Author Topic: Image: interesuje me pocetnicka plata, kojoj cifri se otprilike mogu nadati?  (Read 3115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Pocetna plata Photo1 za Image je 700$ + procenat od prodaje, znaci ne prelazi 1000$.
Na prvom ugovoru posle par meseci napredujes u Photo2 i imas 800$ startnu platu, + procenat od licne prodaje +
procenat ukoliko se ostvari target prodaje dobijes, znaci kapiram do 1200$ da izvuces.
Postoji mogucnost da se napreduje i u Photo3, ali za to vec ne znam kako funkcionise  :).

Slicne su plate sa Carnivalom s tim sto na Carnivalu imas fiksnu platu prva 3 meseca 1000$,
posle dobijes fixno 1150$ + procenat od prodaje, nesto sitno, ali opet ne mora da znaci, moze i krupna riba da se zadesi  ;D

Znaci, preko Image-a imas malo vise cimanja oko prodaje, da bi dogurao do ok zarade, ali opet moze da se zaradi....
Imam info da na nekim RCCL brodovima doguraju do 1500-1600$ mesecno lagano, ali opet zavisi koji brod dobijes,
destinaciju, klijentelu, menadzera (da li ce te forstirati u restoranu ili u galeriji gde mozes da prodas i zaradis dodatno)...

Ponavljam, ovo su sve informacije iz "druge" ruke, ja na brod idem za mesec i po dana, prvi ugovor,
pa cu tad znati na cemu sam, ali ovo je nesto okvirno eto da znas sta da ocekujes  :)

Pozz
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
prije svega, sefe oprosti! :)

@mornarac hvala puno na odgovoru.
pregledao sam forum, vidim da su sve te informacije oko image-a nekako zastarjele a oni stalno nesto mjenjaju pa bi bilo dobro doci do svjezih info.. izgleda nista dok ti ne odes :)

mozes li mi reci okvirno, koliko si love do sad potrosio? vidim tu razne cifre po forumu ali takodje vidim i da stalno nesto mjenjaju oko tih karata tako da ni sam vise ne znam sta je tacno a sta nije..

Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4015.0

Nema na cemu,
evo druze, moj topic, ako nesto nije jasno pitaj, dzabe je hehe  :rasta:

Povratnu avio kartu do Miami-a (ili gde vec ides) ti placa Image, tako da ti je trosak znatno manji,
jedino placas kartu na drugom ugovoru kad ides, znaci u jednom pravcu i to je to, svaki sledeci put
Image placa kartu....Kod Carnivala je slicno, samo umesto na drugom, na prvom odlasku placas kartu
u jednom pravcu do Miami-a, i zavrsio si s placanjem karte dok si u kompaniji  ;D
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
e to mi je bitno, oko te karte.. posto negdje procitam da placaju negdje da ne placaju..
znam da sam imao jos neko pitanje al` ne mogu se sjetiti, mora malo da se slegne :)
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
e to mi je bitno, oko te karte.. posto negdje procitam da placaju negdje da ne placaju..
znam da sam imao jos neko pitanje al` ne mogu se sjetiti, mora malo da se slegne :)
evo ja sam pricao na grand caymanu sa ekipom sa image, i pricali smo o zaradi, on je zaradivao $1000 sve zajedno mjesecno, dok sam ja imao oko $1400 sa bonusom.
i nisam morao kupiti fotoaparat kao on, koristili su nikon d200 a mi nikon d300, njihov je vec staro orude.

neznam sta bi vam rekao, sretno gdje god zavrsili, i mirno more.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..