Author Topic: Finalni intervju 28.02. Beograd  (Read 12092 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Finalni intervju 28.02. Beograd
« on: 28/February/2012 »
Pozdrav svima koji su bili danas na finalnom, posebno Jeleni, Dzoniju i Rumljaninu !  :uzdravlje: Mi smo prosli, hvala Bogu...
 :run:
Sto se mog intervjua tice - ispitivao me je generalni direktor, bilo je ''dobar dan-dobar dan, kako ste-dobro smo, sto i Vama zelimo...'' , ja se oduzela od straha, svake tri sekunde me je glas u glavi podsecao da se nasmejem... I tako sam se kezila, pitao me koktele, ja nabrojala nekoliko i onda me je pitao kako se gasi pozar... Vecinu stvari cu se verovatno setiti sutra jer sam imala pomracenje svesti danas od treme... Na kraju me je pitao imam li ja pitanje za njega, ja pitala ''did I get the job?'' , on kaze ''yes'', hvala dovidjenja, prijatno... Zavrsi se sve , ne mogu da verujem.

Pisite vase utiske, ko je prosao, ko nije , zasto nije itd..

I'm going to sleep now, my head is about to explode  :smack:

Offline johnnyBG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #1 on: 29/February/2012 »
Pozdrav svima koji su bili danas na finalnom, posebno Jeleni, Dzoniju i Rumljaninu !  :uzdravlje: Mi smo prosli, hvala Bogu...
 :run:
Sto se mog intervjua tice - ispitivao me je generalni direktor, bilo je ''dobar dan-dobar dan, kako ste-dobro smo, sto i Vama zelimo...'' , ja se oduzela od straha, svake tri sekunde me je glas u glavi podsecao da se nasmejem... I tako sam se kezila, pitao me koktele, ja nabrojala nekoliko i onda me je pitao kako se gasi pozar... Vecinu stvari cu se verovatno setiti sutra jer sam imala pomracenje svesti danas od treme... Na kraju me je pitao imam li ja pitanje za njega, ja pitala ''did I get the job?'' , on kaze ''yes'', hvala dovidjenja, prijatno... Zavrsi se sve , ne mogu da verujem.

Pisite vase utiske, ko je prosao, ko nije , zasto nije itd..

I'm going to sleep now, my head is about to explode  :smack:


Ja sam zaboravio i kako se zovem od treme, jedva sam uspeo da se setim da nabrojim tri koktela, a znam sastojke za barem 30. I pitao me je kada bi se neki gost zalio na nesto, da li bi ga bacio sa broda xaxaxaxa  :ban:

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #2 on: 29/February/2012 »
treba spojiti teme

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #3 on: 29/February/2012 »
Jel ima neko da je konkurisao za rad u shop-u da kaze kako je bilo?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #4 on: 29/February/2012 »
Dzoni,Irena,Dalmatinka j*g nisam mogao malo da sednem sa vama,ja sam došao tamo bilo je blizu 9,kontao sam do 11 da će biti gotovo ali ipak ne,čekali su me da ih pokupim autom bukvalno na ulici pa sam morao da žurim.
Pričao sam sa likom sa kojim je i Dzoni,čovek je pomalo nerazumljiv ali smo se dogovorili nekako,zadnje pitanje je bilo šta bi radio ako vidim ``smuk`` ja ga kažem  ``If I see what?``,on opet ``smuk you understand smuk`` i ja posle jedno 5 sekundi skontam ``smoke``,i onda kažem alarm,assessment party,itd i on kaže ok you get the job. :D I da nisam se smejao uopšte kako da se smejem kad mi ništa nije smešno  :uzdravlje:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline jelena0303

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
  • Hvali more, drz se sanka....
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #5 on: 29/February/2012 »
Pozdrav mojim dragim buducim kolegama!!! Bilo je super, mene je samo pitao za pozar, i sta bi uradila da mi se neko zali na koktel?!! Nista strasno! Dosla jutros doma, gustam, odmaram i cekam mail kad opet idem za Bg na ljecnicki! Ljubim vas sve!  :yeah:

