Author Topic: Interview  (Read 433359 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Interview
« Reply #255 on: 05/April/2009 »
Danas sam odradio marlins test za EP i proshao  :banana:! Mogu retji da nije bilo tako lako kako sam mislio, mada mislim da je trema odradila svoje.
Ali uspeo sam da izguram 89%, a prolazi se sa 70% tachnih odgovora

cestitam! toliko ste polemisali oko tih testova i na kraju je ispalo sve ok i bez problema... svaka cast  :uzdravlje:
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #256 on: 05/April/2009 »
toliko ste polemisali oko tih testova i na kraju je ispalo sve ok

 ::yes:: ispalo OK, ali sam vezbao druga dva testa koja su mi bash pomogla!

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #257 on: 06/April/2009 »
da, on je dobar ali je u generali tezi nego ovi sto se polazu za kruzere
ali ti da otprilike tacnu diajagnozu kolko si dobar(naravno ako ih sve odradis)
meni je prosecno Upper-Intermediate


btw svima preporucujem da odrade ovaj test
jakooo je dobar


http://www.link-elearning.com/linkdl/elearning/test_procene_znanja_engleskog.php

80% s tim da mi je nakon par minuta dosadilo pa sam sve na brzinu rjesavao  :rofl: :rofl:

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #258 on: 08/April/2009 »
Ide li ko na intervju krajem aprila sto organizuje Safe Cruise

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #259 on: 08/April/2009 »
Danas sam odradio marlins test za EP i proshao  :banana:! Mogu retji da nije bilo tako lako kako sam mislio, mada mislim da je trema odradila svoje.
Ali uspeo sam da izguram 89%, a prolazi se sa 70% tachnih odgovora, nebitno za koju ste vrstu posla aplicirali!
Nazalost, ni jedno isto pitanje mi nije palo sa demo testa, ali pitanja su sasvim slichna, tako da ljudi vezbajte!
To vam je moj savet!!!!! :deda:

Po novom se radi on line testiranje engleskog jezika za sve kandidate. Imati cete 30 minuta vremena za odgovoriti na 50 pitanja. Prolaz za konobare i sobare je  60% tocnih odgovora, a za fotografe, magionicare/"table artist", odgajatelje i management je 70%. Magionicari ce imati na raspolaganju 20 minuta za pokazati svoje znaje trikova (s kartama, spagom, balonima i sl). Za recepcionare, iako nema odabira prije ljeta, biti ce 80%, + znanje u govoru i pismu jos jednog svjetskog jezika.

Kopirano iz maila sto je poslala Suzana iz A Priori!!!
...evoluirati ili umrijeti...

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #260 on: 08/April/2009 »
Po novom se radi on line testiranje engleskog jezika za sve kandidate. Imati cete 30 minuta vremena za odgovoriti na 50 pitanja. Prolaz za konobare i sobare je  60% tocnih odgovora, a za fotografe, magionicare/"table artist", odgajatelje i management je 70%. Magionicari ce imati na raspolaganju 20 minuta za pokazati svoje znaje trikova (s kartama, spagom, balonima i sl). Za recepcionare, iako nema odabira prije ljeta, biti ce 80%, + znanje u govoru i pismu jos jednog svjetskog jezika.

Kopirano iz maila sto je poslala Suzana iz A Priori!!!
pise da i ako lose rjesis a siguran si da znas da mozes ponovo test napisat ugl.puno korisnih stvari :D

Offline missha

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #261 on: 08/April/2009 »
Ide li ko na intervju krajem aprila sto organizuje Safe Cruise

Ja bi trebao da idem sa jos 2 drugara na ovaj intervju sto organizuje Safe Cruise-za Princess.
Imam problem sa pasosem i nadam se da cu srediti-kao i jos 1 moj drug,
a ovaj treci je kuvar i on sigurno ide.
Procitao sam negde na forumu da ne primaju kuvare, sto definitivno nije tacno.

Poslali su mi skriptu i uptstvo, pa cituckam, ali mnogo polako jer jos cekam pasos pa se nerviram. :)
Momci iz Safe cruise su inace extra likovi.

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #262 on: 09/April/2009 »
Idem i ja

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #263 on: 15/April/2009 »
Moze li ko da napise kakva su pitanja bila za preliminarni intervju sto je bio u februaru preko agencije safe cruise, posto znam da su pola ljudi poobarali na tom razgovoru. Dobro bi dosla pomoc da ne bi i mi doziveli takvu sudbinu oT :nono:

Offline pevach

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #264 on: 15/April/2009 »
Evo , posto sam ja bio u februaru , pa da ti napisem nesto o tome. Konkurisao sam za restoranske pozicije. Prvi dan smo imali predintervju na kome su mene konkretno pitali koji fax sam zavrsio , gde sam sve radio i koliko dugo, malo da opisem koje su mi bile duznosti na poslu, da uzmem 3 tanjira u ruku i  prosetam ( da vidi kako nosim tanjire) i na kraju sam samo morao da predlozim 3 pica pre jela. Na glavnom intervjuu pitali su me da nabrojim glavna jela koja sam sluzio u poslednjem restoranu gde sam radio, zatim da uradim postavku stola ( nista ne brini ako to ne znas, jer ce vam to sve pokazati na treningu), zatim kako sam cuo za Princess, koje su moje motivacije za rad na brodu i to je to.

Offline ena333

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #265 on: 15/April/2009 »
Opet ja sa pitanjem  :hekla: Da li je neko sa foruma kontaktirao sa Ivanom iz Safe cruise agencije i da li zna gde i kada je preliminarni intervju?  P.S.Znam da je u BG 25.aprila ali na kojoj lokaciji i u koliko sati?

Offline gandalf

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #266 on: 15/April/2009 »
Cao svima!Evo posle dugog vremena odlucili smo se za brod!Interview je 11.10....zato bih vas zamolila za neki dobar savet ili sta god,bas mi je frka... :(
Ja cak nemam ni hrabrosti ,jel sam los sa engleskim a imam jakuzelju da se prijavim..

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #267 on: 15/April/2009 »
@Pevach
Hvala na informaciji, mnogo si mi pomagao.


@Ena333
Kontaktirao sam ih ja i napisali su da ce se lokacija i vreme znati pocetkom sledece nedelje posto su prijave do kraja ove nedelje. Tako da mozes da im posaljes mail u ponedeljak.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #268 on: 03/May/2009 »
Nije me nista ni pitao, samo rekao ass. waiter, ja rekao da nikad nism radio sa hranom, a on rece "Naucices" oT oT oT oT oT oT.Bice  supe po gostima na sve strane :). Probacu da se prebacim negde kad odem na brod,uspecu valjda.

Sve nase agencije guraju vodu na svoju vodenicu sto u prevodu znaci :
Najvise se traze ljudi za restoran pa u skladu sa tim, te agencija bukvalno gura u restoran a ti mislis da tako treba i da nemas izbora.
Nije strasno sve se nauci. Ja htela housekeeping posle 2 zavrsena ugovora u restoranu. kazem agenciji sta hocu a oni meni 'evo za 2 dana intervju za waitera' ja kazem 'ali ljudi ja necu to' - kao da nista nisam rekla! odem na taj intervju za restoran sa predstavnikom kompanije sa svojom idejom  :D lepo mu  objasnim da su me iz agencije pozvali u vezi intervjua za restoran ali da ja necu to nego housekeeping i dobijem hosekeeping  i vecu poziciju odnosno platu sto se nisam nadala  :run:
to je bilo pre godinu ipo dana.

inace nisam glasna osoba koja se stalno nesto zali......mirna,cutim...pricam samo kad moram  :D
prvi put su me nasamarili ali sam zato naucila lekciju za drugi put.

sve zavisi od vas koliko ste snalazljivi   :deda:

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #269 on: 04/May/2009 »
Sve nase agencije guraju vodu na svoju vodenicu sto u prevodu znaci :
Najvise se traze ljudi za restoran pa u skladu sa tim, te agencija bukvalno gura u restoran a ti mislis da tako treba i da nemas izbora.
Nije strasno sve se nauci. Ja htela housekeeping posle 2 zavrsena ugovora u restoranu. kazem agenciji sta hocu a oni meni 'evo za 2 dana intervju za waitera' ja kazem 'ali ljudi ja necu to' - kao da nista nisam rekla! odem na taj intervju za restoran sa predstavnikom kompanije sa svojom idejom  :D lepo mu  objasnim da su me iz agencije pozvali u vezi intervjua za restoran ali da ja necu to nego housekeeping i dobijem hosekeeping  i vecu poziciju odnosno platu sto se nisam nadala  :run:
to je bilo pre godinu ipo dana.

inace nisam glasna osoba koja se stalno nesto zali......mirna,cutim...pricam samo kad moram  :D
prvi put su me nasamarili ali sam zato naucila lekciju za drugi put.

sve zavisi od vas koliko ste snalazljivi   :deda:

Miami,

ovo si jako lijepo slozila, slazem se sa svime...