije,vize,itd i na kraju ako štediš moš vratit troškove dolaska i kupit malo bolji laptop za idući ugovor kad uz dosta sreće moš postat assistent kad posao postaje pakao za opet ne neku veliku lovu.
Nemoguće je dolaskom promijenit poziciju,bio je na Carnivalu jedan hotel stewart,bijelac iz Makedonije proglašen za radnika mjeseca,večero sa kapetanom,molio da ga maknu na bolju poziciju,makar na assistenta i opet ništa nije pomoglo.Za promijenu departmenta potrebno je završit makar dva ugovora,a onda na čekanje.
Kažeš da ideš na tu poziciju radi verenice koja je na istom brodu,ja na tvom mjestu nebi išao,jer pitanje kolko će verenica promijenit sliku i dojam o tebi,kad te bude vidjela sa metlom,kantama,rukavicama i čula razna ožalavanja drugih o tebi,kao jadan radi djabe na tom suncu,kako je zaluto,jesi ga ti savjetovala da dodje?.
Na tvom mjestu bi nagovorio verenicu da aplicirate za rad zajedno na drugoj kompaniji.


Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #16 on: 14/February/2012 »
Marko,mislim da sam o poziciji Hotel stewart i mogućim promocijama već dosta rekao pa evo svejedno ću ponovit neke stvari.

Hvala Zlatko na ovome..Svaka ti cast..Ali iskreno, nece promeniti sliku o meni.
Zna ona da ja dolazim radi nje i da me bas briga za platu.
Ali radicu maksimalno fer i posteno i naravno trudicu se da budem dobar radnik i da dobijem promociju, ako bog da.:)
A sta ce drugi da pricaju, nas to ne zanima..
Videcemo..
Veceras treba da dobijem mail od Sinise kada ide i sta...
Pa vam odmah javljam .. :)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #17 on: 14/February/2012 »

u noćnoj postoji svega 2-3ljudi i mala je šansa da češ to dobit.

Na Carnivalu citav tim ljudi radi u nocnoj smjeni. Zar mislis da 2-3 covjeka mogu srediti citav brod?   :neceici:

I postoje mjesecne rotacije. Onaj ko je bio jutarnja ide u nocnu i obrnuto. I tako svaki mjesec.
Hotel Stewardi ne placaju kartu, vec je dobijaju od kompanije.

Samo tipping position (konobari, sobari) placaju kartu. Za Carnival govorim.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #18 on: 14/February/2012 »
Na brodu na kojem sam ja radio,postoji veci tim assistenata u nocnoj smjeni,dok od hotel stewarta samo dvojica,cimer mi je bio jedan od njih i to je dobio preko veze nakon 4mjeseca rada na suncu.
Moguce da je na drugim brodovima i vise Hotel stewarta u nocnoj,to neznam,ali nevjerujem da se previse razlikuje.I na mom brodu nije bilo nikakvih rotacija,jedan decku kad se dokopo nocne cijeli ugovor je tamo osto.
Hotel stewarti ako dobiju promociju u assistenta placaju kartu i kuci i  kartu za ponovni dolazak sve od ono malo sice koju su zaradili,a za prvi put dvojica makedonaca su cak platili kartu,mada nisu trebali,navodno da ih je agencija opljackala na nacin da su uzeli pare,a za to im dali kartu koju je kompanija djabe proslijedila agenciji.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #19 on: 14/February/2012 »
Evo da se obratim ovde ponovo. Danas me je zvao gospodin Dean iz ep i rekao mi je da idem na brod 03.03.2012. za 2 nedelje krecem za Majami...a 4-og se ukrcavam na brod. Tako da sam sada srecan :P xixixi.... naravno, kada budem otisao i kada budem radio, uvek kada budem imao priliku javicu se ovde da vam pricam kako je tamo.. i kako je raditi ovu poziciju :)

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #20 on: 14/February/2012 »
Radio sam ja na Carnival Dream-u na ovoj poziciji(2009-2010) i nije mi se iskreno svidelo cak sam i napustio posle tri meseca.. MOzda ce se tebi svideti ko zna,nismo svi isti ali znam da si previse zauzet i da radis kao konj za ubedljivo najnizu platu na celom brodu.. Promociju je moguce dobiti i u prvom ugiviru to znam iz iskustva ali sve zavisi i od broda i od menadzmenta itd.. Ne znam sta jos da ti kazem ako te zanima ti pitaj ja cu pisati itd ..

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #21 on: 14/February/2012 »
Evo da se obratim ovde ponovo. Danas me je zvao gospodin Dean iz ep i rekao mi je da idem na brod 03.03.2012. za 2 nedelje krecem za Majami...a 4-og se ukrcavam na brod. Tako da sam sada srecan :P xixixi.... naravno, kada budem otisao i kada budem radio, uvek kada budem imao priliku javicu se ovde da vam pricam kako je tamo.. i kako je raditi ovu poziciju :)
Sretno ti bilo!!    :uzdravlje: :pilot:

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #22 on: 15/February/2012 »
Radio sam ja na Carnival Dream-u na ovoj poziciji(2009-2010) i nije mi se iskreno svidelo cak sam i napustio posle tri meseca.. MOzda ce se tebi svideti ko zna,nismo svi isti ali znam da si previse zauzet i da radis kao konj za ubedljivo najnizu platu na celom brodu.. Promociju je moguce dobiti i u prvom ugiviru to znam iz iskustva ali sve zavisi i od broda i od menadzmenta itd.. Ne znam sta jos da ti kazem ako te zanima ti pitaj ja cu pisati itd ..
Ma raspitao sam se  ja sve. Ne idem tamo zbog para, vec mi je verenica tamo..zato idem..ali radicu i dacu sve od sebe da dobijem promociju sto pre...I znam ko ce mi biti sef (decko iz srbije :)) ) ali videcemo jos...
Sretno ti bilo!!    :uzdravlje: :pilot:
hvala Jack..:)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #23 on: 16/February/2012 »
Ak ti shta pomaze znam decka iz makedonije dobio promociju u linen valet nakon 3 miseca. Poceo kao hotel steward.

