Author Topic: Interview  (Read 433399 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alen2909

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #315 on: 15/September/2009 »
Kako stvari stoje dečki? Ja sam reko Suzi da bi ja išao 20.ili 30. slijedeći mjesec, onda mi je rekla
da ću ići 20. koliko je to realno?

ide ko na liječniki i kada?

Imam par pitanjca još, posebno za Šefa (ipak je čovjek malo iskusniji)... ::yes::

Mogu li ja produžiti ugovor na brodu ili odmah potpisati i tražiti na 8 mjeseci... ja bi čim duže.

Zatim, pregledavao sam forum što se tiče slanja nofčića doma, i nitko nije objasnio dali se može
netbankingom slati s američkog računa na hrvatski tekući na bezbolan način i uz manje provizije
nego je wire transfer? 40$ za slanje svaka 2 tjedna je 80 $ a to je na 6 mjeseci jedna dobra
hrvatska plaća.

Zahvaljujem mnogo na odgovoru.

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #316 on: 15/September/2009 »
Sefe - tako sam nekako i ja razmisljao. Ipak ostajem sa A priori! Hvala!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prioriteti
« Reply #317 on: 15/September/2009 »

Mogu li ja produžiti ugovor na brodu ili odmah potpisati i tražiti na 8 mjeseci... ja bi čim duže.


Ne trci pred rudo, reklo bi se kod mene.

Previse toga ce ti se dogoditi u kratko vrijeme da bi pokusao planirati 8 mjeseci unaprijed.
Prioriteti ce ti se promijeniti nekoliko puta u to vrijeme.

Produziti mozes kada god hoces, ali skratiti malo teze.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #318 on: 16/September/2009 »
Postovanje svima...

Sinoc mi je stigao mail od mog employment agent-a:

Dear Candidate,

Congratulations, you had successfully passed the interview for Carnival Cruise Lines.

In order to start your future employment, we would like to advise you steps necessary to obtain before you join the company.

1.Medical examination,
Please, find attached the list of certified doctors in the all respective countries we are recruiting for carnival Cruise Lines.
Also, please, find the Medical Form, as well the lab tests attached and instruction for medical.
Once You accomplish the medical, please, send it to

we need to send the completed medical  for approval  of Carnival Medical Department.
based on your medical results, Carnival Medical Department would approve you to be deployed for the ship as per the position you was hired for.

2. Initial ticket costs
The ticket costs and agency organization are in equivalent of 850 E.  To be sure we would be able to confirm your deployment we would like to ask you to be ready for the payment within next few weeks, as the next step is

3.       US visa
Based on above medical results, and your payment confirmation, we would receive the Letter of Employment, the document needed to obtain US C1D visa. The date on the letter would be the date of your flight to Miami. As the company has established training for you onboard the several ships, due to company needs and limited space onboard the training ships for new hires, the dates of start would be in October, November, December, January and February.

Looking forward to hearing from you soon
Respectfully yours

(Naravno razumecete zasto se nigde nespominje preko koje agencije idem, ali ne zelim da se zna)

E sad moje pitanje je za sefa ili za bilo koga drugog ko ovo cita i da je isao na carnival sledece:


Da li ovaj mail znaci da ja sigurno sto posto idem na brod, ako mi carnival odobri lekarski-a nema ni potrebe zasto nebi??????



LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Interview
« Reply #319 on: 16/September/2009 »

Da li ovaj mail znaci da ja sigurno sto posto idem na brod, ako mi carnival odobri lekarski-a nema ni potrebe zasto nebi??????


 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #320 on: 16/September/2009 »
Hvala Sefe!!!!!!!!


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #321 on: 16/September/2009 »
 Nije mi bas najjasnija druga tacka... Moze li neko da pojasni kakve veze ima Carnival sa placanjem tvoje agencije i avio-kartom? Zar to nije interni dogovor za agencijom? Ako sam ja dobro razumeo Carnival unajmljuje osoblje iskljucivo preko agencija stoga propagira placanje iste i trazi dokaz o uplati? Nisam znao da su tako usko povezani i da su toliko zavisni od provizije...

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #322 on: 16/September/2009 »
pa nema razloga da ti ne odobri lekarski osim ako u poslednje vreme nisi konzumirao opijate, nemas sidu, sifilis, hepatitis, tuberkolozu, pleumoniju...

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #323 on: 16/September/2009 »
U zivotu nisam probao drogu-(iako sam sa .N.B.G.D.)-sport-fudbal, trcanje, bicikl-tu sam najaci....

A ove ostale bolesti ne daj boze da imam-upucao bi se da imam i jednu onu bolest sa njihove liste- ne daj boze nikom....

