Author Topic: Interview  (Read 433444 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #150 on: 08/November/2008 »
Ja ga odradila i dobila posao..

epoxyfiller

  • Guest
Re: Interview
« Reply #151 on: 08/November/2008 »
Ja ga odradila i dobila posao..

:embarrased:

                 kako mislislis odradila? s glavnima ili s agencijom? pozdrav

malo detaljcica :plovim:

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #152 on: 08/November/2008 »
     :pop: evo npr....kako je to bilo kod mene...u ponediljak  3.11 mezvao tip,iz EP ZG,postavljao mi pitanja ,pricali na hrv,da bi zatim pocela pitanja i razgovor na engleskom,to mi klizi kao i hrvatski,i tako pricali 10 minuti,tek nakon razgovora mi je posla mil sa potrebnim papirima koje trebam sakupiti,sve sam to napravila ,...hm, e sad nakon poslanih dokumenata nisam dobila mail,kao potvrdu da ih je zaprimio,je li sve u rediu i tako,....12.tog. je taj interw. u zg,...
tila sam u stvari znat da li i to sto smo razgovarali telefonski na engleski ,da li to nesto znaci???... b00/zbunjozaaa.....

ma to sam i ja prosla ,jel ti ides na interviju sa covjekom iz konpanije il na razgovor u aganciju?

pslije toga cekas employment letter i radis ljekarski,kupujes kartu i ides u usa ambasadu po vizu

u mom slucaju je bio tel razgovor,pa razgovor sa agentom i zadnje razgovor sa likom iz carnivala e kad taj ciko kaze da si dobila posao onda se mozes radovat

ps mislim da si prosisala temu al  nisam sigurna

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #153 on: 08/November/2008 »
Intevju za Princess & Cunard , 22 novembar
Ukoliko ste zainteresovani, javljajte se, aplicirajte, poceo sam odnedavno da radim za agenciju Safe Cruise.....
Evo mog broja telefona 064 222 84 14  krle013@yahoo.com
Slobodno se javljajte, pitajte , odogvoricu vam u najkracem mogucem roku.

Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline elvisara

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #154 on: 09/November/2008 »
a ja stvarno ne znam zasto vi svi radite toliku filozofiju oko zaposlenja na kruzerima, kao da su to americki marinci.
dobrim dijelom za to su krive agencije kao ta usrana employment power, btw poserem se na njih, i vi cete jednog dana ako otvorite oći, koje vam utuve u glavu da za radit na brodu trebate biti savrseni, pa vas onda mjesecima zavlace i jos vam to na kraju, ako ste im dovoljno savrseni da vas ukrcaju na brod, naplate.
j***te pa sta je svima, svi pricaju kao da za brod treba biti 100% savrsenstvo, onda dodjes na brod i kad vidis kakvih ljudi ima da rade tamo, ne mozes virovat. kad mi neko kaze droga, alkohol, i sve ostalo da se zaboravi na to mjesecima prije medicala, i cijeli ugovor, ma o cemu vi govorite ljudi moja, BACK TO REALITY. poruka je dobronamjerna, nista ne lupetam napamet, samo nemojte te intervjue shvatiti kao znanstvenu fantastiku, samo budes opusten, ako je u pitanju agentica, lijep i nasmijan, i ides na brod, nije to nesto nemoguce.
na kraju se sve svodi na isto, tamo opstanu najjaci, hrpa nizih oblika zivota-filipinaca i ostalih oko tebe, hrpa stranaca, nemirno more...i tako, ako si savrsen kao sto agenti traze, onda ti je bolje niti ne ic na brod, jerbo ces poleci za dva dana, a psihicki ces da propuvas.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #155 on: 09/November/2008 »
Elvisara, ne znam sto te je tako pogodilo u ovoj temi, ali ocito je da si se sjetio svojega iskustva i nesto te je duboko pogodilo. Ni moj odlazak na brod nije prosao glatko, ali prosao je, i to mi je dobrano odredilo zivot, a najveca stvar koju mi je rad na moru donio je samospoznaja vlastitih mogucnosti i neovisnost o bilo kome.
Tocno je, ima na brodovima i alkohola, i kokaina i heroina i svih mogucih zabranjenih opijata.
Ali prije ili poslije, sve se sazna. O tome bi ti mogli vise reci 4 menadzera sa Disneya koji su istoga dana dobili otkaz zbog uzivanja kokaina.
Znaci li to da bi agencije trebale zbog toga spustiti kriterije i primati svakoga tko izrazi zelju za ovom avanturom?  no;;;

Na vecini brodova covjek ce dobiti otkaz samo zbog ruzne rijeci upucene u krivo vrijeme i na krivom mjestu.
U tako zahtjevnoj radnoj atmosferi, ostat ce samo oni koji shvate da rade u ugostiteljstvu, i ne obracaju paznju na nikoga osim sebe. Vjeruj mi, uzivao sam na brodovima gdje su se u pravilu ustolicili samo profesionalci. Atmosfera medju takvim ljudima je fantasticno pozitivna i inspirativna. Svi smo svjedoci kakve mrgude imamo u nasim drzavnim sluzbama, i zato bi svatko trebao osjetiti i spoznati da nije svugdje tako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline elvisara

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #156 on: 09/November/2008 »
moj odlazak je prosao glatko, i to je dokaz da puste price oko intervjua, i cekanja odlaska na brod pola godine su cista nebuloza
samo kazem, zivot bogu iza nogu nije igra, i samo ako si jak mozes opstat tamo, j**** zdrav zivot i suzdrzavanje od svega, ako ne mozes podnit hrpu poluljudi, indijanaca i filipinosa oko sebe, i ne samo njih, nego i sve ostalo sto te tamo okruzuje

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #157 on: 09/November/2008 »
samo kazem, zivot bogu iza nogu nije igra, i samo ako si jak mozes opstat tamo, j**** zdrav zivot i suzdrzavanje od svega, ako ne mozes podnit hrpu poluljudi, indijanaca i filipinosa oko sebe, i ne samo njih, nego i sve ostalo sto te tamo okruzuje

Indijci su duhovno daleko napredniji nego sto mislis.

