Author Topic: Assistant Provision Master???  (Read 5521 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pirates

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Assistant Provision Master???
« on: 02/March/2012 »
Nisam siguran gde ovo pripada, pa ako nije problem neka moderator prebaci.

Da li neko moze reci malo vise o ovoj poziciji. Licna iskustva su najvrednija, ali moze i ono sto ste culi.
Koliko se tesko upada na ovu poziciju, da li je preporucujete ili ne?
Plata je ovde fiksna pretpostavljam, nije lose.

ASS. PROVISION MASTER -rad u magacinu hrane i pića (potrebno iskustvo u skladistima hipermarketa ili sl., good English) = 920$

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Assistant Provision Mater???
« Reply #1 on: 02/March/2012 »
Za taj posao zapošljavaju najčešće interno, jer treba znati svaki magacin u dušu, gdje čega koliko stane, gdje šta ide, kojim redom se slaže, koliko čega naručiti da ne bude viška ni manjka ...
Treba znati i voziti viljuškar
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pirates

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Assistant Provision Mater???
« Reply #2 on: 03/March/2012 »
Hvala sefe.

Offline Milutinovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #3 on: 14/July/2012 »
Ja sam konkurisao za tu poziciju,niko mi nije spomenuo vozenje viljuskara,ali zasto da ne,posao kao i u svim hipermarketima....

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #4 on: 14/July/2012 »
Znam momka koji je na Emerald Princess-u radio na ovoj poziciji. On je iz Srbije (tacnije iz Zemuna),
i zove se Miladin. Iako smo 4 meseca bili na istom brodu, ja se zaista nisam raspitivao kako je dosao
do posla, niti koji mu je bio konkretan opis posla. Ono sto znam je da mi je sa vremena na vreme
zavrsavao boce ruma, viskija itd, van protokola i kambusi.  ;) U principu je radio u proseku 10-11 sati dnevno,
plata mu je bila 920 dolara, kao sto si naveo, i u principu se nije mnogo zalio na posao da je naporan,
sto znaci da je imao slobodnog vremena za videti nesto. Isto tako i znam da mu je najveci problem bio
sto za vreme embarkation day-a, nije mogao izaci napolje U Majami, zbog obima skladistenja robe, sto
je bilo zaista nezgodno, obzirom da je Miami bio glavno mesto za shopping.

Uglavnom, pokusacu da stupim u kontakt sa njim u skorije vreme, kako bih ti mogao dati relevantne informacije,
iz prve ruke sto se kaze.

Pozdrav!  :uzdravlje:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #5 on: 15/July/2012 »
fiskna placa im je zbilja mala, ali sam shvatio da, ukoliko priloze ambalazu (koja moze biti od bilo kojeg drugog iskoristenog proizvoda) mogu otpisati bilo koji drugi proizvod kao ostecen/unisten, racunajuci i boce Dom Perignona od par stotina dolara - pa vi racunajte koliko se tu sa strane moze dobiti, ukoliko netko ima dovoljno muda i inteligencije da sve ostane "tajna"
Once a sailor, always a sailor.

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #6 on: 15/July/2012 »
fiskna placa im je zbilja mala, ali sam shvatio da, ukoliko priloze ambalazu (koja moze biti od bilo kojeg drugog iskoristenog proizvoda) mogu otpisati bilo koji drugi proizvod kao ostecen/unisten, racunajuci i boce Dom Perignona od par stotina dolara - pa vi racunajte koliko se tu sa strane moze dobiti, ukoliko netko ima dovoljno muda i inteligencije da sve ostane "tajna"

plata im je ista kao i kod svih ostalih u galley departmentu...tako da je plata ass. cook-a i ass. provision master-a ista. a kao sto i sam kazes, mafije postoji...sve zavisi od coveka, koliko je on spreman za trgovinu...rekti su slucajevi postenih  :D
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Milutinovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #7 on: 18/July/2012 »
Kolika je plata,jer oni uvek kazu manje?