Ma ja sam rekao to "Ako prodjem"-u smislu da se i dalje pitam da li ce sve biti O.K. i da jos uvek nisam svestan da cu uspeti da odem-JER ZAISTA SILNO ZELIM!!!!!!!


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

baniraniluzer

  • Guest
Odg: Interview
« Reply #324 on: 16/September/2009 »
U zivotu nisam probao drogu-(iako sam sa .N.B.G.D.)-sport-fudbal, trcanje, bicikl-tu sam najaci....

A ove ostale bolesti ne daj boze da imam-upucao bi se da imam i jednu onu bolest sa njihove liste- ne daj boze nikom....

Ma ja sam rekao to "Ako prodjem"-u smislu da se i dalje pitam da li ce sve biti O.K. i da jos uvek nisam svestan da cu uspeti da odem-JER ZAISTA SILNO ZELIM!!!!!!!

naravno da ćeš otići, nemaj brige za to
to te oni uvjeravaju kako za ići na brod trebaš biti superman, ali nije istina to je tako jednostavno ako imaš volje otići ćeš.
hm kad malo promislim, teže je otići drugi ili treći put nego prvi kad si još pun želje da odeš kasnije ti to bude nekako rutina posao ko i svaki drugi

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #325 on: 16/September/2009 »
Onda super, završavaj taj lekarski što pre, posle će ti reći gde i kada se ukrcavaš...
p.s mislim da Carnival ne pokriva zubno i očno osiguranje tako da ako imaš nešto da središ, sredi pre nego što odeš pošto ćeš u suprotnom tamo ostaviti pola mesečne plate za plombu ili celu platu za naočare ili sočiva

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #326 on: 16/September/2009 »
Ljudi hvala puno na podrsci-jbg. znaci....

Sto se tice odlaska-lakse bi se ozenio-nego da odem na brod..... Jbg. tako je kod mene, ja sam trebao da idem i u Bahrein i u Dubai i u Sloveniju, i preko jedne druge agencije da idem na brod da radim i sve je propalo, satro netreba nam sada, ili jednostavno zacute i nema nista-a uvek sam bio top kandidat!!!!!!

Iz tog razloga se javlja ta sumnja, ali, sada imam vise vere u sebe i samopouzdanja nego ikada-a ako sada i ovo propadne-mada neverujem(po meni su sanse 0.99 procenata)-ima da poludim i posalje sve u......

A sto se tice zuba-popravio sam ih sve pre manje od dva meseca-ali ipak cu da odem na kontrolu prenego sto odem na brod, a sociva i naocari mi nisu potrebni jer imam o.k. vid.

Hvala puno na savetima i na podrsci, javljam sta se desava- i AKO BOG DA da se i ja upisem na strani foruma gde se pise na koji brod ides i kada....
Pa za sest meseci postanem veteran na ovom forumu-HVALA JOS JEDNOM i svima zelim MIRNO MORE!!!!!!!


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Offline Robertino

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #327 on: 16/September/2009 »
postovani na forumu,

Samo na kratko, znam kako se radi u tim agencijama za brodove, isao sam broja preko agencije u Sloveniji, pa nikad nisam platio ni centa za bilokakvu proviziju za bilokakvu poziciju, i opet idem radit na brod, taj put preko EP iz Zagreba. Nijedna hiring agencija za brodove ne smije uzimat prvozije na crno, bilo je to 100 ili 500 eura, a kamoli bez racuna, agencije ne smiju uzimat ni centa provizije, jer one su placene od kompanija. Znaci one dobijaju placeno po glavi koje salju na brod. Nemojte se zavarivat, i dajat neke provizije, a oni se to dati u dzep.

Dominik

  • Guest
Odg: Interview
« Reply #328 on: 16/September/2009 »
postovani na forumu,

Samo na kratko, znam kako se radi u tim agencijama za brodove, isao sam broja preko agencije u Sloveniji, pa nikad nisam platio ni centa za bilokakvu proviziju za bilokakvu poziciju, i opet idem radit na brod, taj put preko EP iz Zagreba. Nijedna hiring agencija za brodove ne smije uzimat prvozije na crno, bilo je to 100 ili 500 eura, a kamoli bez racuna, agencije ne smiju uzimat ni centa provizije, jer one su placene od kompanija. Znaci one dobijaju placeno po glavi koje salju na brod. Nemojte se zavarivat, i dajat neke provizije, a oni se to dati u dzep.

jbga mi nismo u europskoj uniji pa to kod nas tako ide sa provizijom:-)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Interview
« Reply #329 on: 16/September/2009 »
Robertino vidi drugu tacku mejla gore, kaze da mora imati dokaz o uplati provizije agenciji... Kod nas je obrnutno, mi placamo agencijama a agencije kompaniji  :tuctuc: