Author Topic: Luxuzni Evropski restoran u Abu Dhabiu potražuje Evropsko osoblje  (Read 11494 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Traže se:

- konobari
- barista
- delivery boys
- f&b manager
- kuvari u svim sekcijama i pozicijama Sous, Demi, assistants...kitchen helpers
- isto vazi i za pekare i poslasticare.

Interview ce se obaviti putem skype-a.



Godine strarosti traženog osoblja trebaju biti izmedju 20-30/35 što zavisi od radnog mjesta/pozicije za koju konkurise,obrazovanja i radnog iskustva.
Ako kandidat ima dobro radno iskustvo, i moze odmah da pocne da radi bez obuke, onda moze da bude i stariji.

Avionsku kartu kandidati placaju samo za prvi dolazak, ali kasnije za svaki odmor poslodavac placa povratnu kartu.

Ugovor je redovan na godinu ili dve, ne krace. Nema obuke i probnog perioda tako da kandidati moraju da budu spremni da pocnu da rade cim stignu.

Placeno je: smestaj + hrana + radna uniforma + transport tj. prevoz od stana do posla i nazad + lekarski - medical test.

Obavezno je radno iskustvo (u skladu sa pozicijom) i znanje jezika - konverzacijski nivo.

Plate su (fiksni deo) od 410$ pa navise (u zavisnosti od pozicije).
Pozicije sa baksisem mogu da ocekuju visoke napojnice, obzirom da je u pitanju jedan od najekskluzivnijih restorana.

Info: Safe Cruise
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
 :neee: :neee: Pomocni radnik u kuhinji plata 300$ . . .Pa kod nas zaradis duplo vise. . .  :money:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
:neee: :neee: Pomocni radnik u kuhinji plata 300$ . . .Pa kod nas zaradis duplo vise. . .  :money:

Ma da, ali fora je kao dobijas tips koji je ogroman... Sve je to prica, kad dodjes tamo da robujes bezobrazno bogatim arapcinama za mizerno male pare, i uskoro shvatis da tipsa imas nesto malo taman da ti pokrije hranu van posla i eventualno ako ces nekad negdje na kafu otici, i na kraju opet ispadne da radis za tih 300$ plate - SMIJESNO!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ma da, ali fora je kao dobijas tips koji je ogroman... Sve je to prica, kad dodjes tamo da robujes bezobrazno bogatim arapcinama za mizerno male pare, i uskoro shvatis da tipsa imas nesto malo taman da ti pokrije hranu van posla i eventualno ako ces nekad negdje na kafu otici, i na kraju opet ispadne da radis za tih 300$ plate - SMIJESNO!

Koliko sam čuo, postoji jedan model stjecanja radnog iskustva koji je poznat pod imenom Volontiranje.
Ljudi bez radnog iskustva volontiraju tj. rade za 0$ mjesecima, kako bi imali što pokazati regruteru koji ih u budućnosti bude pitao Imate li radnog iskustva?

Što bi reko @majst0r:
Volunteering is generally considered an altruistic activity, intended to promote good or improve human quality of life, but people also volunteer for their own skill development, to meet others, to make contacts for possible employment, to have fun, and a variety of other reasons that could be considered self-serving.
http://en.wikipedia.org/wiki/Volunteering

Ja sam i sam volontirao, tako da mi spomenutih $300 puno bolje zvuči nego $0.

... robujes bezobrazno bogatim arapcinama za mizerno male pare ...

Pošto sam radio i sa Arapima i sa Amerikancima, i ne polemiziram bezveze, čujte i počujte;
Preferiram raditi sa bezobrazno bogatim, jer oni obično dobro plaćaju. Hoće li to biti Amerikanci, Arapi, Danci ili Španci, svejedno mi je ako želim zaraditi.
"Robovati za mizerno male pare" je formulacija riječi koja ne odražava digitalno doba u kojem živimo. Iako se mnogi žele zavaravati, svi imamo slobodu izbora.
Informacija danas putuje, kako neki dan pročitah, polovicom brzine kojom putuje svjetlost u prostoru. Kad tome pridružite staru izreku da "dobra vijest putuje brzo, a loša još brže", dobra je vjerovatnost da bi agencije koje zapošljavaju na Bliski Istok zatvorile svoja vrata za daljnje zapošljavanje, usljed ogromnog priliva loših vijesti od onih koji su otišli tamo. Naprotiv, događa se indikativan fenomen - broj agencija se povećava.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Šefe to je zato sto su se rijetki vec vratili nakon 24 mjeseca koliko traje ugovor, jer taj fenomen je poprilicno novi...
A ko hoce da volontira, moze to raditi i ovdje, i usput pomoci time nekome kome je to potrebnije nego tim arapima...
A ne stoji ti recenica da bezobrazno bogati obicno dobro placaju, posto je navedeno da su plate 300 i 400$...

Ko voli nek izvoli, ali ja mislim da su te pare male da se ide na jedno takvo mjesto sa takvim zakonima poput njihovih...

Ko sto sam rekao u ranijem jednom postu o slicnoj temi, imam prijatelja koji je u Kataru, isto su mu obecani ogromni tipsi za poziciju bell boya, na kraju ispadne na mu jedva bude za zivota tamo, a ne moze se vratiti jer su mu po ugovoru uzeli pasos dok ne zavrsi 24 mjeseca...

Ljudi moj je savjet drzite se kruzera, tamo bar ne postoje zakoni o bičevanju i kamenovanju :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Ljudi moj je savjet drzite se kruzera, tamo bar ne postoje zakoni o bičevanju i kamenovanju :D

Ok, kamenovanje je divljaštvo, ali da se mene pita, ja bih uveo bičevanje državnih službenika u Hrvatskoj.
Tko god ne ispuni expectations (očekivanja) građana u redu pred šalterima - bičevanje.  Bičevanje službenika, bičevanje upravitelja, i bičevanje regionalnog zastupnika u Saboru.

EDIT:
Također bi uveo i to da državni službenici posjećuju građane, rade po kućama i pitaju građane što im treba
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Ok, kamenovanje je divljaštvo, ali da se mene pita, ja bih uveo bičevanje državnih službenika u Hrvatskoj.
Tko god ne ispuni expectations (očekivanja) građana u redu pred šalterima - bičevanje.  Bičevanje službenika, bičevanje upravitelja, i bičevanje regionalnog zastupnika u Saboru.

To potpisujem, ali nazalost, oni tamo bičeju domaćina koji popije čašicu whiskey-a (van turistickih centara) Ili ženu koju su na ulici vidjeli da se ljubi sa čovjekom... itd. Da ne ulazimo u krajnosti, samo mislim da svako ko razmišlja o odlasku TAMO treba dobro da pročita njihove zakone, kao i uslove rada u određenoj kompaniji, i da zna šta potpisuje... to je sve!

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
naravno da konobari,barmeni,delivery boysi dobiju tips..ali kako kao pomocni radnik u kuhinji dobijes tips. .to mi ne razumijem. . .

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
naravno da konobari,barmeni,delivery boysi dobiju tips..ali kako kao pomocni radnik u kuhinji dobijes tips. .to mi ne razumijem. . .

Ma kod njih postoji neki sistem podjele tipsa po nekim bodovima koje koliko ja znam dobijas po duzini vremena provedenog u kompaniji i pozitivnim ocjenama supervizora, sto znaci opet za one koji tek dodju da dobiju mizeriju, dok oni koji imaju bodova vec i imaju nesto...