Author Topic: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?  (Read 2653 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« on: 17/February/2012 »
Ljudi pomagajte :pop1:
dobio sam posao na Princess kao buffet steward, isao preko Safe, uzgred nije reklama ali strava momci, cekao i cekao dugi niz meseci intervju.
Prosla 2011 dosao u Safe u martu pa nisam stigao da pribavim dokumentaciju za intervju u aprilu pa cekao avgust :nono:
Sve glat proslo, viza,medical, testovi sve lepo da ne moze bolje, taj posao sam cekao i merkao barem 3 godine unazad, uz to sto volim more i lepe destinacije plus to sto smo familijarno u losoj finansijskoj situaciji...bla bla, da vas ne davim, ...
Dobijem ja ugovor, potpisem, momci iz Safe maksimalno pomogli, ukrcaj u Civitaveciji-Italija, nocenje u hotelu, cekanje sutrasnjice ali dolazi mi naravno, ne bas tako ocekivana vest da mi je otac u bolnici...znao sam da je lose, seceras je 25 godina, culi ste o tome, on je bio sve gore i gore ali bas na jutro moga ukrcavanja upadne u dijabeticnu komu!
Nisam se nikom javio, gas aerodrom i kuci, sta da sam isplovio ko zna kako bih dosao tj.vratio se kuci..bio je tri nedelje u komi, sad je hvala Bogu dobro kako je bio,a na moja pitanja kompaniji sta da radim poslali su mi DNR :neee:
Nemam prava vise da apliciram za njih :neee: toliko o tome!
Molim za pomoc, u koju kompaniju sada da se javim, kod koga mogu da aliciram uz takav dosije?
Royal ili koja kompanija? Molim vas sve koji procitate ovo dajte bilo kakvu informaciju, da znam kuda sta i kod koga svaka informacija je dobrodosla!
Hvala no;;;

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
kod koga mogu da aliciram uz takav dosije?
« Reply #1 on: 18/February/2012 »
apliciraj samo u drugu kompaniju,za royal celebrity il koja vec kompanija
samo dan ie carnival grupacija
jer mislim da je princess dio carnivala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« Reply #2 on: 18/February/2012 »
Quote
Nisam se nikom javio, gas aerodrom i kuci,

To je bila velika greška.
Čim si krenuo od kuće na posao, bio si pod ugovorom.
Nestankom bez objašnjenja si raskinuo ugovor na svoju ruku.
DNR se teško/nemoguće pretvara u RH.

Pokušaj mejlati ali sumnjam u uspjeh. Mogao si nazvati i to bi te spasilo.

Probavaj druge kompanije/agencije, jer kod ove si najvjerovatnije potrošio kredit.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« Reply #3 on: 18/February/2012 »
Postovanje Sefe i ostalima na odgovoru kao i jedno veliko hvala od srca!
Jeste istrosio sam kredit,probao sam da ima napisem mail,tj napisao sam par komada,iz Safe agency me savetovao da posaljemo tu dokumentaciju od oca na mail adrese od kompanije,ali mislim se ja,pa kad su mi bez date sanse dali DNR bez da sam im poslao dokumente bilo koje vrste,tj.da mi nisu dali sansu da se vratim pa necu ni da se vracam na njih zivota mi! sad da mi ponude 5 puta vecu poziciju i platu ne bih otisao jer imam toliko negativnu i negativniju sliku od tada da Vam ne mogu opisati! Par dana od dogadjaja me je zvao neko iz Italije iz Navitransa-sedista Princess-a,pitao me sta je bilo e sad slusajte ovo-ja mu lepo objasnim kazem u kakvoj sam situaciji,sta me je snaslo i da ne znam gde mi je glava i moje obrazlozenje traje punih 5 minuta bez daha,da bi mi on na kraju rekao dobro-ok Predrag ok i spusti mi slusalicu :neee: :neee:zar je to odgovor takve kompanije! I na moje mailove su mi samo rekli da je gotovo i to je to! Toliko o Princess-u a da ne pominjem da mi je jako dobar drug koga znam iz osnovne oboleo od tumora pa su ga poslali kuci pa gde je tu zdravstveno o kom smo slusali na predavanju tj obuci? Nista mi nije jasno i jako su me neprijatno iznenadili,verujte mi na rec da sam tako ogorcen da sam u stanju da ubijem nekog :smack:ali...nadam se nekoj drugoj kompaniji,mada su mi iz agencije rekli da ima na Carnival skoro neki intervju pa mi sad nije jasno kako to moze karnival a on je u floti sa Princess-om? Mozda Carnival Cruise line a ne Carnival Corporation? Ili je iz agencije pogresio? Jesu to isti brand-ovi ili? Kako to sad ide? Mozda su se odvojili ili sta je u pitanju? Hvala na svim informacijama drustvo i molim bilo koga za odgovor a narocito Sefa jer on ce prvi da procita ovo :embarrased:
Svako dobro svima!

