Author Topic: Interview  (Read 432287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #15 on: 26/January/2008 »
Quote
Sve bajke prodju onog trena kad se ukrcamo i kad vise nema ni Alexandre ni Andreja.

Ne bih se slozio sa ovom izjavom. EP i Sinisa ti mogu pomoci u karijeri a ne samo za dobivanje posla.
Jedan ugovor je samo stepenica. Ako kod njih ostavis dobar dojam, mogu te poslati slijedeci ugovor kamo zelis.
Treba gledati dalje od jednog ugovora.  ]])
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

amra

  • Guest
Re: Interview
« Reply #16 on: 12/February/2008 »
cao svima!
   ja jos nisam otisla iz hrvatske!!!!
ljudi fakat pa po kojem to principu ide?!  ja zovem pitam... stalno mjenjaju raspored... i bez da bi mi objesnili... osjecam se glupavo...  :embarrased:   ""]]
je to tak svima bilo prvi put?!   kak da stupim u kontakt s ljudima koji su vec tamo? zanima me kak je... 
hvala, lijep pozdrav svima!!!
  :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #17 on: 13/February/2008 »
cao svima!
   ja jos nisam otisla iz hrvatske!!!!
ljudi fakat pa po kojem to principu ide?!  ja zovem pitam... stalno mjenjaju raspored... i bez da bi mi objesnili... osjecam se glupavo...  :embarrased:   ""]]
je to tak svima bilo prvi put?!   kak da stupim u kontakt s ljudima koji su vec tamo? zanima me kak je... 
hvala, lijep pozdrav svima!!!
  :)

Amra, cruise line industrija je prevelika masina da bi imali svakog pojedinog kandidata na umu.
Ja sam cekao godinu dana svoj prvi angazman.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

zarkov

  • Guest
Re: Interview
« Reply #18 on: 13/February/2008 »
Quote
Ja sam cekao godinu dana svoj prvi angazman.

Ja mesec i po dana, 6 i po nedelja, od intervjua do ukrcaja...  ;)
A sest meseci sam aktivno u ovoj prici..od kako sam pronasao ovaj forum, angazovao sam sve vise povodom toga.
A jos pre vojske sam poceo da razmisljam o odlasku da radim na turisticki brod(2006.).

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #19 on: 16/February/2008 »
Bilo bi super da mi odgovori neko ko je isao preko Employmenta..
Naime,zanima me koliko je otprilike potrebno cekati da vas,nakon prijave,pozovu na intervju sa predstavnicima kompanije...?
Kakva su vasa iskustva?   :pop:

zarkov

  • Guest
Re: Interview
« Reply #20 on: 16/February/2008 »
Bilo bi super da mi odgovori neko ko je isao preko Employmenta..
Naime,zanima me koliko je otprilike potrebno cekati da vas,nakon prijave,pozovu na intervju sa predstavnicima kompanije...?
Kakva su vasa iskustva?   :pop:


nema pravila u tome....(pozicija, sezona, aktivnost tvoja/njihova/kompanijska, slobodno mesto, sreca)
ako krenes stici ces, ako ne krenes neces nikuda...

moj slucaj,
od septembra prosle godine sam aktivno u ovome, u martu je zavrsetak ovog dela, dela zaposljenja...

hipoteticki da sam prosao na intervjuu koji sam imao u Zagrebu sredinom oktobra 2007. godine, jos uvek se ne bih ukrcao.
U Budimpesti(od novembra od kako sam potpisao ugovor s Agencijom Joy) sam prosao intervju 16.januara o.g., ako sve bude po planu ukrcan sam u 16h 8.marta u L.A. na Golden Princess.

jedva cekam da pocnem da radim, da se naviknem na sistem na brodu...

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #21 on: 17/February/2008 »
ja sam na disney brodu...intervjua do ukrcaja je bilo samo nekih dvadesetak dana...

niko

  • Guest
Re: Interview
« Reply #22 on: 17/February/2008 »
alo ekipa,evo da se javim,evo vec sam 3 tjedna na DISNEY WONDERU,sta da vam kazem,radim ko konj svaki dan ali lova je prisojna u restoranu,e da i ja sam ceko samo mjesec dana od intervjua do odlaska za orlando,svima vama koji cekate zelim da sto prije dodjete i da nas bude sto vise,p.s. POSPANI PA DI SI TI j***TE JESI SE PROBUDIO,KAD CES TI NA DISNEY STA CEKAS,IMA SVEGA LIPOGA ()()() :-*

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview
« Reply #23 on: 18/February/2008 »
Dario, oni su ti najblizi. Ako ne krene kako zelis, imas i drugih.
Najveselija je stvar da ako zelis ici na brod, otici ces.
Pitanje je samo vremena.

 +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

skitnica

  • Guest
Re: Interview
« Reply #24 on: 28/February/2008 »
dario zg  budi uporan i zovi agente.Vjerojatno dobiju puno mailova pa ne stignu odgovarati.Zovi ih i pistaj za raspored interv.i kreni...

Offline bluedolphin

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #25 on: 03/March/2008 »
Kad se vec govori o interview-u, za predstojeci interview za Carnival potrebno osoblje... <klik za temu>

Offline todoriva

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #26 on: 20/March/2008 »
Upravo sam se vratio iz skopja,bio na intervju preko agencije kouzon. Intervju je bio za restoran department. Dobio sam Junior Waiter na Cunardu (white star academy),jeeeeeeeeeee
najbolje sto je moglo za prvi ugovor izvuci sam dobio,jos i Cunard line. Izbegao sa Princess,jer je ujedno bilo i za tu kompaniju intervju. bilo je super na intervju,sad samo cekam poziv,nadam se da cu otici za mesec dana na brod
pozdrav

shepa

  • Guest
Re: Interview
« Reply #27 on: 20/March/2008 »
Upravo sam se vratio iz skopja,bio na intervju preko agencije kouzon. Intervju je bio za restoran department. Dobio sam Junior Waiter na Cunardu (white star academy),jeeeeeeeeeee
najbolje sto je moglo za prvi ugovor izvuci sam dobio,jos i Cunard line. Izbegao sa Princess,jer je ujedno bilo i za tu kompaniju intervju. bilo je super na intervju,sad samo cekam poziv,nadam se da cu otici za mesec dana na brod
pozdrav

cestitam kolega...............
izgleda da cemo zajedno...............  oT

shepa

  • Guest
Re: Interview
« Reply #28 on: 20/March/2008 »
Evo ovako posto imam viska slobodnog vremena, ukratko cu napisati sta se desavalo na intervjuu u Skoplju, na kojem smo inace bili i Todoriva i ja.
Necu pocinjati pricu sa pljuvanjima koja agencija sta radi, vec cu se samo fokusirati na pricu koju sam ja preziveo.
Dakle, sredina februara je i meni na preporuku jednog clana ovog foruma dolazi ideja da se prijavim preko Kouzon kompanije.
Okrecem broj u Nisu, gde mi se javlja Milan.Mlad decko 30ih godina, pun elana i smirenosti da ti sve objasni.
Kaze mi da je za posao konobara predvidjen intervju za polovinu marta.
Ok, doslo je vreme i za to....
Pojavljujemo se u Skoplju nas 20 iz Srbije koji smo se upoznali na prijavljivanju u Nisu.
Trening je trajao 5 dana, i poslednjeg dana smo imali intervju koji je poceo oko 18h sa satom zakasnjenja.
Intervjuisao nas je Roberto Sorbi, predstavnik za Princess i Cunard.
Nego da se vratim malo na pocetak, i na sam trening.
Vec od prvog dana dobijas sve potrebne skripte i papire gde pise sta sve treba da se zna da bi prosao na intervju.
Ima dosta toga da se nauci,ali nije nista tesko, i lako se vari ako imate srednje znanje engleskog.
Tu krece i diskusija i pitanja sta i kako se radi na brodu, pravila ponasanja, potrebna sredstva koja se uplacuju i koja su nepovratna.Uce se razne skracenice, i pravila ponasanja da bi mogao da prodjes finalni test, pred sam intervju.
Nista tesko, ako malo poznajete engleski, i prosecno ste inteligentni.
Na sva pitanja koja su postavljali regruti je odgovoreno maksimalno, da li kroz salu ili ozbiljno.
Bilo je oko 150 konkurenata iz Makedonije, i Srbije.
Konkurisalo se za mesta Junior waiter, Buffet Steward, i Assistant Buffet Steward (sto se tice restorana)
Gift Shop za koji su se prijavljivale devojke
Utility, ACAT, Cook, Bartender, mislim da je to to, mozda sam nesto izostavio.
Nakon dnevnog treninga i predavanja rade se se testovi.
Prvo se islo na psiholoski test, gde se prvo odgovara na 200 pitnja sa da ili ne.
Neka od pitanja su: da li imas glavobolje, da li imas proliv, da li volis majku, da li brojis bandere, da li psujes cesto, da li vidis duhove, da li imas utisak da te neko prati i slicno..............ma kapirate o cemu pricam........
Nakon toga kroz kratak dijalog sa psihologom ocenjuje se vasa licnost i vase karakterne osobine.
Od 150 ljudi 7 je palo na psiho testu.Za njih je brod zavrsena prica.
Sutradan se islo na test engleskog koji je usmen, i tu vodis dijalog sa jednom profesorkom engleskog koja je jedna vrlo prijatna zena, i kroz neobavezan dijalog ona daje ocenu o tvom poznavanju engleskog.
Sledeceg dana nakon predavanja, i gledanja video snimaka koje su napravile kompanije Cunard i Princess, ide se na predintervju sa dve devojke iz Kouzona koje ti daju ocenu za koju poziciju najvise odgovaras.Ali to nije nista odredjeno jer tek na glavnom intervjuu dobijas poziciju, koja moze biti i veca i manja od ove koja ti je napisana u predintervjuu.
Zatim narednog dana se vezba postavljanje stola, kao i pravilan hod i drzanje tacne sa tanjirima.......
Poslednjeg dana se rade testovi, koji se moraju poloziti a obuhvataju sve ono sto je po nekoliko puta receno prethodnih dana, i nijedno pitanje ne moze da te iznenadi.Naravno pod uslovom da si pratio o cemu se prica.
Onda se radi i dodatni test za regrute koji konkurisu za restoran, i princip je isti.Samo je akcenat na vinima, meniju, i pravilima sluzenja. Sve sa testa je vec receno predhodnih dana, tako da ni to nije problem poloziti.
Nakon tih testova potpisuju se neki papiri, kojima upotpunjujete svoja dokumenta potrebna za apliciranje.
Uvece je zapoceo intervju, i po meni mislim da smo zadovoljni i mi regruti i sam gospodin Sorbi koji je inace italijan ali radi za Princess&Cunard kancelariju u Kjasu (Svajcarska)
Na intervjuu je pored Sorbija, i njegov asistent. Onda glavni covek Kouzona (mislim da se zove Zoran) , i tvoj agent kod koga si i aplicirao, u mom slucaju Milan, covek koga sam spomenuo gore.
Intervju traje ne vise od 10 minuta, i uglavnom idu pitanja koja si cuo prethodnih dana, ali trema i frka cine svoje pa dosta kandidata ne ostavi utisak sigurnosti, ili zamutavi na engleskom pa ne zna ni kako se zove.
Svi kanditati koji tremu ostave ispred vrata izlaze zadovoljni.Mozda ce Sorbi traziti od kandidata da postave sto da bi video motoriku i ocenio vase konobarske sposobnosti.Ali nije obavezno.
Ja licno sa jos par ljudi sam prosao samo na dobru i sigurnu pricu, na dobre preporuke, i na dobro poznavanje engleskog jezika. Postavku stola nismo ni radili.
Odelo je obavezno,kravata bi trebala ali nije obavezna.Ali u svakom slucaju treba se navikavati jer ces i na brodu imati uniformu.
Iz Srbije je dosta momaka dobilo odmah poziciju Junior Waiter, jer smo stvarno bili dobro pripremljeni.
Tu su jos i ljudi koji su dobili pozicije Buffet Steward, i sa kojima su bili zadovoljni.Svi bi trebali da otputujemo u nerdnih mesec ipo dana.Neko za 10 dana, neko za 3 nedelje a neko i pocetkom maja.Nisam video da je neko pao intervju ali to pricam samo za ovih prvih 30 kandidata medju kojima sam bio i ja.

Toplo prepurucujem agenciju Kouzon iz Skoplja, jer ljudi stvarno rade profi i mislim da ce za godinu, dve drzati primat na ovim prostorima, jer i sam gospodin Sorbi insistira na novim intervjuima i treninzima.
Kouzon ima svoje predstavnistvo u Nisu, koje vodi Milan, za podrucje Makedonije tu je Blaza iz Prilepa, i jos par agenata.Direktor Kozuona je Zoran koji takodje ucestvuje u predavanju i treningu i dostupan je 24 sata za sve kandidate.
Cena je vise nego realna pa ajde da i to spomenem.
Sa sve lekarskim pregledom, vizom, psiholoskim i engleskim testom, avio kartom i troskovima agencije vas ukupan trosak ne prelazi 700-800 eura, ali tu ne racunam novac koji vam je potreban da platite smestaj i zivite tih 5, 6 dana u skoplju.

http://www.kouzon.com.mk/

To bi bilo to, smorio sam sve redom, necu vas vise daviti, mozete da idete na odmor.
Pozdrav za Todorivu, Nikolu, Miodraga, Staju i sve ostale sa kojima sam proveo zanimljivu nedelju.

PS. Ivane sine, pa sto se nisi javio za utakmicu u Pioniru...............imaces i popravni
Ako sam nesto zaboravio , dopuni me :)


pozzzz

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #29 on: 02/April/2008 »
02.04.2008

danas sam imao intrevju na brodu mv johan straus, prvi utisak brod je predivan primo nas je hotel menager neki stvarno fin englez koji nas je proveo kroz ceo brod objasnio poslovanje kompanije kako do sad komapnija ima 13 brodova i ove godine se pusta 14 u promet...
intervju je bio opusten razgovor sa gospodinom koji nas je upito u sve svere posla obajsnio nam je bar, posle restoran , proveo nas je kroz ceo brod sve smo videli jako cisto , i pedantno i mogu reci slobodno nesto najlepse sto sam video u mom zivotu... sva usko povezana pitanja pp agencija koje ovo sredila je joy iz sombora nasi papiri su otisli za swis i cekamo odgovor od kompanije...  no;;;
na glupa pitanja neodgovaram !!!