Author Topic: dakle, imam piercing u nosu, i na jeziku ...  (Read 19775 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
pozdraw svima, do sada sam samo listala i citala sta su ljudi pisali,ali planiram da vam se pridruzim...
decko i ja smo konkurisali za posao bar waitera, stupili smo u kontakt sa ljudima iz employment power-a, rekli nam da ocekujemo intervju krajem marta...

imam pitanje koje nisam bas znala gde da postavim...mozda je malo bez veze,al nisam nigde naisla da je neko spominjao piercinge...

dakle,imam piercing u nosu,i na jeziku...totalno su neupadljivi,al ne znam kako nadlezni reaguju na to?da li je bolje da ih skinem za intervju?a na brodu?kako reaguju na to?
molila bi ak neko ima neki savet,bilo sta,da kaze,cisto da znam sta mi je ciniti...nacula sam da je dozvoljeno samo po jedna mindjusa u svakom uvetu...toliko od mene za sada...tipkamo se...

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
pozdraw svima,do sada sam samo listala i citala sta su ljudi pisali,ali planiram da vam se pridruzim...decko i ja smo konkurisali za posao bar waitera,stupili smo u kontakt sa ljudima iz employment power-a,rekli nam da ocekujemo intervju krajem marta...imam pitanje koje nisam bas znala gde da postavim...mozda je malo bez veze,al nisam nigde naisla da je neko spominjao piercinge...dakle,imam piercing u nosu,i na jeziku...totalno su neupadljivi,al ne znam kako nadlezni reaguju na to?da li je bolje da ih skinem za intervju?a na brodu?kako reaguju na to?molila bi ak neko ima neki savet,bilo sta,da kaze,cisto da znam sta mi je ciniti...nacula sam da je dozvoljeno samo po jedna mindjusa u svakom uvetu...toliko od mene za sada...tipkamo se...
http://www.cvtips.com/job_interview.html   nadam se da ce ti to pomoci,a jos malo bolje potrazi tu na forumu,ima bas o tome ::yes::,a mislim da se ne moze imati piercing,pogotovo na vidljivom mjestu :pop:
   pozdrav :uzdravlje:

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
extra,bas ima svega korisnog ovde...a imam i vremena natenane da izlistam i protumacim...hvala puno... +U+

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Quote from: Suzana Zagar (A priori)
"Za doci na finalni odabir kandidata; bez piercinga, bez vidljivih tetovaza, decki - kratka kosa (do okovratnika), najvise sto se moze imati dlakica na muskom licu jest mala uredna okrugla bradica, inace sve ostalo na licu treba biti frisko izbrijano, obuci kosulju, duge hlace (ne traperice), cipele (ne tenisice), bez nausnica, maximalno 1 tanki lancic oko vrata, maksimalno jedan prsten na jednoj ruci (decki), moze sat na (jednoj!!! :D ) ruci...Cure isto uredno odjevene, uredno pocesljane, isto bez viska nakita ili sminke, ne traperice i ne tenisice"

Quote agentice za posao na cruiserima............

Mislim da je mislila na  # goatee1


Quote from: Grooming policy
Grooming policy is the same for most of the cruise companies. For girls, the hair has to be pulled back, no other hair accessories except for a hair net (which is mandatory if you work with food), for boys, the hair needs to be short, very small goatee, no extraordinary haircut. Needles to say that, if your hair is pink, your supervisor will send you to the hair dresser to change it.  No earrings for boys, nickel size earrings for girls. Just the wedding ring is accepted, leave all the rest home or in your cabin when you go to work. If you’re working with food, your nails need to be short and no nail polish on them.

Ali.......

Quote from: Mike Schneider, Associated Press
Disney Loosening Workers' Grooming Rules

ORLANDO, Fla. - Mickey Mouse can now sport cornrows, and Minnie can wear hoop earrings.

