Author Topic: Placanje karte  (Read 4984 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Placanje karte
« on: 14/February/2012 »
Posto nisam pronasao konkretan odgovor na pitanje koje me zanima (nekazem da nepostoji, vec ga nisam pronasao), postavicu ga ovde i nadam se odgovoru  =""

Koje kompanije placaju povratnu avio kartu za pocetnike (prvi ugovor), koje samo u jednom pravcu, a koje neplacaju???

Želim da apliciram za nekoliko kompanija ali moram malo da pripazim na avio karte jer, nažalost, nestojim baš najbolje sa finansijama (zato se i nadam da ću otići na brod, pošteno da radim i zaradim)...

Hvala unapred

 :pilot:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Placanje karte
« Reply #1 on: 15/February/2012 »
Trenutno sve kompanije za koje Kouzon radi intervjue plaćaju povratnu kartu, to su ti Royal, NCL, Princess, Azamara i Celebrity.

Intervjui su jako brzo (preliminarni 18.02.) a glavni vec od 20 i nekog 02.

Tako da... Moj ti je prijedlog zovi Kouzon i apliciraj!


Pozzzzzzz

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Placanje karte
« Reply #2 on: 15/February/2012 »
Hvala na odgovoru..

plicirao bih ja vec danas, ali prvo moram skupim dovoljno novca (od 500 do 1000 eura), pa tek onda mogu da se upstim  u avanturu, nadam se negde aprila, maja meseca da cu krenuti u jurnjavu...

U svakom slucaju hvala...

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Placanje karte
« Reply #3 on: 16/February/2012 »
Hvala na odgovoru..

plicirao bih ja vec danas, ali prvo moram skupim dovoljno novca (od 500 do 1000 eura), pa tek onda mogu da se upstim  u avanturu, nadam se negde aprila, maja meseca da cu krenuti u jurnjavu...

U svakom slucaju hvala...
A sto tako? Za koju poziciju uopste hoces da apliciras? Pa ja sam aplicirao bez prebijene pare,ne treba ti da imas tj ne treba da placas iz cugi i to jos po prvoj prijavi 500,1000.1500 eura,vec deo po deo,a s'obzirom da skupljas pare,a do maja ces da skupis 1k evra znaci da redovno imas neki priliv novca,koji opet nije mali cim toliko mozes da skupis za tri meseca,samim tim imaces u hodu za sve sto treba da platis. Npr u princesu sam prvo placao 30 eura za prevod cv i overe iz suda,pa 50 eura za nesto,pa lekarski 80,pa kad dobijem loe onda 350 eura,pa viza 110 dolara...znaci sve je to deo po deo,i zato bolje se prijavi sto pre,nemoj da gubis vreme.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Placanje karte
« Reply #4 on: 16/February/2012 »
A sto tako? Za koju poziciju uopste hoces da apliciras? Pa ja sam aplicirao bez prebijene pare,ne treba ti da imas tj ne treba da placas iz cugi i to jos po prvoj prijavi 500,1000.1500 eura,vec deo po deo,a s'obzirom da skupljas pare,a do maja ces da skupis 1k evra znaci da redovno imas neki priliv novca,koji opet nije mali cim toliko mozes da skupis za tri meseca,samim tim imaces u hodu za sve sto treba da platis. Npr u princesu sam prvo placao 30 eura za prevod cv i overe iz suda,pa 50 eura za nesto,pa lekarski 80,pa kad dobijem loe onda 350 eura,pa viza 110 dolara...znaci sve je to deo po deo,i zato bolje se prijavi sto pre,nemoj da gubis vreme.

I ja se slazem sa ovim... a buduci da je sad sezona intervjua, mogao bi do maja vec na brodu biti!