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #6 on: 01/March/2012 »
Konkurisao sam za bar waitera i dobio posao, one price o osmehu cak i kada nesto nije smesno nisam primenjivao,recimo kod pitanja za MAN OVERBOARD. Tu nista smesno nije.
Kod pitanja za dva moja omiljena koktela i sastojke istih malo sam rizikovao pa sam ja njega pitao koji su mu omiljeni kad ono Margarita i Mojito. Opusteno.
Jedini problem sam imao sa pantalonama koje su mi usle u d*** pa sam izigravao malo Nadala. E da,imali smo slicne kosulje i kravate pa je i to stigao da pohvali.
Sve u svemu ljudi drago mi je sto su bukvalno svi koje sam upoznao dobili posao,a u isto vreme i cudno jer mi to onda lici na tesku farsu posto znam bar njih troje koji su na engleskom pricali u proslosti ili u buducnosti ili jedan biser (kada je `man overboard` onda zatvoris vrata i pritisnes alarm?!) a opet su lagano prosli.
Na ukrcaj se ceka dugo za waitera ali se nadam da cemo razmenjivati informacije u cilju bolje informisanosti.                                    
Veliki pozdrav  

Pitanja

Why do you want to work on the ship?
Fire extinguishers?
2 favorite cocktails? sastojci i priprema..
USPH?
Three bucket system?
Why Princess,when you have so many companies? (npr.avionska karta dzabe :) )

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #7 on: 01/March/2012 »
znam bar njih troje koji su na engleskom pricali u proslosti ili u buducnosti ili jedan biser (kada je `man overboard` onda zatvoris vrata i pritisnes alarm?!) a opet su lagano prosli                                   

a čuj ... svidjeli su im se ljudi zbog nečega drugoga  +U+
šta te briga, dobio si posao,  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #8 on: 02/March/2012 »
Za ovaj FI što je bio 28.Feb. bilo nas je negde oko 50-60(Recepcija,Prodavci,Bar,Čistači,Fotografi) i Ja mislim da niko nije otpao,svi su prošli.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #9 on: 02/March/2012 »
Za fotografe ti mogu reći da još niko nije otpao ali nije i prošao. Rekoše, javiće u roku od dve tri nedelje da li su zainteresovani.
meni lično jeto delovalo kao da baš i nisam po njihovom ukusu, al šta zna ja.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #10 on: 02/March/2012 »
Meni je odmah rečeno da sam prošao,a onda mi je sutradan stigao i mejl u kojem su to potvrdili.Za fotografe je znači drugačije.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #11 on: 02/March/2012 »
Dopisivao sam se sa `Natalom`,sjajne postove je objavio, ali on radi na Carnivalu,pa me zanima da li je to sa treningom i testovima kada se tamo stigne isto i za princess kao i da li je tacno da je na svim princess brodovima bar waiter placen 15% od prodaje+tips?Meni su kao i svima nama na treningu u Bg-u rekli da je salary 920usd fix+tips.
Natal mi rece da je cekao godinu dana na ukrcaj... Znam da je Princess u Carnival korporaciji ali opet ko ima neku informaciju mogao bi da mi napise,bezim sa teme pomalo.... pozdrav za celu ekipu sa FI koji su izgleda rodjeni Britanci i prirodno nasmejani ljudi :)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #12 on: 02/March/2012 »
Ja sam na treningu uopšte lupao gluposti neke anegdote i priče pa su se kolege pored mene smejali,ali na Fi uopšte nisam bio nasmejan,ušao popričali i za 5 minuta izašao,šta je trebalo da mu odgovorim sta je USPH i da razvučem kez,ne kontam to uopšte.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #13 on: 03/March/2012 »
Ja sam na treningu uopšte lupao gluposti neke anegdote i priče pa su se kolege pored mene smejali,ali na Fi uopšte nisam bio nasmejan,ušao popričali i za 5 minuta izašao,šta je trebalo da mu odgovorim sta je USPH i da razvučem kez,ne kontam to uopšte.


Rumljanin imas u scriptama sta je "USPH", a za ovo sto se nisi smijao i sto nisi bio pozitivan, svaka ti cast sto si na kraju uopste dobio posao.

Sjecam se kad su mog druga srusili, stojalo mu je u reason-u "Previse ozbiljan"
Dakle, kada budes na brodu morat ces korisitit banana smile, ili ce se gosti zaliti kako si previse ozbiljan, ne znam ko vam je drzao trening, nama je bio Zoltan i stalno nas je podsjecao kako se trebamo smijati i zabavljati sa gostima.

Pozdrav i mirno more zelim!
What goes around comes around

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Finalni intervju 28.02. Beograd
« Reply #14 on: 03/March/2012 »
Posao kojeg se prihvatim odradim maksimalno korektno,tako i ovaj FI.Normalno da znam šta je ``USPH`` kao i sve ostalo vezano oko broda što se dalo naučiti,uostalom sve je rečeno na treningu i testu kojeg sam maksimalno odradio.Nisam bio ni nasmejan a ni namrgodjen,jednostavno sam bio pozitivan i pričao sa njim kao što pričam sa bilo kim.Hoću da kažem da je ``plastični osmeh`` nepotreban,dovoljno je biti pozitivan.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .