Author Topic: Da li da zovem sutra nadajuci se da ce mi se neko drugi javiti ili...?  (Read 13684 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lakic.bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Hmmm...Employment Power Zagreb?
Upravo sam sad razgovarao sa nekim "ljubaznim" gospodinom! Razgovor je trajao cijelih 16 sekundi! Rekao sam kako me interesuje rad na brodu, pozicija konobara ili sobara, a on mi je rekao da mogu samo biti cistac jer nemam nikakvog iskustva kao u hotelu/restoranu i to je to... Cini mi se da je neko imao slicno iskustvo sto se tice razgovora sa doticnim gospodinom.
Sta mi je ciniti ako zelim posao preko ove agencije? Da li da zovem sutra nadajuci se da ce mi se neko drugi javiti ili...?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Hmmm...Employment Power Zagreb?
Upravo sam sad razgovarao sa nekim "ljubaznim" gospodinom! Razgovor je trajao cijelih 16 sekundi! Rekao sam kako me interesuje rad na brodu, pozicija konobara ili sobara, a on mi je rekao da mogu samo biti cistac jer nemam nikakvog iskustva kao u hotelu/restoranu i to je to... Cini mi se da je neko imao slicno iskustvo sto se tice razgovora sa doticnim gospodinom.
Sta mi je ciniti ako zelim posao preko ove agencije? Da li da zovem sutra nadajuci se da ce mi se neko drugi javiti ili...?

Huh? Pazi sad moje iskustvo...

Posaljem CV preko web site-a 18.01. sutra me zovu, malo provjere engleski i kazu kako moram doci vec 21. i 22. u Zg jer ima seminar i Marlins test. Ja se nekako organizujem, dodjem u Zg (zivim u Sarajevu), prodjem Marlins na 96%, stvarno saznam neke vrijedne informacije od trenera Ivice, popunim aplikaciju za poziciju Bartender za Carnival Cruise Lines.

10tak dana kasnije me kontaktira mailom Siniša (kojeg nikad nisam ni čuo ni upoznao) komunicirao sam samo sa Andrejem i Tomislavom, da bi mi Siniša u mailu napisao "Poštovani, mi ne zapošljavamo Bartendere, ako odlično pričate Engleski i još jedan jezik, možemo Vas eventualno progurati za Bar Waitera"

Ja ono WTF? napišem mu u e-mailu da sam 21. i 22. bio u Zagrebu, da sam APLICIRAO za posao Bartendera, i kako bih volio znati o čemu se radi.

On mi odgovara kako se izvinjava, kako on nije bio tu i kako je to odgovor na moju online aplikaciju koju sam popunio jos 18. 01.

Opet nista konkretno nije odgovorio, pa ja pošaljem mail Tomislavu, i objasnim mu tu situaciju, da bi mi on odgovorio:

"Imamo jako veliku obradu podataka, možda je došlo do greške, kontaktirajte kolegu Andreja, on će znati sve o Vašoj aplikaciji"

I tu je meni konkretno puko film, pa sam aplicirao preko Kouzona, i ljudi su me kontaktirali, poslali podatke, i pozvali me 18.02. na preliminarni intervju, i rekli mi tačan datum glavnog intervjua (10.03.)

Tako da ti je moj prijedlog, malo uljepšaj CV i apliciraj i na druge agencije (imaš sve kontakte na forumu) i mislim da nije više 2005. godina da EP drži monopol i da se samo preko njih mora aplicirati. A ako ipak hoćeš preko EP-a, onda lijepo popuni aplikaciju na web stranici, i nadaj se odgovoru.

Nadam se da ti je pomoglo moje iskustvo!!

Pozzzz

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Hmmm...Employment Power Zagreb?
Upravo sam sad razgovarao sa nekim "ljubaznim" gospodinom! Razgovor je trajao cijelih 16 sekundi! Rekao sam kako me interesuje rad na brodu, pozicija konobara ili sobara, a on mi je rekao da mogu samo biti cistac jer nemam nikakvog iskustva kao u hotelu/restoranu i to je to... Cini mi se da je neko imao slicno iskustvo sto se tice razgovora sa doticnim gospodinom.
Sta mi je ciniti ako zelim posao preko ove agencije? Da li da zovem sutra nadajuci se da ce mi se neko drugi javiti ili...?
evo da ti kazem sta i kako..
1. ne treba ti nikakvo iskustvo za konobara, a ni za sobara.
2.moja devojka (verenica) nije imala nikakvog iskustva u konobarisanju i otisla je za asistenta konobara..Samo su joj rekli da doda u CV da je kao radila negde kao konobar i to je to..
2.Ja idem 3.marta kao cistac (hotel Steward) i znam da su mnogi otisli na poziciju sobara bez ikakvog iskustva..
3.Sacekaj april i prijavi se za ass waitera i neces imati problema. samo stavi u cv da si radio negde kao konobar i to je to...i moras engleski da znas dobro..
4. kada sam bio na razgovoru za Housekeeping, isao sam sa ortakom i sinisa je pricao sa njim i rekao mu je da nema dovoljno iskustva za ssobara, na sta mu je ovaj odgovorio: da ga to ne zanima.. I da moze da promeni cv ako zeli i da naprica svasta tamo. sinisa ga je pogledao i rekao ok..I drug moji nije hteo da ide za HKP vec ide za ass waiter-a..
5. Moj savet, sacekaj april i prijavi se za konobara..pozdrav

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
koliko sam ja upoznat EP ne radi aplikacije za bartendera, prosle godine sam se i ja prijavio za tu poziciju ali mi je receno da kad ides prvi ugovor ne mozes nikako upasti za bartendera, bez obzira koliko ti je iskustvo, tako da sam ja prosao za bar waitera, gde mozes kasnije dobiti promociju (koju jedino mozes dobiti ako te us*ere, realno) :) e sad ja nisam ni otisao na kraju, sve se zakomplikovalo sa "gospodinom" Sinisom, al dobro to je vec druga prica...

pozdrav

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
koliko sam ja upoznat EP ne radi aplikacije za bartendera, prosle godine sam se i ja prijavio za tu poziciju ali mi je receno da kad ides prvi ugovor ne mozes nikako upasti za bartendera, bez obzira koliko ti je iskustvo, tako da sam ja prosao za bar waitera, gde mozes kasnije dobiti promociju (koju jedino mozes dobiti ako te us*ere, realno) :) e sad ja nisam ni otisao na kraju, sve se zakomplikovalo sa "gospodinom" Sinisom, al dobro to je vec druga prica...

pozdrav

Da, samo sto sam ja prvo ispalio nekih 200E za Marlins, put i smjestaj u Zg, aplicirao za tu poziciju, da bi mi na kraju to rekli...

A sto se Kouzona tice trenutno pod URGENT imaju posao Bartendera, i Flair Bartendera za CEL,NCL i RC i cura mi je lijepo objasnila bez ikakve suplje da je jedini uslov da moram poznavati jos jedan jezik na nivou komunikacije...

Tako da ako si jos zagrijan - pravac Kouzon i apliciraj!

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Da, samo sto sam ja prvo ispalio nekih 200E za Marlins, put i smjestaj u Zg, aplicirao za tu poziciju, da bi mi na kraju to rekli...

A sto se Kouzona tice trenutno pod URGENT imaju posao Bartendera, i Flair Bartendera za CEL,NCL i RC i cura mi je lijepo objasnila bez ikakve suplje da je jedini uslov da moram poznavati jos jedan jezik na nivou komunikacije...

Tako da ako si jos zagrijan - pravac Kouzon i apliciraj!

ah, kasno sada :) cekam ukrcaj za Viking, iako bih rado isao za bartendera (cak i za flair-posle par meseci usavrsavanja) :) al sta sad da se radi...

ja sam platio Marlins nesto oko 2.000din + lekarski (kolko je, oko 130e), to sam sve u BG radio, poslao mi Carnival i ugovor i imao sam datum ukrcaja za college al onda je pomenuti gospodin iskopao nesto sa mog lekarskog i rekao da je Carnival mene otpisao i da ne mogu ici (iako sam cuo da gore pomenuti gospodin za odredjenu sumu deviza moze da te progura na BILO KOJI brod) zavlacio me je dobrih 2-3 meseca da me mozda i prime, da sacekamo pa cemo videti (tad mi je bilo jasno da ustvari ceka da izvucem kovertu).....

u svakom slucaju Carnival verovatno necu ni videti, pa sad odo na recni :) :)

pozz

Offline lakic.bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Prijatelj koji je isao preko Kouzon-a i radi vec treci ugovor mi je rekao da idem preko njih, ali EP mi je dosta blizi pa sam zato mislio preko njih samo sto mi taj gospodin danas skrsi moj "san o brodu" tih 16 sekundi.  oT
Na brod "moram" otici i spreman sam (pogotovo nakon nekih Sefovih i postova drugih clanova) ici kao cistac pa se boriti, ali cu svakako ganjati bolju poziciju.  :pp:
Vidim da ima intervju u Kouzon ali mislim da taj ne mogu stici i da hocu... Ima li neki u aprilu mozda?

@Marko87
Kad je tacno slijedeci intervju za EP? Taj u aprilu?

Ali ako ni EP ne upali, ganjacu Kouzon, ili obe agencije istovremeno

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

... samo sto mi taj gospodin danas skrsi moj "san o brodu" tih 16 sekundi.  oT


Svaka čast na štopiranju sekundi.
Meni nije jasno, tebe otpili u 16 seklundi, a drugima kaže "nema problema za CV". Jesi ti siguran da im nisi ništa skrivio?
Možda te odao Bosanski naglasak, ili pozivni broj?
Javna je tajna da bosanci lošije kotiraju za posao na brodovima zbog predrasude da su svi Bosanci muslimani, a svi muslimani potencijalni teroristi.
Da ne spominjem kako u Bosni ima puno imenjaka onih koji su srušili tornjeve u NYC. Nekolicina terorista iz tih napada su ratovali i trenirali i u Bosni.

Sad zamisli kako nosiš nametag sa napisanim Hasan, Ramiz, Mohamed, Ziad, Abdul ... nezgodno  +U+
To oni neće naglas reći, ali tako je, kontaš?

