Author Topic: Interview  (Read 433530 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #210 on: 18/February/2009 »
Meni  je odma reko Đorđe da će to biti glavni  problem svih i bolje da se vežbam za sledeći put kada malo bolje izvežbam  jezik ovako  teško da ću proći. Pa sam ga i poslušo veoma sam mu zahvalan što je bio iskren jer to mi je naj važnije u celoj ovoj stvari. Tako da i ja čeka sledeći događaj nadam se da će biti u Beogradu . Pozdrav za sve i vežbajte stalno brzo će proći vreme za sledeći interviu.

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #211 on: 19/February/2009 »
Pozdrav svima
Svjeze sam se vratio iz BG, prije 2 dana, tamo je 14.02. poceo trening za Princess kompaniju, hotel Moskva je bio u pitanju, medjutim ispostavilo se da ce na taj dan ne samo poceti trening nego da ce da se obavi preliminarni intervju tako da smo se nasli zateceni svi mi koji smo se pojavili...
Bilo je njih 2 iz Madjarske koji su vrsili intevjue, tacnije prvu fazu intervjua , i ko zadovolji kod Madjara ide pred Sorbija na glavni intervju..
Od nas 90 od prilie koliko nas je bilo prvi dan je otpalo nas 40 ukljucujuci mene samog koji sam konkurisao za fotografa..
Razlog mog OTPADANJA  i ne dobijanja dozvole za glavni intervju da tako kazem je bio ENGLESKI JEZIK, za koji su mi rekli da nije dobar i da cu morati da izadjem na sledeci intervju za koji ce se saznati kad je  tacno i gdje ce da se odrzi !
U svakom slucaju , bila je poprilicno guzva, Ivan i Djordje su se trudili bas bas, frka je bila, neki su kasno stigli u BG, kasno predali papire i sl, Ivan i Djorjde su odradili posao kako valja, i svaka cast ljudima koji su sposobni da to rade tako smireno , i u svakom slucaju idem ponovo na intervju gdje god da bio, u Budimpesti ili ponovo u BG ....
Ukratko to je to..
Ko je prosao preliminarni intervju , isao je na prezentaciju kompanije, radili su psiho testove, test engleskog i sl..Nadam se da ce se javiti neko sa vise detalja ovde jer ja sam ipak bio samo 1 dan i mnogo se nanervirao i razocarao kad sam saznao da je rekla da mi ne valja engleski, iako je njen engleski  poprilicno los al sta da se radi :)

Ko nije bio na ovom intervju i  treningu, porucujem da se vidimo na sledecem ko odluci da dodje :)

uzivajte ljudi pa valjda ce biti neki UPDATE sto se tice ovog treninga i intervjua :)

 :uzdravlje:
A ko su ti sto su bili iz Madjarske? Predstavnici kompanije?Zar ne treba ovlasceni agent,to jest covek iz agencije da obavi pred interview? Jesu li ti likovi iz te agencije uopste ovlasceni agenti za tu kompaniju za koju si konkurisao?..Ili je to neki sub-sub agent???? Cela ta prica mi je nekako bzvze... Za koju si kompaniju konkurisao? I zar nisi ti druze vec bio na brodu? Kako je onda prvi put  bio dobar,a sada los engleski? ...zbunjen.... -()-
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #212 on: 19/February/2009 »
Ovako drug pazi, Ivan i Djordje su ovlasteni agenti  za Princess i Cunard, bar sto se tice srbije ovlasceni su agenti i to stoji, nema neke prevare u svemu tome , medjutim bili su Madjari tu koji rade PRE INTERVJU, a sta su tu oni u svemu tome ne znam, al po ovoj prici su IZNAD Ivana i Djordja i pravili su pre selekciju , jer je bilo oko 90 ljudi, i definitivno je trebala pre-selekcija ...Znaci ja sam radio na Carnivalu i znam  engleski dovoljno , bar sto se Carnivala tice, a ovaj put sam konkurisao za Princess,  a kakvi su krijetiji kod Princessa to ne znam, al znam sa sigurnoscu da su prosli neki koji su BEJE za engleski, prosli su, al sad za koje pozicije to ne znam...
Sve u svemu ja se spremam za sledeci intervju u Madjarskoj, mada i dan dana ssam uvjeren da mije engleski skroz ok, mozda je malo ipak frka odradila svoje , i prva 2 minuta je zbunjujuce, sto je normalno, treba ti bar 5 minuta da prodje trema neka pocetna . Nema tu bezvezne price brate, mnogo se ljudi prijavljuje a ne treba im toliko ljudi, moraju praviti preselekciju . mada mi je krivo jako sto sam ispao  a nisam otisao na glavni intervju , al tako su odlucili, spremam se za Pestu i to je to, ne mogu se sad ubiti zar ne :)

Ko bude tamo , vidimo se tamo :)  :banana: :uzdravlje: :pop1:

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Interview
« Reply #213 on: 19/February/2009 »
danas je glavni intervju sa Mr Sorbijem. Znam samo da za bar i restaurant department intervju pocinje posle 4h. Ja sam medju ljudima koji su prosli i preliminarni intervju, psiho test i test engleskog. Nadam se da ce sve biti u redu posle danasnjeg intervjua!!! Pozdrav svima pa se javljam kada dodjem kuci u NS da vam prenesem utiske!!!  :D
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #214 on: 19/February/2009 »

 Pozdrav svima pa se javljam kada dodjem kuci u NS da vam prenesem utiske!!!  :D


Sretno!  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #215 on: 19/February/2009 »
mada i dan dana ssam uvjeren da mije engleski skroz ok, mozda je malo ipak frka odradila svoje , i prva 2 minuta je zbunjujuce, sto je normalno, treba ti bar 5 minuta da prodje trema neka pocetna .

