Author Topic: Interview  (Read 433172 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivannn

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #45 on: 17/April/2008 »
Pozz! Evo i ja da nesto kazem, posto sam se sad tek registrovao, a citam postove zadnjih 10-ak dana.
Bio sam na interview-u prosli ponedeljak u Beogradu za Carnival cruise. Aplicirao sam za waiter-a, i dosao sam totalno nespreman, pocev od garderobe, pa sve do dokumenata (tacnije dosao sam u pantalonama i duksu). Kad sam usao u halu gdje su ljudi cekali za interview frapirao sam se kad sam vidio da su svi u odjelima, i fino obuceni, jedino ja kao sa treninga da sam dosao. Vec sam mislio da sam otpisan, a onda sam upoznao neke dobre likove. Jedan od njih mi je pozajmio: Kosulju, kravatu, sako i cipele. Presvukao sam se na brzinu u wc-u hotela, usao na interview, i izasao posle 5 minuta razgovora. Dobio sam posao "Bar waiter"-a. Nisam mogao da vjerujem da je sve proslo OK.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #46 on: 17/April/2008 »
Pozz! Evo i ja da nesto kazem, posto sam se sad tek registrovao, a citam postove zadnjih 10-ak dana.
Bio sam na interview-u prosli ponedeljak u Beogradu za Carnival cruise. Aplicirao sam za waiter-a, i dosao sam totalno nespreman, pocev od garderobe, pa sve do dokumenata (tacnije dosao sam u pantalonama i duksu). Kad sam usao u halu gdje su ljudi cekali za interview frapirao sam se kad sam vidio da su svi u odjelima, i fino obuceni, jedino ja kao sa treninga da sam dosao. Vec sam mislio da sam otpisan, a onda sam upoznao neke dobre likove. Jedan od njih mi je pozajmio: Kosulju, kravatu, sako i cipele. Presvukao sam se na brzinu u wc-u hotela, usao na interview, i izasao posle 5 minuta razgovora. Dobio sam posao "Bar waiter"-a. Nisam mogao da vjerujem da je sve proslo OK.

snalazljivost je cudo  :uzdravlje:
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #47 on: 17/April/2008 »
Vec sam mislio da sam otpisan, a onda sam upoznao neke dobre likove. Jedan od njih mi je pozajmio: Kosulju, kravatu, sako i cipele. Presvukao sam se na brzinu u wc-u hotela, usao na interview, i izasao posle 5 minuta razgovora. Dobio sam posao "Bar waiter"-a. Nisam mogao da vjerujem da je sve proslo OK.

"Chance favors the prepared mind."  :-))))'
  --  Louis Pasteur
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

BlackyOS

  • Guest
Re: Interview
« Reply #48 on: 18/April/2008 »
Ma rekli su mi da sam prosao interview vec tamo na crnomerac16 i da ce se javiti naknadno s daljnjim informacijama....

A sta se tice 400-500 eura... to se uvijek moze skrpat....problem je da ja ocu ic ko covijek s 1000-2000 eura a ne da si mislim ocu li ostat bez para negdje ili dali cu se moc vratit kuci ako nesto nebude po planu.....

A nisu ni rekli koliko novaca trebam imati.....

hmmmm...mozda najbolje da ih nazovem pa pitam sve... i objasnim situaciju...

BlackyOS

  • Guest
Re: Interview
« Reply #49 on: 18/April/2008 »
A nista ... najbolje odem ja negdje na more pa ak me zovu kupim prnje isti tren i odlazim :)
meni je brod prioritet.....

nepisi duple postove koristi funkciju uredi za ubuduce
edit mihajlo021

Ok ....

Offline jousephyne

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #50 on: 18/April/2008 »
Imam sada nedoumicu > dakle primljena sam za poziciju purser! I SRECNA SAM! I HVALA NA SAVETIMA! :-))))' Receno mi je da je ukrcavanje posle septembra, i da spremim 750 evra za 7 dana jer to je za avio kartu i provizija agenciji. Zanima me da li se to placa tek kada dobijem letter of employement, gde ce mi definitivno pisati kad se i gde krece. Jedan agent kaze odmah, drugi kaze da ako zelimo septembar nismo u obavezi da placamo i tako... Sta vi mislite, kakva su iskustva ? Kada ste placali ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #51 on: 18/April/2008 »
Ja sam platio onaj dan kada sam putovao.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

fluffer

  • Guest
Re: Interview
« Reply #52 on: 19/April/2008 »
Svaka cast ljudi kad vidin kako vas zaj.... za taj intervju i ukrcaj ,a nisan zna da placate agenciji lovu na ruku za ukrcaj i kartu po pravilu sve bi oni tribali platit da vas karta ceka na aerodromu , ljecnicki i americku vizu ustvari refundirat na brodu iz blagajne.
Zna san da su gamad al tolika ma bilo mi je uvik crnjak pitat ljude za uvjete zaposlenja ali sad kad sve ovo vidin.
Dok nas mole da se vratimo u firmu sa svin privilegijama mirovinsko bonusi zdrastveno ,bozicnice prema vama tako a vi ste ti koji ustvari pokrecu to prometalo al valjda ce se popravit stanje i za vas aj polako i sritno. =""

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #53 on: 20/April/2008 »
Intervju

Ovo je kriticni dio trazenja posla i o ovome se mogu napisati stotine stranica i o ovoj temi cu pisati detaljnije. Ne postoji jednostavno rijesenje, ali po mom iskustvu, najbolje je pratiti ove neke osnovna pravila ponasanja na intervjuima za posao:
1) Obucite profesionalno odijelo ili minimum “business casual”.
2) Budite dobro raspolozeni za intervju.
3) Stignite 5-10 minuta ranije na zadatu lokaciju.
4) Zapamtite imena svih ljudi koji vas budu intervjuisali, i pokusajte da ih oslovljavate po imenu u toku razgovora.
5) Za svaki posao na kome ste naveli u rezimeu, spremite bar po jednu anegdotu o tome kako ste rijesili neki problem ili doprineli kompaniji. Ovo se odnosi na sve poslove: od vozaca kamiona, preko konobara, do programera.
6) Nakon zavrsenog intervjua, posaljite svima koji su vas intervjuisali (a pogotovo glavnom menadzeru!) jednostavan “Thank You” email, u kome im se zahvaljujete na njihovom vremenu, da vam je zadovoljstvo da ste ih upoznali, i naglasite da i dalje zelite posao i da mislite da ste idealan kandidat za tu poziciju.

tacki 6. mesto maila reci te covek hvala sto je odvijio  vreme za vas.... i naravno dovidjenja posto pola ovih sto ja znam nisu nista rekli na intervju...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #54 on: 21/April/2008 »
eh da; 27. 04. u Rijeci(tocnije Lovranu) ce biti razgovor za F&B preko A priori... malo se raspitajte kod Suzi preko maila(ocekujte odgovore na mail poslije ponoci  ???) ili jos bolje zvrcnite ju na mobitel... uglavnom: www.apriori-agent.com ili 098/1783-742.

sretno svima koji se odluce na taj korak. :uzdravlje:


0303

  • Guest
Re: Interview
« Reply #55 on: 21/April/2008 »

Evo neka pitanja koja sam ja dobila za Gift Shop, pa mozda ce nekome posluziti  ;D

Pozzz

sandor-purser

  • Guest
Re: Interview
« Reply #56 on: 23/April/2008 »
pozz svima, ja sam Sandor, idem na recni brod, pozicija purser/receptionist/ inace sam profesor engleskog jez., evo mala pomoc za nase predstojece intervjue:
FOR COOKS:

GOOD MORNING/GOOD AFTERNOON!

MY NAME IS …. I COME FROM.... I AM ….YEARS OLD. 
I HAVE BEEN WORKING AS A COOK IN A RESTAURANT/CAF

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #57 on: 23/April/2008 »
Pozzz Hvala na korisnim informacijama!! Gde si bio na intervju!? Preko koje kompanije ides !? Kada ides !? Da li znas ime kompanije!?   :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #58 on: 24/April/2008 »
Evo neka pitanja koja sam ja dobila za Gift Shop, pa mozda ce nekome posluziti  ;D

Pozzz

Ma daj.Pa nije ni cudno da nisi prosla.Uzas.Kakvi crni menadzeri,i politika poslovanja u Sad-u?!
Sve to su pitali,ili?Odakle ti to?   =""

0303

  • Guest
Re: Interview
« Reply #59 on: 24/April/2008 »
Ma daj.Pa nije ni cudno da nisi prosla.Uzas.Kakvi crni menadzeri,i politika poslovanja u Sad-u?!
Sve to su pitali,ili?Odakle ti to?   =""

To su mi dali u Employment-u, a pitanja su bila tog tipa.
Sve zavisi, nekoga su pitali samo osnovno, a neke su cedili