Quote
In India, spirituality and religion are part of everyday life. In no other country, perhaps, will you see a sadhu
(a renounced ascetic or a practitioner of yoga) walking on the street with just a blanket and his rosary as his possessions without attracting any attention.
India is home to all the major religions of the world, thriving in harmony since centuries.
http://www.idiscoverindia.com/Discover_India/spirituality_india.html




Evo kako ja vidim Filipine;


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #158 on: 09/November/2008 »
moj odlazak je prosao glatko, i to je dokaz da puste price oko intervjua, i cekanja odlaska na brod pola godine su cista nebuloza
samo kazem, zivot bogu iza nogu nije igra, i samo ako si jak mozes opstat tamo, j**** zdrav zivot i suzdrzavanje od svega, ako ne mozes podnit hrpu poluljudi, indijanaca i filipinosa oko sebe, i ne samo njih, nego i sve ostalo sto te tamo okruzuje

Hm, ne bih se slozio, ne kazem da moras biti profesor atomske fizike ali ipak se nesto i zahtjeva...Ne vjerujem bas da mozes onako usput doci s ulice u trapericama i tenisicama i pitati za posao...Vecina ljudi koja aplicira preko agencija doista zeli taj posao pa im je bitno da budu sto bolje pripremljeni i spremni a time i samopouzdanje raste ( kazem, zavisi o osobi )...Vec je spomenuto u nekoliko navrata sto se trazi i sto je pozeljno pa necu o tome...

A isto tako je relevantno kada te pozovu na ukrcaj...Kazem, ponekad sam cekao po 6 mj da se otvori pozicija i  mjesto a ponekad su me zvali da se pakiram i sljedece jutro sam bio u avionu...Obicno je veca potraznja na pocetku decembra jer se vise ljudi skida i kada se rade repositioning i crossing...

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #159 on: 09/November/2008 »
Quote
Evo kako ja vidim Filipine;


Dobar nacina razmisljanja i sirenja horizonta...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #160 on: 09/November/2008 »
ako ne mozes podnit hrpu poluljudi, indijanaca i filipinosa oko sebe, i ne samo njih, nego i sve ostalo sto te tamo okruzuje

ovog "poluljuda" bih isto rado podnio ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #161 on: 09/November/2008 »
ma to sam i ja prosla ,jel ti ides na interviju sa covjekom iz konpanije il na razgovor u aganciju?

pslije toga cekas employment letter i radis ljekarski,kupujes kartu i ides u usa ambasadu po vizu

u mom slucaju je bio tel razgovor,pa razgovor sa agentom i zadnje razgovor sa likom iz carnivala e kad taj ciko kaze da si dobila posao onda se mozes radovat

ps mislim da si prosisala temu al  nisam sigurna

Mislim da si mislila na pripremu pred interview jer spominjes covjeka iz EP tako da mislim da se to ne svrstava ovdje ali...
Ukoliko je rijec o EP onda nema tel interviewa nego ljudi iz odredjenih kompanija ( Carnival, Starboard itd ) dolaze na interview one - on -one ...

BTW, neke kompanije imaju te tel interviewe ( ukoliko ne koristite usluge agencija ) i koriste web kamere, tako da to ide uzivo...
Kad sam vec na toj tematici - jedan veliki savjet za sve koji apliciraju za NCL - pazite sto pisete u CV ( nekada smo svasta drobili ) jer su poceli provjeravati vase poslodavce, posalju im email di traze vase radne karakteristike i da im vrate natrag taj formular ispunjen. Nisam vjerovao da imaju vremena za to ali vjerujete mi na rijec...tako da ne bude iznenadjenja...

Isto tako kada spominjete strane jezike budite oprezni jer vam zakazu tel provjeru za npr. spanjolski, talijanski , njemacki itd...Tako da vas ne zateknu nespremne...

Offline elvisara

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #162 on: 09/November/2008 »
ma to su bestije
bog, ciao, haj baj sve je to u redu. ali kava s nekim indijcem ili filipincem, ne hvala

najgore je vidit filipinca kao konobara, e bogami da idem kao gost na cruise line ne bih platio za krstarenje na brodu di su konobari azijati ili nesto slicno

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #163 on: 09/November/2008 »
ma to su bestije
bog, ciao, haj baj sve je to u redu. ali kava s nekim indijcem ili filipincem, ne hvala

najgore je vidit filipinca kao konobara, e bogami da idem kao gost na cruise line ne bih platio za krstarenje na brodu di su konobari azijati ili nesto slicno

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #164 on: 09/November/2008 »
ma to su bestije
bog, ciao, haj baj sve je to u redu. ali kava s nekim indijcem ili filipincem, ne hvala

najgore je vidit filipinca kao konobara, e bogami da idem kao gost na cruise line ne bih platio za krstarenje na brodu di su konobari azijati ili nesto slicno

jel ja to njusim rasistu ! :tuctuc:
 
nije to fino svi smo bozija stvorenja i svi imamo ista prava



svaka cast sefe ja to nebi bolje napisala nego sto  tvoja slika isprica