Offline Chupavica

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« Reply #4 on: 18/February/2012 »
U krajnjem slucaju mozes da izvadis novi pasos i neces biti ni u jednoj bazi podataka, jer smo mi za njih samo ID.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« Reply #5 on: 18/February/2012 »
Nije samo ID u pitanju,kada bih menjao pasos ostala bi mi adresa ista,ime prezime ukratko sve,sto oni sigurno imaju u bazi a da menjam ime i prezime ne ide lako  oT ""]] mada...ima tu istine.Ovde su u pocetku vadili nove vozacke dozvole u kojima na pocetku procesa nije bilo napomenuto da si sa prethodnom dozvolom imao saobracajne negativne poene ali sad je to nas MUP resio :(
Postoji opcija,naravno da se menja kompanija ali na Vama drustvo ostaje da mi pomognete kako god mozete i hocete :moli: jer na Princess necu da se vracam rekao sam vec...hvala na odgovoru i na bilo kakvoj pomoci i cekam sledeci post :embarrased: a svima napominjem koji zele da rade na brodu i da zarade da ovom prilikom necu da ocrnjujem nikoga vec samo isticem sta se desilo meni,a to ne mora da znaci da se vama tamo nista nece svideti! Ja sam samo imao takvu situaciju u zivotu i ne daj Boze da iko to oseti na svojoj kozi,a vi koji ste krenuli na put na vodi ili planirate da krenete kazacu-samo napred-i ja cu Vam se pridruziti ali pod kapom druge zastave :plovim:
Hvala na svim odgovorima i molim svakog  ko moze da ostavi jos informacija kod koga da idem i koju kompaniju da biram,da se javi ovde jer puno ce mi pomoci!
U Safe Cruise vise ne mogu da idem jer oni samo rade za Princess ( steta jer su stvarno i vise nego ok momci i ekipa ) e a za dalje...napisao sam pitanje paaaa..cekam
Hvala!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« Reply #6 on: 18/February/2012 »
A čuj, dobra je Princess kompanija, oni su tebi i kartu platili da dođeš, jelda?
Princess će također pustiti čovjeka na emergency leave kada bude u sličnoj situaciji, a nerijetko će i tada mu kartu kupiti.
Znam ljude koji su imali slične situacije poput tebe kod kuće, i Princess ih lijepo pustio i kupio im kartu.
Ja izmislio razlog i pustili me doma, i još mi kartu platili. Dobri su to ljudi.

Tebe su drug čekali, a ti se nisi pojavio.

Ali hajde.
Samo ti prati objave poslova na forumu, i naći će se nešto. Prati i izvan foruma. Poslova na kruzerima je uvijek bilo i bit će.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: kod koga mogu da apliciram uz takav dosije?
« Reply #7 on: 18/February/2012 »
Cuj sefe,da su platili kartu jesu,da primaju sakom i kapom jeste kao i da daju ali ovo je izgleda do italijana,kazem,zvao me je i sve mi to rekao posle nepunih cetiri dana od mog odlaska poslao sam im ne jedan nego da budem precizniji 20 mail-ova,anna imputato i jos jedna adresa me uputi na druge i ja njima slao i bez njihovog pitanja da im posaljem obrazlozenje bilo koje vrste (tipa papire od ocevog lekara itd) su mi poslali DNR! Imam svaki taj mail jos uvek arhiviran u mail-u!Jos sam se i ja nudio da platim kartu do mesta ukrcaja i bio sam spreman da dodjem kao utility ili da ponovo idem na intervju kad ono.... :neee:
Meni sa sigurnoscu,mogu da potpisem i da se zakunem u vlastiti zivot,nisu dali sansu da im posaljem bilo kakvo opravdanje!
Ali opet kazem,mozda sam ja od malog ili velikog broja razocaranih ljudi od strane Preincess-a,a drugi nek ne odustaju,ima tu i lepih stvari da se uberu,a tebi Sefe svaka cast kako si izvukao kartu na izmisljen razlog :yahoo:ali ja to ne bih uradio sigurno nikada jedino da nesto ne daj Boze krene po zlu,ali to ne znaci da tebe osudjujem jer u ovim teskim vremenima covek mora da se vida da bi opstao!
Hvala na postu Sefe cenim ga i praticu forum,a tebi svaka cast na njemu svasta lepo moze da se nadje listajuci ga!
Hvala jos jednom i cenim od srca sve sto mi dodje saka od informacija kako od tebe tako i od drugih!
Svako dobro i ziveli!
Cekam dalje postove i puuuuuuno hvala za prethodne!