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Placanje karte
« Reply #5 on: 16/February/2012 »
Sve to stoji, i ja gledam isto tako, ali uvek ima ono ALI  :smack:

Planiram da apliciram za fotografa, najvise bih voleo da upadnem za Princess (samo želja  :plovim: ), mada ni ostale kompanije (koje placaju avo kartu), nebi bile lose ni malo.Verujem da je konkurencija dosta jaka, a ja posto nemam bas nekog jakog iskustva sa fotografijom (+ dobar engleski), ukoliko ne upadnem posle prvih par pokusaja, apliciracu za nesto drugo, verovatno za asistenta konobara ili tako nesto, sve u svemu, ozbiljno planiram da do kraja godine pobegnem odavde i pocnem da radim na brodu.
Priliv novca je solidan ,stim da planiram skoro sve sto zaradim u narednih par meseci da ostavim za brod (inace bavim se web dizajnom, nije lose, ima posla, ali jako tesko ide naplata, jedan od razloga zasto hocu da dignem ruke).
Dobro sam prelistao forum, pogotovo poslednjih mesec dana, upucen sam u celu proceduru odlaska na brod, odnosno apliciranja, ali opet, ne bih voleo da npr, marta prodjem int. i dobijem posao za koji treba da iskesiram 700-800 eura u narednih mesec dana, a ja kod sebe jedva 200-300 (ovo je samo kao primer), a nevolim da pozajmljujem, tako naucen od malena  :tuctuc:

Sve u svemu, mozda je ovo previse oprezno sa moje strane, a mozda i nisam (i ako mislim da jesam) dovoljno upucen u sve ovo, procitao sam na forumu da postoji i mogucnost dogovora sa firmom oko nekih troskova (da ti skinu sa prve plate), al...

Svaki savet je dobrodosao, svaka pomoc jos vise.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Placanje karte
« Reply #6 on: 17/February/2012 »
Ma pozajmi, šta se bojiš. I ja sam pozajmio. To mi je bilo ujedno i zadnje pozajmljivanje u životu.   :money:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Placanje karte
« Reply #7 on: 17/February/2012 »
Ne znam zasto (bez ljutnje) imam osecaj kao da se ti jos uvek dvoumis,pa nalazis izgovore da ne apliciras? Ili si uplasen da neces  proci ili tako nesto... Radis web dizajn? Ja se ne razumem oko kompjutera ali predpostavljam da bi sa takvim iskustvom mogao da apliciras i za taj sektor,kompjuterski,Sef neka potvrdi,a samo kod njih je bar ono sto smo culi u agenciji pocetna plata 2200 $! Pa ti vidi da li je bolje da kao ja budes ass.buff . sa platom od 750 do 1050 $ u najboljem slucaju ili ovo drugo? A i svakako bolji ti je i photo nego buffet,za pocetak. I nemoj da se plasis konkurencije,bar na mom intervju i nije bila izrazito velika,mozda 5-10 njih za fotografiju i mislim da su vecina prosli,a uz to ako se odlucis za Princess tj Safe cruise imaces odgovarajucu i kvalitetnu pripremu koja ce ti bas,bas pomoci ako shvatis to ozbiljno... Elem,moj ti je savet,nadjes preporuke za IT department (jel se tako zove Sefe?),odes u Safe c.,spremis se dobro za intervju i odplovis u "bolju buducnost"  :rofl:,a sto se tice pozajmljivanje,lepo ti covek rece,pozajmi i vratices veoma lako,pa i ja bez pozajmice necu proci,kao i mislim 50& ako ne i vise ljudi koji odlaze,a i ko jos voli da pozajmljuje? Samo bez straha i oklevanja  :uzdravlje:

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Placanje karte
« Reply #8 on: 17/February/2012 »
Ma nedvoumim se ni malo, kao sto sam rekao ranije, cilj mi je da do kraja godine odme na brod makar i na nize pozicije (pa cak i za plate do 1000 dolara), strah da mozda neprodjem intervju svakako postoji, ali ako neprobam i nepotrudim se, nikada necu ni otici na brod.
Sto se tice dizajna, ali i racunara, , bavim se time vec 6-7 godina unazad (medju pionirima u web dizajnu).Nisam nasao nigde da traze radnika na mestu web admina ili nesto slicno vezano za web dizajn, sa druge strane, globalno gledano za IT, koliko sam upucen, tesko bi prosao (tesko bi se snasao), jer predpostavljam (a iz nekih postova mogu i da zakljucim) da je mnogo toga bazirano na MAC ili Linux OS, sa cime (pogotovo MAC) nemam bas dosta dobrog iskustva, pa zbog toga mi se nesto ni nejde za taj dep.
Opet, ako bih mogao da bitam izmedju IT i Foto dep, izabrao bih foto (bez obzira na platu), jer to stvarno volim da radim i aparat nosim uvek sa sobom, bilo to da idem do pijaca, kafica ili neki organizovan trip.Vodim se logikom da bi mi mnogo lakse bilo tamo da radim nesto sto voim nego nesto sto moram da radim da bi zaradio (moje misljenje), a i imam nekoliko preporuka ljudi (studija, institucija, organizacija) za koje sam radio u proteklih par godina.

Inace, zanimljivo je kod mene da sam se svacime bavio: Bio sam konobar (2 godine u jednom poznatom lokalu u Zrenjaninu), kao sto sam rekao, radim kao web dizajner vec dosta dugo, odrzavam racunare i mreze u nekim kompanija, popravljam racunare privato, imam svoju skolu fudbala (posto sam do pre par godina igrao polu profesionalno) koja ima oko 50 klinaca, fotograf (freelancer i svremena na vreme zaposljen, unajmljen od studija, agencija, organizacija), opstinski web admin, radio u nevladinim organizacijama, jeo sarme po kucama.... :smack: i jos svasta nesto (kad bi sve stavljao u CV bio bi mi najaduzi tamo...)

Cuo sam za SC da su dosta profi sto se tice priprema pre intervjua, tako da nesumnjam u taj deo.

Jasno za pozajmljivanje, to ce mi biti poslednja opcija, a do tada necu da razmisljam o tome vec cu gledati da sto pre pocnem pa, kao sto si i ranije rekao, u hodu da resavam finansije...

Hvala momci u svakom slucaju

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Placanje karte
« Reply #9 on: 17/February/2012 »
@indimenti, ne upada se u IT sektor na kruzerima tek tako, pogledaj malo šta je Majst0r pisao, daleko je to od "jedenja sarmi po kućama"  +U+
U foto može tako upasti, sa dobrom pripremom, ali u IT  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Placanje karte
« Reply #10 on: 17/February/2012 »
@indimenti, ne upada se u IT sektor na kruzerima tek tako, pogledaj malo šta je Majst0r pisao, daleko je to od "jedenja sarmi po kućama"  +U+
U foto može tako upasti, sa dobrom pripremom, ali u IT  :neceici:
stvarno niti sam gledao,niti se razumem,a pravo da ti kazem niti me zanima jer oko kompjutera znam samo da koristim net,gledam filmove i slusam muziku  :rofl:... Bas zato se pozivam na tebe,posto je decko vec radio oko kompjutera a vidim da jos nije nacisto za sta da aplicira,da ga uputite na deo foruma za taj sektor,pa ako moze i zna neka proba,treba se boriti za vise uvek,zar ne? Ali svakako treba da aplicira za ono gde ima najvece sanse da prodje. Nadam se da se neces ljutiti sto te ovde pitam,mozes li samo sturo da mi kazes,tipa da,ne,moze-ne moze...kolike su sanse za menjanje dep. na  Princesu?

Bracko87,sta da ti kazem,moj ti je savet ako nemas nesto ne reseno do zime,da apliciras sto pre,prikupis sve informacije ovde,odes do Safe c. i pocnes da se spremas za ono za sta se odlucis,ljudi iz Safe ce ti mnogo pomoci!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Placanje karte
« Reply #11 on: 17/February/2012 »
samo sturo da mi kazes,tipa da,ne,moze-ne moze...kolike su sanse za menjanje dep. na  Princesu?

Minimalne. Ono što napraviš na intervjuu je najviše što možeš učiniti za sebe.
Ja bih radije išao na intervju za drugu kompaniju nego mijenjao department u istoj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Placanje karte
« Reply #12 on: 17/February/2012 »
A kakve su sanse da sa dobrim engleskim i solidnim fotografskim iskustvom (najvise kao freelancer), prodjem int. za Princess??

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Placanje karte
« Reply #13 on: 17/February/2012 »
A kakve su sanse da sa dobrim engleskim i solidnim fotografskim iskustvom (najvise kao freelancer), prodjem int. za Princess??
Velike,ako se spremis i ozbilnjo shatis trening!
Hvala Sefe,tako sam i mislio...