The Walt Disney Co. is loosening grooming rules for workers at its theme parks, another shift from the squeaky-clean standards set by the company's founder decades ago.
Under a new policy adopted last month, male park workers for the first time can wear braids provided they are above the collar, neatly tied close to the scalp and in straight rows. Female workers have been able to braid their hair for years.
"It is really becoming a mainstream look," said Melissa Valiquette, manager of Costuming, Cast Image and Appearance at Walt Disney World.
Men will also be allowed to wear different styles of shirts, while women can wear more revealing footwear and less conservative earrings. (Hosiery is still a must.)
The changes were based on comments from workers and focus groups involving at least 60 Disney visitors who were shown photos of different clothing and hair styles and asked if they had objections to park workers wearing them.
"We're not looking to be on the cutting edge, but we want to see what styles are becoming mainstream," Valiquette said.
The last time Disney changed its grooming policy was in 2000, when the company allowed workers to grow mustaches. In 1994, female theme-park workers were permitted to use eye shadow and eyeliner and balding men were allowed to wear toupees.
After the changes in 2000, there was a rash of mustache-wearing employees.
"I think cornrows will be different," Valiquette said. "It's not a look that everyone can pull off."
Men who don't wear costumes will no longer be limited to Oxford-style shirts — crewneck, turtleneck, mock turtleneck and three-button collared sweaters will be permitted. Golf and polo shirts are still forbidden.
"Our personal opinion is that golf and polo shirts look nice when they're brand new but they don't look good after you've washed them," Valiquette said. "After you've washed them, they're naturally prone to looking sloppy."
Gary Steverson, a character performer at the Disney-MGM Studios park who likes the strict grooming standards, said the change makes sense.
"It makes us more approachable to guests," Steverson said. "A person in a shirt and tie, how approachable are they?"
Female workers can for the first time wear hoop earrings, provided they are no larger than a dime. Only one ring per ear is permitted and they must be worn on the bottom of the earlobe.
The new grooming rules also allow for some more fancy-free footwear for female workers, who now will be able to wear open-toe and open-heel shoes. Athletic shoes, sandals and western boots are still frowned upon.
Union leaders praised the changes.
"Any additional leeway is a good thing," said Donna-Lynne Dalton, recording secretary for Teamsters Local 385, which represents bus drivers and costumed workers.
Steverson said Disney officials may also be trying to appease workers as they approach negotiating sessions for a new union contract in a few months.
"I think they're trying to change the cold company into a warm company," he said.
Even though Walt Disney wore a mustache, he was a stickler when it came to the grooming of park employees, wanting them to maintain clean-cut images at Disneyland in California and Walt Disney World in Florida.
"Walt was a staunch conservative when it came to appearances but he was definitely a person who believed in changing with the times," Valiquette said

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
pozdraw svima,do sada sam samo listala i citala sta su ljudi pisali,ali planiram da vam se pridruzim...decko i ja smo konkurisali za posao bar waitera,stupili smo u kontakt sa ljudima iz employment power-a,rekli nam da ocekujemo intervju krajem marta...imam pitanje koje nisam bas znala gde da postavim...mozda je malo bez veze,al nisam nigde naisla da je neko spominjao piercinge...dakle,imam piercing u nosu,i na jeziku...totalno su neupadljivi,al ne znam kako nadlezni reaguju na to?da li je bolje da ih skinem za intervju?a na brodu?kako reaguju na to?molila bi ak neko ima neki savet,bilo sta,da kaze,cisto da znam sta mi je ciniti...nacula sam da je dozvoljeno samo po jedna mindjusa u svakom uvetu...toliko od mene za sada...tipkamo se...
Tattoos, Branding and Piercing

Body art such as visible branding is not acceptable.

Body piercing other than one piercing in each earlobe, are not acceptable.

Tattoos must not be offensive to our guests or coworkers and should not be visible.

Ovako je na Royal-u,a predpostavljam da je slicno ako ne i isto u svim ostalim kompanijama.
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
ok narode,tako sam i mislila,al sam tela videti sta vi kazete...ak prodjem intervju,skidam sve piercinge,nema mi druge,mada sam totalno vezana za njih,al sta cu...naravno,i za intervju ih moram skinuti,kad vec to ne vole... :deda:..pozdraw...

