Author Topic: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?  (Read 3545 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Pozdrav Shefu i svim forumasima.
Dugo sam razmisljao o poslu na brodu, pa sam citajuci ovaj forum i doneo konacnu odluku da idem.
Prijavio bih se za Restoran Department, B. Steward ili Asst. Waiter, zavisno od kompanije, jer shvatih da je to pozicija za koju je dosta velika potraznja a imam dosta iskustva u toj oblasti.
Izvukao sam dosta korisnih informacija i manje vise je sve receno ali ,
sad me samo zanima da li ima neko ko je trenutno na toj poziciji , da kaze koliko se zaradjuje u proseku?
Kakve su sanse za napredovanje ? Opet mislim trenutno,i individualno od kompanije do kompanije.
I koju bi ste mi poziciju preporucili? Iskljucivo posmatrano iz ugla zarada, jer raditi se mora svugde, pa sto da ne izvucem maximum iz toga.

Nadam se da ce te mi pomoci.
Jos jedan pozdrav svima, i kako se to ovde kaze, Mirno more.

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #1 on: 08/March/2012 »
Iz ugla zarade najbolje zaradjuje kapetan prvi oficir  i hotel direktor ,iz ugla sta ti mozes da radis na brodu a to je da budes konobar tu je zarada od 1500 do 2000$ nista posebno mislim na start prva dva ugovora .
Konobar je najlaksi i najplaceniji posao na brodu "za obicne smrtnike bez tecnog znanja engleskog ili dobrih para nogu i pozamasnih grudi "
Probaj asst waiter nije lose placeno po meni je iz ugla zarade na pocetku bolje od bufeta probaj pa vidi

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #2 on: 08/March/2012 »

Konobar je najlaksi ....

Ja se s ovom konstatcijom nikako ne bi mogla složiti, a vjerujem ni većina Forumaša koji rade ili su radili na ovoj poziciji.
Tegliti 10-15 kg i to 6 sati bez prestanka i to samo u jednoj ruci, meni se ne čini nimalo lagano. Možda ja to gledam previše subjekivno jer sam žensko, ali nagledala sam se muških koji stenju dok nose trayeve. BTW. najviše prevrnutih treyeva je s muške strane. A za prekovremene sate koje konobar nabere i preko 60 u jednom mjesecu uopće neću ni spominjati.

Offline harlemultras

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #3 on: 09/March/2012 »
Pa Konobar Definitivno nije najlaksi posao ...a niti se lako zaradi , ali posao je dobar i moze se zaraditi ,  ako imas volju raditi izaberi bolje konobara u baru nego u restoranu jeli je puno lakse !!!!

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #4 on: 09/March/2012 »
A kako je cistacima 600$ i rinatju ceo dan ,ili mesarski pomocnik 900$ pa da  vidis zurku od posla ,kompletna kuhinja zaradjuje manje od konobara sa mnogo vise rada.

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #5 on: 09/March/2012 »
Hvala Vam svima.
Jasno je meni da se mnogo radi, procitao sam sve postove vezano za posao koji se obavlja. Zanimalo me iz vaseg individualnog iskustva na tim pozicijama, od kompanije do kompanije, kakve su sanse za napredovanje. I koju bi ste preporucili?


Probaj asst waiter nije lose placeno po meni je iz ugla zarade na pocetku bolje od bufeta probaj pa vidi

Posto se Buff. Steward odnosi na princess, da li po tvom misljenju treba da iskljucim tu opciju i da probam sa drugim kompanijama?

@Mrijana Kauka
Vidim da si na poziciji Assistant team waitress, a koliko sam shvatio to je pozicija iznad Asst. Waiter. Da li si odmah dobila to mesto ili putem neke promocije?

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #6 on: 09/March/2012 »
Nakon četiri mjeseca  poslali su me u Dinning room ( protiv moje volje, ali nisam imala dobar razlog da ne idem ) i postala Assistant team waitress. I odmah plaću su mi prebacili s fiksne na SPG.
Na Carnivalu plaća za asst. waitera iznosi 1050$, a za asst. team waiter  do 1500$ + extra tips. A ova plaća ovisi o tome koliko ljudi imaš na stanici i koliko ljudi ti ne povuku novac. Inače po novom dobijaš 0.94$ po osobi za jedan dan. Ostalo množiš i oduzimaš. Rijetko ali stvarno rijetko se dogoditi da imaš stanicu od 64 čovjeka ( crkneš radeći ), i nitko ne povuče novac i još dobiješ 150$-200$ tipsa. Ja sam imala jednom ovakvu stanicu, svi su bili prepaid i nisu škrtarili  na tipsu. Mislim da su mi to bili najsretniji dani na brodu  :rolleyes:

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #7 on: 10/March/2012 »
Pa realno plata od 1500$ nije malo, gledano iz situacije u kojoj se trenutno nalazim.
Nisam znao za to da Ass. Team Waiter nema fiksnu platu. Da li to vazi sa zve kompanije?

