Author Topic: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?  (Read 16506 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ciiicaaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Da li možemo da dobijemo informacije kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
Kakva su pitanja, koliko je važan drugi jezik?

Ja imam intervju polovinom marta za Royal.

Offline ciiicaaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #1 on: 21/March/2012 »
E, ovako: pošto očigledno nema nikog na ovom forumu ko bi mogao ili želeo da odgovori na moje pitanje, a vidim da zainteresovanih da pročitaju nešto na ovu temu ima, odgovoriću sama sebi na pitanje jer svako iskustvo će vam dobro doći da pročitate.
Bila sam na finalnom intervjuu za poziciju Youth Staff za Royal Caribbean International preko Kouzona. Pitanja koja su mi bila postavljena odnosila su se na završenu pedagošku akademiju (visoku vaspitačku) i na rad sa decom. Primeri radionica, nezgoda, snalaženja, kreativnosti i izlaženja na kraj s roditeljima. Desetak minuta, ništa strašno. Drugi jezik nije ni pomenut.
Prošla sam.
Royal zahteva još jedan skype-interview sa stručnjakom za Youth Staff. To me tek čeka. Molim samo da mi zainteresovani daju do znanja da žele da čuju moja iskustva kako ne bih održavala monologe ovde. Radim ovo iz razloga što ja nisam imala nikakve savete pre svega ovoga, a smatram da su od velikog značaja...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #2 on: 21/March/2012 »
Molim samo da mi zainteresovani daju do znanja da žele da čuju moja iskustva kako ne bih održavala monologe ovde. Radim ovo iz razloga što ja nisam imala nikakve savete pre svega ovoga, a smatram da su od velikog značaja...

Nemoj iznošenje svog iskustva da smatraš monologom, i vremenom potrošenim uzalud ako se niko ne javi ko prati ovu temu...
Pomoći će nekome, prije ili kasnije, postaj, piši i to je to.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #3 on: 22/March/2012 »
Nije monolog, iznosiš vrlo korisne informacije, evo vidim imaš 223 čitanja teme do sada.
Prvi su dani proljeća, svi bježe iz kuće na sunce, i to je možda razlog slabije posjećenosti.
U krajnjem slučaju, ja SVE pročitam. I Seaman. I Majst0r. I Jellenna.
Koristilo bi da tko pročita klikne na LIKE, ali nemaju svi ni facebook, ili nemaju taj običaj, ili se boje da ih Facebook špijunira ..

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mirka.bgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #4 on: 27/March/2012 »
ciiicaaa  pisi molim te,javljaj sta se desava...ja sam aplicirala za tu poziciju pocetkom marta isto u Kouzon-u,i jos mi se niko nije javio!Cula sam da ce biti intervjui sad pocetkom aprila,slala sam im i mail i opet nista...

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #5 on: 30/March/2012 »
Pisi, pisi, sve to ispred monitora neko cita =)))
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline Snowwhite

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #6 on: 17/May/2012 »
Holaaa!!! :)
I ja sam se prijavila za Youth Stuff preko Kouzona i sada cekam intervju za Royal (seasonal job)... Tako da ce mi svaka informacija dobro doci. :) I molim te, kada zavrsis taj skype intervju, zelela bih da cujem kako je proslo sve. Hvala unapred!

Offline ciiicaaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #7 on: 19/June/2012 »
E, drage moje, došlo je vreme da se na more krene :yeah:
Skype interview je trajao 15ak minuta, pitanja su bila striktno u vezi sa iskustvom.
Objasni neku igru, šta ćeš raditi ako roditelj viče na tebe, ili dete padne i povredi se i sl.
Iskreno, stvarno smatram da je iskustvo za ovu poziciju najbitnije.
Ja odoh, pa šta bude!  :hehe:

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #8 on: 19/June/2012 »
Srecnooo!

Je si permanent ili seasonal?
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline Snowwhite

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #9 on: 20/June/2012 »
Sreeeecno!!!  :)
I ja sam zavrsila sve (moj intervju je takodje bio preko skajpa) i to za vrlo kratko vreme. ;) Ukrcavam se na Independence of the Seas (Southempton, England), pa ako ima nekog ko je vec na brodu ili ko se ukrcava na isti nek se javi... ;) Mirno more.  :happy:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #10 on: 21/June/2012 »
Pozdrav! Setih se kad sam ovo procitao da je nasa Tanja (Letis Dufe) pisala o svom konacnom intervjuu, pa cu kopirati taj tekst, za slucaj da neko ne moze da ga nadje, posto je zavucen u neki stari post...

Za one koji ne znaju, u pitanju je intervju preko Safe Cruise, za Princess, maj 2011.


