Author Topic: Pomo?, postoji li kakva skripta ili video kurs za konobare?  (Read 3873 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline majstorba

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Prijavio sam se poziciju ass.waiter kod jedne agencije i obavio preliminarni intervju putem skype-a.
Gospođa je bila impresionirana mojim znanjem engleskog ali mi je rekla da obzirom da nemam iskustva
kao waiter, treba da naučim osnovne stvari o konobarskom poslu te da u CV ubacim da sam radio kao konobar
u "X" restoranu i za taj posao da nabavim preporuku pa da joj se opet javim.

E sad, zanima me koliko godina iskustva da navedem i postoji li kakav  (po mogućnosti free) video kurs ili pdf
knjiga o konobarskom poslu (setup stola, koja čaša ide za šta i slično) koji bi mi pomogao da se bolje pripremim.

U naprijed zahvalan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam vidio da ima na YouTube.
Koliko godina iskustva da navedeš? Koliko možeš odglumiti. Minimalno 2.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline majstorba

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Koje konkretne stvari bi trebao da naučim?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Koje konkretne stvari bi trebao da naučim?

Po meni treba da uzmes neki jelovnik iz restorana, naucis jela, te neke osnovne stvari kao postavljanje stola i sl... A nezz preko koje agencije ides, znam da i EP i Kouzon imaju treninge za ljude sa manje iskustva, placa se 60 ili 120E ali te oni za 2-3 dana prakticno nauce sve te stvari koje su bitne....

Ako bas nemas pojma, onda se baziraj da znas bar 3 glavna jela, 3 predjela, 3 salate, 3 deserta i malo o vinima da naucis, koje se vino sluzi uz koje meso i te stvari...

Dosta toga imas na forumu, ali nemas bas osnovne stvari...

Offline majstorba

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala na odgovorima. Praktično znači da treba da pročačkam po youtoube-u i pokušam što više naučit a u krajnjem slučaju usavršit ću
to na obuci koja se (pretpostavljam) odrađuje prije finalnog intervjua?