PS. Tvoja stanica u proseku ima 50 ljudi mesecno da bi izvukla tu cifru od 1500$?

Hvala na pomoci.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #8 on: 10/March/2012 »
Pročitaj ponovo pažljivo moj post. Podcrtala sam ti da je plaća do 1500 dolara. To pokazuje mogućnost da ti plaća bude i manja ispoda toga. Katkad se zna dogoditi da ti plaća bude i manja i od plaće asst. waitera. Nikad ne dobiješ istu plaću. To ti sve ovisi kako sam već napisala koliko ljudi imaš na stanici ( neke stanice su veće neke manje ), koliko ljudi ti neće doći na večeru tj. koliko stolova će ti biti prazno taj kruz, i koliko ljudi će ti povući novac tj. neće ti platiti za to što si ih služio cijeli kruz, a takvog smeća ima itekako. Najbolje ti je kad su ti ljudi prepaid tad znaš sigurno da ti nitko neće povući novac jer ne mogu ga povući. Teško je nekome tko nije bio na brodu ( pa tako i meni prije ) objašnjavati ovo. Ja sam imala jednu taktiku s gostima da si pokušam osigurati da ne povuku novac. Mnogi gosti ne znaju da taj tips koji oni plaćaju svaki dan ( na Carnivalu 11.50$ dnevno ) da oni zapravo daju plaću nama konobarima na stanici ( znači 3 konobara ) i dva sobara i da pola od toga ide kompaniji. I onda suptilno dodam kako ljudi znaju povući taj novac i da mi ostanemo bez plaće. I još dodam da mi nakon što ih iskrcamo dobijemo listu i znamo tko je povukao novac. Onda se oni zgroze i onda novi kruz i prvi seaday provjerim dali moja taktika daje rezultata i provjereno daje. I još iako je politika kuće da ako se nešto  zabrlja ne govoriš tko je kriv nego se moraš samo ispričati, ja tu taktiku ne j.... ni dva posto. Kad nema hrane na liniji ja se ispričam lijepo i kažem da kuhnja kasni. Zašto bi ja snosila krivicu zbog kuhara, kad oni dobijaju fiksnu plaću i boli ih k.... što zbog njih nama povlače novac. Kad imaš Bog da te sačuva goste kad dobiješ ticket idi da ti ga Maiter d potiše i preskači liniju. Moraš učiniti sve da ti tvoji gosti budu zadovoljni jer na kraju krajeva oni ti daju plaću.





Offline esm1r

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #9 on: 11/March/2012 »
eh ovako, novi sam na forumu, citao sam nesto malo..neznam gdje da zapocnem pisati po forumu, ako nije ovdje mjesto recite mi da premjestim..
interesuje me da li mogu ja sa 18-19 god da idem na kruzer raditi ? citao sam po netu neki pisu da se moze ako imas vise od 18, neki od 21, kako gdje, iz bosne sam, preko koga ja moram ici da bi dobio taj posao..npr, radio bi u baru,gift shopu, itd. molio bih ako nie smor da napisete ukratko...hvala, ili barem da date link sa foruma ako ima gdje

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Asst. Waiters, Ima li neko da je skoro otisao?
« Reply #10 on: 12/March/2012 »
Marijana Hvala ti puno, ovakve informacije sigorno nebih dobio ni u jednoj agenciji.
Stvarno mi zvuci neverovatno da gosti povuku taj novac. To sto pomisnjes prepaid, o tome sam vec citao, ali nikako da shvatim od cega zavisi dal je prepaid ili nije? Jel to posebna politika od kompanije do kompanije ili mozda cak i od broda do broda unutar iste kompanije? -()-

Bilo bi lepo cuti i misljenja Asst. Waiter-a sa drugih kompanija :)

@esm1r
Mislim da ovu temu trazis.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=138.0