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #8 on: 18/July/2012 »
Kolika je plata,jer oni uvek kazu manje?

plata je 920$ za ass. provision master-a
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Milutinovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #9 on: 20/July/2012 »
Kazite mi kako je u vezi napredovanja,jer nigde se nesto mnogo ova pozicija ne pominje?Izgleda da samo ja idem tamo?! Onda i ja da menjam  oT

Offline Milutinovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #10 on: 20/July/2012 »
Znam momka koji je na Emerald Princess-u radio na ovoj poziciji. On je iz Srbije (tacnije iz Zemuna), i zove se Miladin.


Hvala na odgovoru,pa ako stupis sa njim u kontakt,javi mi jos nesto.Pozdrav

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #11 on: 20/July/2012 »
Evo me sa vise informacija. Razgovarao sam sa Miladinom (APM), pomenutim masterom iz predjasnjeg posta.
Dakle, on je prvobitno konkurisao sa utility cleaner-a preko Safe Cruise agencije iz Bg-a, medjutim imao je u
cv dosta iskustva u magacinu i momci iz agencije su mu ponudili ass. prov. master-a, je l' je u tom trenutku ta
pozicija bila iskrsla, a bolje je placena od cleaner-a. Uslov je bio samo da im nabavi te preporuke poslova u magacinu,
i bilo je potrebno da ima znanje rada na viljuskaru. Rekao mi je da je malo i 'sminkao' cv, kao i vecina ljudi, tako da je
Cv i preporuke sredio bez problema. Intervju mu je bio prilicno lagan kaze, vise je bila provera engleskog i opravdao je
cv i odmah saznao da je dobio posao. Nije dugo cekao na ukrcaj, svega 2 meseca, jer kao sto rekoh, pozicija je
iskrsla u datom trenutku. Inace samo on i jos jedan momak su konkurisali tada za APM.

Ono sto je interesantno je, da je ova pozicija retka i da agencije sa Balkana ne nude na svojim sajtovima, vec se
treba raspitati direktno da li u tom momentu postoji slobodno mesto. Takodje Miladin mi je rekao da su on i jos jedan
lik bili jedini APM na princess-ovim brodovima ikada.

Eto, nadam se da sam pomogao. Pozdrav!

                                                                             :uzdravlje:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Milutinovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #12 on: 20/July/2012 »
Meni je isto ponudjeno u agenciji i receno mi je da bih otisao za najkasnije 2meseca.Ja sam prvobitno konkurisao za Buffet Stewarda,zadnje 2godine sam radio u jednom restoranu,a pre toga sam 6godina imao svoju prodavnicu,i oni mi zbog toga predloze tu poziciju.Tako da jos uvek razmisljam....Hvala na odgovoru.

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #13 on: 23/July/2012 »
Evo ovako nema voznje viljuskara uopste na brodu nego elektricni forklift tj rucni na struju ,kao posao zavisi ko tije sef ako je ok bice ti dobro ako je los hard life .
Ja sam radio kao mesar 3ugovora imao taj utovar tj cambusa loading .Najbolje je na picu i cigarama raditi u cambusi .
To su male pare da se rade vuce se dosta ima dosta utovara na toj poziciji moj savet bezi .
Znam decka koji je radio tu poziciju bio je u BG sef u Maxiju zna posao u malom prstu .
rolliin bro positive

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Assistant Provision Master???
« Reply #14 on: 27/July/2012 »
Evo i ja da potvrdim da sam bio na brodu sa drugim srbinom magacionerom a zvao se Dejan (pretpostavlajm da je to taj drugi o kome se spominje i radio je za Maxi), ja sam na poslednjem ugovoru bio sa njim na brodu i on je bio zaduzen za hranu bas sam ga jednom prilikom pitao koliko zna artikala i mislim da mi je rekao preko 1000, velicina robe najvise zavisi od velicina broda a tako je onda i veci magacin i vise posla je automatski. Moj poslednji brod je bio Grand gde on kaze da mu je ok  a recimo dok je bio na prethodnom brodu emeraldu tamo je bilo ubistvo. Istina je da je embarkation day najtezi za njih (utovar robe) posla preko glave a ostali dani normalizacija....po njemu vidim da mu je ugovor na Grandu bio ok cak je i produzio ugovor na dva meseca vise...