Author Topic: Imam povišen holesterol i trigliceride  (Read 29059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #15 on: 06/March/2012 »
hahahahhaah ja cu to da pijem samo do lekarskog pregleda a onda pocinjem zdrav zivot majke mi  :nokti: ono- bleja, teretana, kafana... :run:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #16 on: 06/March/2012 »
Moj savjet je da pijete puno zelenog čaja, po mogućnosti u cvijetu, ne onog iz kesica. Pijte 4-5 litara dnevno, povoljno djeluje na organizam, i skida holesterol provjereno. Ako ga ne možete piti toplog, fino ga ohladite i malo stavite limunovog soka unutra, bude pravo osvježenje. Mislim da je bolja solucija od bijelog luka  :rofl:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #17 on: 07/March/2012 »
Moj savjet je da pijete puno zelenog čaja, po mogućnosti u cvijetu, ne onog iz kesica. Pijte 4-5 litara dnevno, povoljno djeluje na organizam, i skida holesterol provjereno. Ako ga ne možete piti toplog, fino ga ohladite i malo stavite limunovog soka unutra, bude pravo osvježenje. Mislim da je bolja solucija od bijelog luka  :rofl:

4-5 Litara?  -()-  Zar neko moze toliku kolicinu tecnosti unijeti u sebe  ""]]

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #18 on: 07/March/2012 »
Verovatno da,ja popijem 15 piva uz karte bez problema.Tako da i ovo stoji,samo ko hoće. :uzdravlje:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #19 on: 07/March/2012 »
4-5 Litara?  -()-  Zar neko moze toliku kolicinu tecnosti unijeti u sebe  ""]]


Evo nek' Šef potvrdi, koliko je vode pio dok je bio u Iraku? Baš me zanima, u ljetnim mjesecima najmanje 5-6 l,  a najčešće 7-8 l sigurno.
Voda je eliksir života, i treba je piti što više, ne može ničemu da smeta, samo pomaže.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #20 on: 07/March/2012 »
a pre svega cisti telo od toxina. Smanjuje mogucnost stvaranja kamena u bubregu itd itd...
A mozhe i pivo :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #21 on: 07/March/2012 »

Evo nek' Šef potvrdi, koliko je vode pio dok je bio u Iraku?

Šef nije mjerio količinu popijene vode nego je radio vižual ček:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #22 on: 07/March/2012 »
Zeleni caj u kolicini vecoj od 800 gr dnevno izaziva poremecaj rada jetre , bubrega ispira zalihe gvozdja iz organizma ,smanjuje distalni pritisak ,molim vas pre nego sto nesto objavite budite sigurni da je to u redu . Ne koristiti zeleni caj u velikim kolicinama jer ima 3 puta vise odredjenih materija koje ima kafa . Dakle ne zeleni caj u tim kolicinama  za lekarski

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #23 on: 09/March/2012 »
Koliko je 800 gr caja ....i daj izvor tih informacija

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #24 on: 09/March/2012 »
Nesumnjivo da takav napitak otklanja pospanost i prisiljava čoveka na aktivnost te podiže nivo raspoloženja. Pitanje doziranja čaja je isto kao kod kafe; svako ima drugačiji “aršin” ali je isto tako sigurno da ne valja preterivati. Opšte prihvatljiv princip je 2-3 SoljiceDnevno, premda ima delova sveta gde se koristi i dvostruka doza. Samo posebno osetljive osobe mogu imati nesanice ako zeleni čaj piju naveče odnosno u jako koncentrisanom obliku.  :rtfm:

skinuto sa jazas.rs  :rolleyes:


a kad smo vec kod holesterola prelistaj malo net o Cimetu  oT

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #25 on: 26/March/2012 »
Mislim da se ni na jednom sistematskom ne mjeri ni kolesterol ni trigliceridi.Makar na mojim sistematskim za Disney i Carnival to nisu mjerili.
Razlog zašto se nemjeri kolesterol vjerojatno leži u činjenici da bi oko 70posto kandidata pala na testu.Pošto su farmaceuti pritiscima na zdravstvenu organizaciju u posljednjih 20godina smanjili interval normalnog kolesterola sa 8 na 5.0 , prosječan ljudski kolesterol u svijetu je 6.5.
Hrpa istraživanja i mišljenja stručnjaka kazuju da povišeni kolesterol niti nije štetan za zdravlje,mogao bi navesti hrpu izvora,ali to je van okvira ove teme.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #26 on: 27/March/2012 »
Meni su povišeni isto trigliceridi, ali i bilirubin. (dobro zvuči - RUBIN :D )

Irena, imaš li neki lek za to? :) Gasiću smrad belog luka (koji meni lično miriši...) pivom :D

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #27 on: 27/March/2012 »
Ej ljudi moji ja danas prosla lekarski! Ni ''h'' od holesterola i tih zafrkancija... Ne znam sta mi je  ;) ja sam samo par puta popila onaj lek sa karanfilicem pa sam prestala a ovaj sa belim lukom nisam ni stigla da pripremim pa da pocnem da ga pijem ali on 100000 % pomaze-vec za 20 dana nemas nista. Pregledaj moje prethodne postove-u jednom sam napisala recept za taj lek sa lukom. Zadah se ''leci'' mlekom- popijes mleko i miran si, mozes da se  :-*  :run: 

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #28 on: 27/March/2012 »
 :yeah: cestitamo ..ja treba da idem ove nedelje ..imas li neki savet  ::bin-laden::

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Imam povišen holesterol i trigliceride
« Reply #29 on: 27/March/2012 »
Ej ljudi moji ja danas prosla lekarski! Ni ''h'' od holesterola i tih zafrkancija... Ne znam sta mi je  ;) ja sam samo par puta popila onaj lek sa karanfilicem pa sam prestala a ovaj sa belim lukom nisam ni stigla da pripremim pa da pocnem da ga pijem ali on 100000 % pomaze-vec za 20 dana nemas nista. Pregledaj moje prethodne postove-u jednom sam napisala recept za taj lek sa lukom. Zadah se ''leci'' mlekom- popijes mleko i miran si, mozes da se  :-*  :run: 
Ni "h"  od kolesterola zato jer ga nisu ni mjerili.
I nemoj se zamarat lječenjem,jer nisi bolesna ako imaš povišen kolesterol,zato ga ni nemjere,jer smatraju da to nije nikakav pokazatelj zdravlja.
Zašto je danas kolesterol učestalo prihvaćen kao krivac kardiovaskularnih bolesti,radi se o najvećoj obmani 20stoljeća,kojeg je vodila farmaceutska industrija sa snažnim utjecajem na podobne ljećnike,zdravstvenu organizaciju.itd.Danas čak i mnoge farmaceutske udruge priznaju da je to sa kolesterolom kao uzročniku kardivaskularnih bolesti glupost.Pošto su izašla brojna istraživanja koja podupiru tu tezu.