Bio dobar radnik, dobio emoploye of the month i nakon toga promociju. Nije bilo lagano ali uspio je. :)

Shta je najveci problem shto je neko spomenio ovdije da radish za najmanju placu na brodu shto ti se nece svidjat nikako. Sad dok josh nisi tamo pa ti je ono li la jer si u fazonu cruzer al kad vidish shta je to i kak sve to funkcionira. Meni evo dan danas muka vidit talijane kolko para dobivaju a glupiraju se nonstop na partijima ko balavci neki, da vidish to a najnizi oficir ima 4500 eura. I kad vidim kolko oni rade ozbiljan poso a neozbiljni plus rade 4 sata pa odmor 8 sati za razliku od fnb departmenta di radish po 10-12 sati za 4 puta manju placu.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #24 on: 16/February/2012 »
Ak ti shta pomaze znam decka iz makedonije dobio promociju u linen valet nakon 3 miseca. Poceo kao hotel steward.

Bio dobar radnik, dobio emoploye of the month i nakon toga promociju. Nije bilo lagano ali uspio je. :)

Shta je najveci problem shto je neko spomenio ovdije da radish za najmanju placu na brodu shto ti se nece svidjat nikako. Sad dok josh nisi tamo pa ti je ono li la jer si u fazonu cruzer al kad vidish shta je to i kak sve to funkcionira. Meni evo dan danas muka vidit talijane kolko para dobivaju a glupiraju se nonstop na partijima ko balavci neki, da vidish to a najnizi oficir ima 4500 eura. I kad vidim kolko oni rade ozbiljan poso a neozbiljni plus rade 4 sata pa odmor 8 sati za razliku od fnb departmenta di radish po 10-12 sati za 4 puta manju placu.

Hvala Natal..Znam ja sve to..Raspitao sam se maksimalno :) nema veze...videcemo kako ce biti..trudicu se za promociju :) javljam kako je na brodu i kako sam se snasao...:)

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #25 on: 16/February/2012 »
pa tebi sta god neko napise ti kazes znas to raspitao si se pa zasto onda pitas????  :haha:

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Hotel Steward...Zna li neko nesto o ovoj poziciji?
« Reply #26 on: 19/February/2012 »
pa tebi sta god neko napise ti kazes znas to raspitao si se pa zasto onda pitas????  :haha:
BOB, da ti kazem. Ja sam ovaj post postavio pre nego sto sam se raspitao. A preko ovog posta sam saznao kakav je posao i sta se radi.. Da te informisem.. :P

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Na brodu na kojem sam ja radio,postoji veci tim assistenata u nocnoj smjeni,dok od hotel stewarta samo dvojica,cimer mi je bio jedan od njih i to je dobio preko veze nakon 4mjeseca rada na suncu.
Moguce da je na drugim brodovima i vise Hotel stewarta u nocnoj,to neznam,ali nevjerujem da se previse razlikuje.I na mom brodu nije bilo nikakvih rotacija,jedan decku kad se dokopo nocne cijeli ugovor je tamo osto.
Hotel stewarti ako dobiju promociju u assistenta placaju kartu i kuci i  kartu za ponovni dolazak sve od ono malo sice koju su zaradili,a za prvi put dvojica makedonaca su cak platili kartu,mada nisu trebali,navodno da ih je agencija opljackala na nacin da su uzeli pare,a za to im dali kartu koju je kompanija djabe proslijedila agenciji.


Da li je ovo sigurno ? Jer ako je sigurno ja cu se buniti ako mi budu pucali price za kartu najbolje jos da placam pored 600$ plate sto cu tamo imati :) javi mi

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Da li je ovo sigurno ? Jer ako je sigurno ja cu se buniti ako mi budu pucali price za kartu najbolje jos da placam pored 600$ plate sto cu tamo imati :) javi mi

pozz forumasi
imam jedno pitanje i hitno mi je potreban odgovor
ja sam dobio datum za ukrcaj  kao Hotel stewart za carnival i agencija trazi 650 eura za kartu pa me zanima dali je istina sto je kolega naveo  da se za tu poziciju ne placa karta  oT
hvala unaprijed..

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
pozz forumasi
imam jedno pitanje i hitno mi je potreban odgovor
ja sam dobio datum za ukrcaj  kao Hotel stewart za carnival i agencija trazi 650 eura za kartu pa me zanima dali je istina sto je kolega naveo  da se za tu poziciju ne placa karta  oT
hvala unaprijed..

Takodje sam dobio u mailu da mi je karte 650 eura, placamo kartu kao Hotel Steward to je definitivno tako sad... kad ti je ukrcaj ?