Author Topic: Interview  (Read 433557 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

preki

  • Guest
Re: Interview
« Reply #195 on: 17/January/2009 »
Mogu da ti kazem da se naoruzas strpljenjem, jer to je izgleda kljuc svega. Licno, ja sam cekao na intervju 6 meseci, odlagalo se svaki mesec za sledeci. Gotovo da sam vec bio ravnodusan. No, konacno je stigao i taj dan. Intervju je bio  polovinom decembra i to telefonski. Prilicno sam bio zadovoljan rezultatima a i spremao sam se za intervju zadnju nedelju intezivno. I tako, dobih assistent waiter i trebalo bi da se ukrcam do kraja februara :moli: . Neki kazu da je dobro, neki kazu da ce biti tesko prilicno. Sve u svemu, mislim da je svako iskustvo individualno i da nema pravila. Meni se bivsi kolega vratio pre 20 dana i ne moze da doceka da se vrati nazad na brod. Dosta toga ces pronaci na forumu, pregledavaj svaku temu ako ti vreme dozvoljava. Za koju poziciju apliciras?

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #196 on: 17/January/2009 »
bar waiter...ne kontam to kako neki odradjuju intervju telefonski,neki imaju negde obuku par dana,pa tek onda intervju...u cem je fora?

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #197 on: 18/January/2009 »
bar waiter...ne kontam to kako neki odradjuju intervju telefonski,neki imaju negde obuku par dana,pa tek onda intervju...u cem je fora?
vidi,sve zavisi od agencije...Neke agencije organizuju neku vrstu treninga,koji naplacuju.Tu ti objasne sve sto treba da znas o poslu za koji konkurises i sve o interview-u koji te ocekuje,neke agencije ti samo daju literaturu iz koje se sama pripremas za interview,mada uvek treba dodati na sve to,ma koja da je kombinacija u pitanju,i dobru pretragu interneta i skupljanje svega sto moze da ti koristi!!!!Ja sam licno imao ,pored jednog face to face interview-a i telefonski ,posle kojeg sam i dobio posao. Jednostavno,ti interview-i se organizuju zbog toga sto predstavnici kompanija nece da prevaljuju put preko pola sveta da bi proveli dva sata u razgovoru sa 10 kandidata,vec na osnovu zapazanja koje im je preneo njihov hireing partner,to jest covek iz agencije ili neki drugi HR manager,i na osnovu razgovora koji obavi sa tobom,donosi odluku o zaposljavanju.
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

preki

  • Guest
Re: Interview
« Reply #198 on: 19/January/2009 »
Boyan, fino si objasnio. Jesi li ti vec na brodu ( ako jesi gde?) vidim da si se okitio znakom Royala, mene ceka uskoro poziv od njih.

Offline black_one

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #199 on: 21/January/2009 »
Pozdrav!

Jel mi moze netko molim vas poslat primjer CV-a ? Mucim se sa time vec par dana

Puno hvala  ;)

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #200 on: 21/January/2009 »
Boyan, fino si objasnio. Jesi li ti vec na brodu ( ako jesi gde?) vidim da si se okitio znakom Royala, mene ceka uskoro poziv od njih.
Nisam na brodu jos uvek,cekam,informisem se,treniram,usavrsavam francuski jezik,citam forum,radim...sve sto bi mi pomoglo da vreme koje mi je preostalo do ukrcavanja sto pre prodje :uzdravlje: a sto se znaka tice...nekako sam se,sto kazu,"primio" na sve ovo na Royal-u,bar sto se sports staff-a tice.Preko koje si ti agencije dobio posao? Mozda odemo na isti brod :plovim:
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #201 on: 22/January/2009 »
Pozdrav!

Jel mi moze netko molim vas poslat primjer CV-a ? Mucim se sa time vec par dana

Puno hvala  ;)

http://www.cvtips.com/CV_example.html

preki

  • Guest
Re: Interview
« Reply #202 on: 22/January/2009 »
Nisam na brodu jos uvek,cekam,informisem se,treniram,usavrsavam francuski jezik,citam forum,radim...sve sto bi mi pomoglo da vreme koje mi je preostalo do ukrcavanja sto pre prodje :uzdravlje: a sto se znaka tice...nekako sam se,sto kazu,"primio" na sve ovo na Royal-u,bar sto se sports staff-a tice.Preko koje si ti agencije dobio posao? Mozda odemo na isti brod :plovim:
Posao sam dobio preko Kouzona po preporuci ( dva poznanika su otisla preko njih). Imam samo lepe reci za Kouzon, do sada su mi ljudi sve korektno zavrsili, da ih ne ureknem. Iz moje grupe su neki vec dobili poziv za brod, a trebalo bi svi do kraja februara da isplovimo. Tako, racunam da sitno brojim. Takodje se informisem, gotovo sam svaki dan na forumu, izvadio novi pasos, popravljam zubalo ( to je pod obavezno naglaseno od svih), gari se jedan vratio i puna su mu usta prica i dogodovstina. Mislim da je posao na brodu sjajna prilika da se malo ukloni od svega ovde i sansa da se zaradi sto ovde ne moze. Bilo bi sjajno da se potrefimo na brodu  :uzdravlje: Cim bude dobrih vesti, razglasicu  :yahoo:

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #203 on: 22/January/2009 »
Posao sam dobio preko Kouzona po preporuci

Koliko sam shvatio i ti si dobio posao posle telefonskog interview-a? A jesi li imao interview sa nekim iz Royala face to face pre toga? Ti ces se verovatno pre mene ukrcati,jer meni su rekli tek krajem marta,ali ti javi na kom si brodu pa mozda i upadnemo na isti,ko zna :uzdravlje:
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline safecruise

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #204 on: 23/January/2009 »
Sledeci trening je 14.02.2009. u Beogradu.

Najviše potrebni: Mesari, Poslastičari, Kuvari. Osnovno znanje engleskog jezika i minimum 6 meseci iskustva. Veliki deficit radnika je na ovim pozicijama, tako da ko zeli da se prijavi, sada je pravo vreme za to.

Pored toga raspisan je konkurs i za pozicije - konobari u baru i restoranu, prodavci nakita, fotografi, recepcionari.

preki

  • Guest
Re: Interview
« Reply #205 on: 25/January/2009 »
Ti ces se verovatno pre mene ukrcati,jer meni su rekli tek krajem marta.
Nisam siguran kako to ide kod kompanija, saraju oni dosta i sa intervjuima i sa ukrcavanjima. Bilo bih mi odvise da cekam sad jos i kraj marta. Ali nisam dosao dovde da bih odustao. Nisam imao nista pre telef. intervjua sem razgovore sa agencijom tj. agentom. A bome smo se culi svaki mesec dana od maja prosle godine.
Tu sam na forumu do daljnjeg gotovo svakodnevno,bice obavestenja o tekucim dogadjajima. I ajde vise da stigne poziv, turiram motore u leru i saanjam moreee, sanjam brodoveee, sto bi rekao Era.

Offline max54

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #206 on: 11/February/2009 »
vozdra,

dali je netko bio na inerwievu za ass. F&B na carnivalu(1. put tj. za college)?....kako to izgleda?

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #207 on: 13/February/2009 »
ajde narode,neko ko je isao na intervju preko EP,za Carnival,da pojasni malo...Sinisa mi rece da ce biti test iz engleskog,i intervju...taj test me zanima,kako izgleda,jel pravopis bitan...sta se radi...pomagajte...

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #208 on: 18/February/2009 »
Pozdrav svima
Svjeze sam se vratio iz BG, prije 2 dana, tamo je 14.02. poceo trening za Princess kompaniju, hotel Moskva je bio u pitanju, medjutim ispostavilo se da ce na taj dan ne samo poceti trening nego da ce da se obavi preliminarni intervju tako da smo se nasli zateceni svi mi koji smo se pojavili...
Bilo je njih 2 iz Madjarske koji su vrsili intevjue, tacnije prvu fazu intervjua , i ko zadovolji kod Madjara ide pred Sorbija na glavni intervju..
Od nas 90 od prilie koliko nas je bilo prvi dan je otpalo nas 40 ukljucujuci mene samog koji sam konkurisao za fotografa..
Razlog mog OTPADANJA  i ne dobijanja dozvole za glavni intervju da tako kazem je bio ENGLESKI JEZIK, za koji su mi rekli da nije dobar i da cu morati da izadjem na sledeci intervju za koji ce se saznati kad je  tacno i gdje ce da se odrzi !
U svakom slucaju , bila je poprilicno guzva, Ivan i Djordje su se trudili bas bas, frka je bila, neki su kasno stigli u BG, kasno predali papire i sl, Ivan i Djorjde su odradili posao kako valja, i svaka cast ljudima koji su sposobni da to rade tako smireno , i u svakom slucaju idem ponovo na intervju gdje god da bio, u Budimpesti ili ponovo u BG ....
Ukratko to je to..
Ko je prosao preliminarni intervju , isao je na prezentaciju kompanije, radili su psiho testove, test engleskog i sl..Nadam se da ce se javiti neko sa vise detalja ovde jer ja sam ipak bio samo 1 dan i mnogo se nanervirao i razocarao kad sam saznao da je rekla da mi ne valja engleski, iako je njen engleski  poprilicno los al sta da se radi :)

Ko nije bio na ovom intervju i  treningu, porucujem da se vidimo na sledecem ko odluci da dodje :)

uzivajte ljudi pa valjda ce biti neki UPDATE sto se tice ovog treninga i intervjua :)

 :uzdravlje:

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #209 on: 18/February/2009 »
Ajde Tsunami, bice bolje!!!  ::yes::
Daj javite se ljudi ko je bio u Beogradu, da cujemo sta je bilo! :pop:
Hoću da idem na brod......[