LETIS DUFE:
"Sto se tice konkretno mojih 15 minuta , mogu da kazem da sam se isprichala sa chovekom kao da mi je najbolji drugar, kvalitetno smo se zaj.bavali , a od pitanja koja postavljaju (tj. koja su meni postavljena) za poziciju Youth Counselor-a izdvojicu one kojih se secam  " Ako primetite da jedno dete preuzima ulogu vodje u grupi, kako resavate taj problem i menjate njegovo ponasanje" , "Zamislite da vam dodju roditelji koji imaju dvoje dece , jedno ima 12, drugo 13 godina, i oni zele da ih stave u istu grupu a to je po nasim pravilima nedopustivo, kako cete objasniti roditeljima da je to nemoguce" , "Od cega se sastoji vas trenutni posao" , " Zasto mislite da je service credo toliko vazan" , to je to cega se secam, bilo je tu jos kojecega, u svakom slucaju razbila sam taj razgovor  ."

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #11 on: 22/April/2013 »
Ako ima jos neko sa savetima za intervju, citamo vas  :)

Offline lena_7

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #12 on: 20/September/2013 »
Mene su na intervjuu za Camp Carnival pitali:
najbolji/najgori trenutak u vrticu;
kako zabaviti tinejdzere (video igre, air hockey, karaoke, tematske zurke;
o tome vise u opisu rada sa decom u pojedinacnim kompanijama, svaka grupa ima svoje aktivnosti, trebalo bi da svaka kompanija ima predstavljenu semu za svaku grupu, kao sto ima NCL);
jedan radni dan u vrticu/igraonici, gde ste vec radili;
kakve sve igre za decu postoje; sta cete uraditi ako dete u grupi vristi i place, tj. kako cete ga smiriti;
kako cete se ophoditi prema detetu koje se lose ponasa.

Tad nisam prosla, ali za NCL jesam.
Oni su me osim ovakvih pitanja pitali i sa kojim uzrastom bih najradije radila.
Kada sam se pripremala za intervju, na netu sam nasla i ovakva pitanja:
zasto zelite da radite kao youth counselor;
zasto mislite da ste bas vi osoba za ovaj posao;
sa kojim uzrastom ste prethodno radili;
kakve ste aktivnosti predlagali na poslu;
zasto volite da radite sa decom; kako cete komunicirati sa roditeljima;
ako roditelj zeli da mu dete bude u grupi koja ne pripada njegovom/njenom uzrastu, kako cete mu objasniti da to nije moguce;
naravno, uvek pitaju zasto bas ova kompanija, i zasto ste se opredelili za rad na brodu. Budite koncizni, pripremite odgovore na sva pitanja.

Prilicno su sablonski odgovori, nema tu nista novo da se izmisli.
I, nista se ne podrazumeva, sve sto mislite da je mozda glupo ili suvisno, uopste nije (jedan od odgovora koje sam cula na prethodnom intervjuu na pitanje sta ne volite u radu sa decom je, "ne volim da tucem decu", normalno devojka ih ne bije, ali ovako je ispalo kao da to cini, ali nerado  :facepalm: ).
Tako da, priprema i koncizni odgovori su majka uspeha. Takodje, ne morate imati diplomu fakulteta pedagoskog usmerenja, ja sam apsolvent a ipak sam primljena.
Neki su iskljucivi po tom pitanju, a nekima fali zaposlenih, pa verovatno zato cine ustupke, ne bih znala. Kad se vratim kuci, boze zdravlja, pisacu kako je na samom terenu ;)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #13 on: 26/September/2013 »
A ja se nisam pripremala uopste za taj intervju.
Sto je najgore cim sam dosla prisla sam jednoj devojci i rekla kako mi je frka i preobuvala se u wc i pitala je sta je bolje ravno ili stikle???
Na kraju me je ona intervjuisala :rofl:
Nisam skapirala ko je jer je isto cekala sa svima zajedno a ustvari je snimala ko se kako ponasa  :pop1:
A ja u euforiji vrtim se ne znam sta bih od sebe :pilot:

Pitali su me da nabrojim neke igrice, to mi je bilo lako iz topa mogu 20 da navedem.
Pitali su me da opisem radni dan. Posto radim preko 10 sati posao koji ima veze i sa decom i sa odraslima na kraju su se obe podlaktile i smorile kad sam sve ispricala.
Mislim da sam prosla jer imam iskustvo, radim vec 3 sezone sa decom iz razlicitih zemalja u animaciji. Nemam pedagoski fax ali sam profesor stranog jezika.


Samo sad me dok cekam dalje instrukcije hvata neka frka da su me zaboravili :waiting:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kako izgleda finalni intervju za Youth staff?
« Reply #14 on: 26/September/2013 »
na kraju su se obe podlaktile i smorile kad sam sve ispricala.

 :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)