Eto nazovi sutra i reci da si Hrvoje Horvat, rođen u Zagrebu. Nema frke za posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lakic.bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Siguran sam kao smrt! A i pristojno sam se ponasao. Znam da su Bosanci svuda na losem glasu pogotovo u posljednje vrijeme, a za sve je kriva Angelina Jolie! :D
Probacu opet i opet i opet dok ne dobijem pozitivan odgovor! Ili bar da mi kaze covjek "Intervju je tad i tad! Dodji, ponesi CV i srecno!"   -()-

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Nezzz koliko to ima veze, ti opet bolje znas, ali ja sam iz Sarajeva, pa kad sam zvao, lijepo su popricali samnom, pozvali me u Zg na taj seminar i to, tako da mislim da nema to puno veze sa nacionalnoscu, jer imam par prijatelja koji su muslimani i otisli su preko EP-a na brod... Eh sad to moje iskustvo tamo je druga stvar, i nezzz bas zbog cega je tako bilo, znam da je dosta losije kvalificiranih ljudi sa losijim engleskim pozvano sad za vikend  na glavni intervju za RC, a mene kao na Carnival, pa onda mi taj mail poslali... tak' da stvarno ne znam...

A ti druze... Ne znam kakvu razliku predstavlja daljina odnosno blizina, na intervju se ide jednom, i mislim da par stotina kilometara ne cini preveliku razliku jer ces ako dobijes posao svakako letjeti na hiljade kilometara...

Da li bi ti da ti kazu oces da radis Mediteran ili Caribe rekao ma ja cu Mediteran blize mi? :D

Offline lakic.bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Sto se tice nacionalnosti, to sam se samo salio i ta politika i razmisljanja me ne dotice uopste! A sto se tice kilometara, kontam sam da mi je blize jer kako sam shvatio da moram ici do agencije dva-tri puta dok se sve ne zavrsi i to mi igra veliku ulogu sto se tice finansija koje bih da svedem na minimum posto nisam bas u prilici da rasipam!

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Sto se tice nacionalnosti, to sam se samo salio i ta politika i razmisljanja me ne dotice uopste! A sto se tice kilometara, kontam sam da mi je blize jer kako sam shvatio da moram ici do agencije dva-tri puta dok se sve ne zavrsi i to mi igra veliku ulogu sto se tice finansija koje bih da svedem na minimum posto nisam bas u prilici da rasipam!

Nije tacno da moras ici 2-3 puta, ja npr. trebam sad na preliminarni u Niš 18.02. ali pošto nisam u mogućnosti zbog vremenskih neprilika, dogovorio sam se sa gospođicom da preliminarni obavimo preko skype-a.

Na glavni interview ću ići čini mi se u Skopje i to je to...

Eh sad ako ti treba obuka - trening, onda ce te to dodatno udariti po džepu jer se plaća...

Mislim da je sve do agencije i ljudi tamo, jer se sve može dogovoriti i objasniti što se tiče i finansija, i putovanja i troškova, a meni se do sad Kouzon čini najprofesionalnijim!

Post za nacionalnost se odnosio na Šefa, i njegov post...

Opet ti kažem, moj ti je prijedlog svakako da malo uljepšaš CV, jer će ti to i u agenciji reći, i onda pošalji mailom na sve od EP-a, i čekaj ko će se prvi javiti, ako se niko ne javi, onda ih lijepo ponovo nazovi...

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Svaka čast na štopiranju sekundi.
Meni nije jasno, tebe otpili u 16 seklundi, a drugima kaže "nema problema za CV". Jesi ti siguran da im nisi ništa skrivio?
Možda te odao Bosanski naglasak, ili pozivni broj?
Javna je tajna da bosanci lošije kotiraju za posao na brodovima zbog predrasude da su svi Bosanci muslimani, a svi muslimani potencijalni teroristi.
Da ne spominjem kako u Bosni ima puno imenjaka onih koji su srušili tornjeve u NYC. Nekolicina terorista iz tih napada su ratovali i trenirali i u Bosni.

Sad zamisli kako nosiš nametag sa napisanim Hasan, Ramiz, Mohamed, Ziad, Abdul ... nezgodno  +U+
To oni neće naglas reći, ali tako je, kontaš?

Eto nazovi sutra i reci da si Hrvoje Horvat, rođen u Zagrebu. Nema frke za posao.


Sefe moram te ispraviti ovde. Njegov user name je Lakic.bl, sto dalje implicira da je bl skracenica od "Banja Luka" , ja ne znam koliko se vi razumijete u politiku al' Banja Luka je glavni grad Republike Srpske, tako da cisto sumnjam da su ga zbog toga odpilili.

Pozdrav
What goes around comes around

Offline lakic.bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
(nesto me zeza forum...uglavnom) Nemojte da mi spamujete topic, sve cu da vas banujem!  :sljac:
:)

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
hebes EP :tuctuc:
ja sam iz Zagreba (decko iz tresnjevke) i ne bi isao preko njih ni da su zadnji :sprda:
i hvala Bogu  ="" da nije 2005. vise  :-))))'