Da si znao engleski, prosao bi sigurno! U mojoj grupi su vracali ljude samo zbog engleskog, a nema sanse da znas Eng i da te vrate, nemoguce! Mora da si se MNOGO zbunio, frka ti bila, nista neobicno. Ja nemam problema sa tremom, ali je bilo nekih djevojaka koje su super znale ENG, skoro pa duplo bolje od mene, a imale su VELIKU tremu, pa se to znanje iznivelisalo sa mojim, cak je ispalo da ja bolje pricam, od nekih, ne svih, jer sam bio opusten i lupao neke gluposti, sto se njima svidjelo :)

Savjet: Popij nesto prije intervjua! A na tebi je da odredis sta te opusti.
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #216 on: 19/February/2009 »
Da ta opuštenost i malo sreće . I eto te na brodu.

preki

  • Guest
Re: Interview
« Reply #217 on: 19/February/2009 »
Istina, ja sam zunuo dva piva pred intervju. Imao sam olaksavajucu okolnost da je bio telefonski ali bilo me je frka pomalo. Kad iz ove pozicije sad gledam, mislim da bih danas mogao da otpevam pred reprezentacijom Royala ono sto sam tamo tada govorio. Znam da je "lako je tebi sad " ali govorim da vam probam pomoci kao sto su meni pomogli i da probate da ubedite sebe da ste opusteni i da shvatite da su to isto ljudi kao i mi od krvi i mesa, da hoce da vas zaposle i zaposlice vas ako vide da to zaista zelite. Meni je puno pomogao savet da moram imati koncept sta cu pricati tamo. Predstavljanje, nesto o svom gradu zanimljivo, ma mozes da izmisljas, da imate zlatnu kravu u centru ili tvrdjavu u kojoj jos uvek zive vikinzi koji ne znaju da se vrate kuci. Lupam sad, ali masti na volju ljudi. Mora da se prica non stop, bez zaumckivanja. Kad zastanes, ona te pita (mene je cura intervjuisala) ali da ti pomogne a ti se zbunis i tu se ljudi pogube i jezik se zaveze. Ja sam imao 5 strana A4 koje sam citao do zadnje sekunde i drzao se nasih tradicionalnih jela i ono sto znam da mogu da objasnim (navodno sam radio u hotelu apliciram za pomocnika konobara). Isao sam u restoran da sedim i mogu posle da vizualizujem restoran u glavi, kakve su zavese, zidovi, prozori, boje salveta, kakva mi je uniforma, koliko nas ima, imena kolega, telefon restorana, neku anegdotu da ispricam, naravno meni od dorucka do poslednje case vode, vina, cene sampanjca, sta su sastojci jela, koja vina idu uz koje jelo, kako se sluzi koje vino, sta mi je motiv za posao na brodu, sve cega se setite. Upitajte se sta bi vi pitali da ste sa druge strane stola. Znaci k-o-n-c-e-p-t. Stojim i potpisujem.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Interview
« Reply #218 on: 20/February/2009 »
ja se vratio sinoc oko 2h ujutru sa intervjua, jer se toliko oduzio da sam ja stigao na red tek oko ponoci!  b00/ Na kraju je Mr Sorbi toliko kratko ispitivao da sam bukvalno usao inutra, krenuo da pricam o iskustvu (naravno tu je bilo bitno da se ne cuti, nego samo da se prica), i na kraju me pitao da postavim sto za veceru.Sam intervju nije trajao duze od 3-4min. Ponudio mi poziciju buffet stewarda koju sam naravno prihvatio  :banana: jer nemam iskustva na brodu.

I da..za ovaj intervju nas se prijavilo negde oko 90, a na glavni intervju nas je izaslo 66. Koliko je ljudi proslo od tog broja ne znam stvarno, ali mislim da ih je bilo sigurno 40 ako ne i vise!
Sto se mora...nije tesko!!!

preki

  • Guest
Re: Interview
« Reply #219 on: 20/February/2009 »
Cestitam Igore  :uzdravlje:  mali korak ali u pravom smeru. Dosta se ljudi prijavilo, bogami.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Interview
« Reply #220 on: 20/February/2009 »
Cestitam Igore  :uzdravlje:  mali korak ali u pravom smeru. 

Hvala Preki :uzdravlje: Hvala svima koji su me "bombardovali"  :D informacijama!!!
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #221 on: 20/February/2009 »
Zdravo svima jel moze neko da mi kaze ko je radio ili ko zna nekog ko je bar boy radio na na princess koliko tamo zaradjuje?

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #222 on: 21/February/2009 »
Tsunami jel se zna kad je sledeci intervju i gde ?

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #223 on: 24/February/2009 »
Tsunami jel se zna kad je sledeci intervju i gde ?

Budimpesta ili BG, sanse su podjednake, sad sta ce da se presudi vidjecemo, uglavnom to dvoje je u opticaju, mada po mojoj procjeni sledeci je ipak u Budimpesti (cisto procjena)  al znace se na vrijeme :)

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #224 on: 04/March/2009 »
el zna neko kad je intervju u Bg-u preko EP-a?