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
PLEASE ADHERE TO THE PROPER DRESSCODE ON COMPANY INTERVIEW DAYS (ladies: blouse, skirts/trousers, gentlemen: suit and tie)!!!!
 :uzdravlje:
 

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Imam i ja pirsing na pupku al se ne vidi,imala sam jos jedan taj sam skinula i to je to...
Aaa,da zahvalimo mom kolegi Sharku na informacijama iz prve ruke... ::yes::
I normalno...slikama!!! ;)
tmia

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
ok narode,tako sam i mislila,al sam tela videti sta vi kazete...ak prodjem intervju,skidam sve piercinge,nema mi druge,mada sam totalno vezana za njih,al sta cu...naravno,i za intervju ih moram skinuti,kad vec to ne vole... :deda:..pozdraw...

Tatooi jos i prolaze po brodovima ( iako svaka kompanija ima u svojem pravilniku da ne primaju ljude s vidljivim tatooima uvijek ima iznimaka ) kako gdje, ako nisu vidljivi ali piercinzi - nema sanse !!!

Offline grunge_girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pročitala sam u ugovoru (koji je stavio na forum Šef foruma) da se pirsevi na vidljivim mjestima moraju skinuti, ok to mi je jasno, ali šta sa tetovažama?
Ja imam iza na vratu tetovažu, kako da to sakrijem? Pročitala sam da cure sa dugom kosom moraju nositi svezanu kosu, ali opet se malo vidi.
Mislila sam skratiti kosu toliko da ju na moram baš vezati, pa da se ne vidi...
Tek neki dan sam poslala životopis, i još me nisu ni zvali na razgovor, ali ipak...
Stvarno imam oooogromnu želju ići na brod, ali sad me to muči...daj pomozite...
Glupo mi je njih pitati, možda me baš zbog toga odbiju, a ne reći opet riskiram da me vrate, a ovdje bi dala otkaz na poslu koji radim 8 godina...
HEEELP!!! :moli:

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Pa nije ti valjda toliko velika tetovaza da ju malo kose i kragnica od maje ne bi mogli prekriti?
...evoluirati ili umrijeti...

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
a jel ok da se piercinzi skidaju za vreme sljake,a kad si free da ih furas?tj ako ne radis,nije ti smena,jel onda frka da nosis mindjusu?mada kontam i to stalno skidanje,vracanje,smorilo bi vec posle petog puta...

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
a jel ok da se piercinzi skidaju za vreme sljake,a kad si free da ih furas?tj ako ne radis,nije ti smena,jel onda frka da nosis mindjusu?mada kontam i to stalno skidanje,vracanje,smorilo bi vec posle petog puta...
:( upravo tako.... disciplina red rad....sta te to toliko zamara?????????????? -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Stavi ih pred gotov cin. Jednom kada dobijes LOE, moci ces korigirati (sakrivati odjecom)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Pročitala sam u ugovoru (koji je stavio na forum Šef foruma) da se pirsevi na vidljivim mjestima moraju skinuti, ok to mi je jasno, ali šta sa tetovažama?
Ja imam iza na vratu tetovažu, kako da to sakrijem? Pročitala sam da cure sa dugom kosom moraju nositi svezanu kosu, ali opet se malo vidi.
Mislila sam skratiti kosu toliko da ju na moram baš vezati, pa da se ne vidi...
Tek neki dan sam poslala životopis, i još me nisu ni zvali na razgovor, ali ipak...
Stvarno imam oooogromnu želju ići na brod, ali sad me to muči...daj pomozite...
Glupo mi je njih pitati, možda me baš zbog toga odbiju, a ne reći opet riskiram da me vrate, a ovdje bi dala otkaz na poslu koji radim 8 godina...
HEEELP!!! :moli:

http://www.dermablend.com/index.aspx i rijesen problem  :uzdravlje: