Author Topic: neka pitanja za iskusne u ovom svemu  (Read 14344 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #15 on: 14/March/2012 »
Hvala eletrician,jos jednom,da vas jos nesto pitam,posto predpostavljam vi radite na teretnom brodu kao elektricar.

Ovo sto ste postavili vidio sam da ima strasno mnogo kompanija iz citavog svijeta,a koje su po vama najsigurnije,najbolje iz kojih zemalja,jer sigurno ima razlika izmedju svedske i indijske kompanije.

Dali u Cv-u trebam lagati da sam elekricar sa iskustvom ili reci pravu istinu.

DALI ima ŽENA na teretnim brodovima,i to me zanima,uvijek sam se pitao ?  mada cisto sumnjam,al to je velika steta za kompaniju ,jer bi radnici sigurno bolje radili :)

Ove agencije sto ste dali ovo ukrcaj pomoraca i slicno,jesuli to posrednixke agencije i koje siu po vama ok.

Rumnjanin- ja sam procitao da ass buffet ,radio sa posadom i da nesluzi goste i tako da nemora imati puno iskustva u radu u restoranu,jel to tacno? pozz

kompanije su dobre, one koje ti ponude dobre uvijete, na indijusku tesko da ce ukrcati nekoga da nije indijac, ali svagdje se moze izdrzati.
U CV-u napisi da nemas iskustva
na teretnim imas zena, ali su rijetkost
agencije su posrednicke, a sad opet koje su ok, koje nisu to ti ne mogu reci.

 

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #16 on: 14/March/2012 »
Pozdrav,kontaktirao sam safe cruise,pitao za poziciju ass buffet i rekli su mi da nema nista prije ljeta.

Rekli su mi tako i da ih nazovem na ljeto,dali trebam biti uporan i zvati cesce i prije ljeta.

Isto tako rekli su mi da posaljem svoj CV na njihovu adresu i da ceme kontaktirati ,kad bude mjesto ass buffet stjuard.
Dali je to samo šupljak ili stvarno kontaktiraju ako bude nesto.


Posto sad nema nista od agencije,mislio sam da posaljem cv i pisma preporuke direkno na kruzer kompanije za ass buffet stjuard,šta mislite dali to moze sta upaliti i jel se trebam raskukati i razalostiti kako mi je teska situacija i to dali to prolazi ?????????


Isto tako cu da posaljem cv na adrese kompanija teretnih brodova,ono sto mi je electrician rekao ,pa ako sta upali ,vrijedi pokusati .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #17 on: 14/March/2012 »
Isto tako rekli su mi da posaljem svoj CV na njihovu adresu i da ceme kontaktirati ,kad bude mjesto ass buffet stjuard.
Dali je to samo šupljak ili stvarno kontaktiraju ako bude nesto.

Zbog čega misliš da bi to bio "Šupljak"?
Agencija neće ništa zaraditi ako ti ne dobiješ posao.
Ne vidim zašto bi lagali nekoga koga nikada nisu vidjeli niti išta imali s njim.
Sasvim jasno su ti mogli reći "ne može", ali su ti umjesto toga rekli nešto drugo.

Posto sad nema nista od agencije,mislio sam da posaljem cv i pisma preporuke direkno na kruzer kompanije za ass buffet stjuard,

... a kompanija će to poslati onome koga plaća za posao posredovanja -> agenciji koju pokušavaš preskočiti

šta mislite dali to moze sta upaliti i jel se trebam raskukati i razalostiti kako mi je teska situacija i to dali to prolazi ?????????

kukanje i žalošćenje možda i prolazi u socijalizmu, ali u kapitalizmu  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #18 on: 14/March/2012 »
Zbog čega misliš da bi to bio "Šupljak"?
Agencija neće ništa zaraditi ako ti ne dobiješ posao.
Ne vidim zašto bi lagali nekoga koga nikada nisu vidjeli niti išta imali s njim.
Sasvim jasno su ti mogli reći "ne može", ali su ti umjesto toga rekli nešto drugo.

... a kompanija će to poslati onome koga plaća za posao posredovanja -> agenciji koju pokušavaš preskočiti

kukanje i žalošćenje možda i prolazi u socijalizmu, ali u kapitalizmu  :neceici:

Kod nas se sve svodi na lazna obecanja i supljake znam iz iskustva,zato sam rekao da je supljak,al eto vidjet cemo.

Ovo sto kazem da ima par ljudi procitao sam ovdje na forumu da su se direktno obratili kompaniji i uspjelo je,zato cu i ja probati ,pa sta bude.

Ako kukanje neprolazi,onda cu im zaprijetiti samoubistvom hahahahaha salim se.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #19 on: 14/March/2012 »
Znači odeš u pekaru i tražiš leba a oni kažu nema, dođi sutra i sad su jadni ljudi šupljak? Jer ti nisi dobio odmah šta si tražio i jer ne vjeruješ da će sutra biti.

Bojim se da su ti očekivanja prevelika.

Da ti je engleski kvalitetan i da imaš relevantno iskustvo, dobio bi posao odmah. Ovako, možda si ti za njih šupljak.

Good Luck sa pisanjem kompaniji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #20 on: 14/March/2012 »
Sefe,mogao bi malo bolje da iscitas sta pisem pa tek onda da iznosis svoje komentar o mene i o  onome sta pisem.

Prvo da i malo imas kulture nebi ovako pisao ko je supljak ,a ko nije i nemoj da vrijedjas znas,a sto si ovdje kao " ŠEF" nedajem ti pravo da to radis i da prosudjujes o mojoj sposobnosti za ovo ili ono,jesi cuo.

Ja imam dosta zivotnog iskustva iako imam 24 godine,i to sto sam napisao šupljak , napisao sam s razlogom ,jer iz sredine iz koje ja dolazim BiH,dosta ljudi obecava pa slaze,kao bit ce ovo ono itd,na to sam mislio,a necu nikom da se pravdam.
Ti sefe kao da radis za ovu kompaniju,pa ih tako branis,ahh pa ja, oni su sponzori pa zato :hmm:

Zato Sefe iako si "sef" trebas postupati normalno prema svima i s postivanjem,a ne kao ovi danasnji sefovi i tzv gazde,gdje misle ako radis za njih da si njihov rob,e nisi i da te mogu ponizavati.  :neceici:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #21 on: 14/March/2012 »
sto si ovdje kao " ŠEF" nedajem ti pravo da to radis i da prosudjujes o mojoj sposobnosti za ovo ili ono,jesi cuo.

  +U+ Stay tuned  :sljac:  :ban:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #22 on: 14/March/2012 »
,a sto si ovdje kao " ŠEF" nedajem ti pravo da to radis i da prosudjujes o mojoj sposobnosti za ovo ili ono,jesi cuo.


čuo sam, čuo ... malo sam zbunjen sad.  :hmm:

Vidiš, ja imam 7 godina iskustva na poslu o kojem ti maštaš, i nekako se osjećam prozvanim odgovoriti na poruku u naslovu Za iskusne u ovom svemu

Ne znam zbog čega sam pomislio da imam pravo prosuđivati o tvojoj sposobnosti .... OSIM ŠTO SI TO SAM TRAŽIO!!!!

Ko je prvi spomenuo nekakve šupljake?

Evo guglam, ali tvojega slenga nema ni na Google-u, samo nekakvo selo u Srbiji ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #23 on: 14/March/2012 »
Sefe,sto ti radis taj posao 7 godina to je tvoja stvar i kakve to veze sad ima sa ovim o cemu mi raspravljamo.

Ako te bas iteresuje ja nisam neki koji je sisao s brda i sad kao hoce da nesto vidi ,pa da kako ti kazes " mastam " o poslu na brodu,smijesan si,ja nista u zivotu nemastam nego pokusam to i da ostvarim,a fala bogu imao sam do sada prilike i da odem negdje vani i da vidim nessto lijepo,tako da te razuvjerim.

A to šupljak,kod nas u bosni se kaze ono kao šuplja prica,nemozes ni znat kas zivis u skroz razlicitom okruzenju,eto da ti pojasnim da znas ubuduce.

Vjerus da sam imao namjeru da provedem lijepo vrijeme na forumu i da nesto naucim,sto je i bilo ok,dok ti nisi posao prozivati ,o tome kako sam ja nesto rekao beveze,a sasvim nevezano za tebe.,al dobro vezano za sponzore i to nista lose sasvim bezazleno,al eto.

Evo ja sam nasao pa malo pogledaj,povrsan si :)



Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #24 on: 14/March/2012 »
Negative attitude by homobalkanicus  :deda: Decko, dodji sebi. Ako imas cak i pomisao o ideji da pokusas raditi ovakav posao, savjetujem ti da odmah pocnes raditi na svom ponasanju, iskreno ti govorim, drugarski. Da bi dobio posao na brodu, i opstao tamo, moras smiriti strasti. Buduci da kazes da si vec vidio svijeta, obraduj nas nekim finim slicicama sa putovanja, mozes otvoriti i novu temu. Ja uvijek volim da vidim nesto novo i zanimljivo. Znaci, keep low profile dok god se ne ustabilis malo i dobijes sea legs.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #25 on: 14/March/2012 »
Ja ne znam šta je Šef loše rekao,neću nikog da branim ali ako si zvao agenciju koja je proverena i poslala hiljadu ljudi na brod i ako si zakasnio mesec dana jer je FI bio pre 15 dana i ako su ti oni rekli da je sledeći preliminari na leto za dva-tri meseca i ako ti je Šef to potvrdio ja ne znam u čemu je problem. :pop:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #26 on: 14/March/2012 »
Ivane, brz si na jeziku, agencija šupljak, ja površan, branim sponzore, nemam nimalo kulture, prosuđujem bez dozvole, ne čujem dobro itd itd ..
Nisam pročitao toliko loših riječi o sebi još od ... ... ... nikada.

Samo par riječi vezano uz površnost.
SVE agencije u ex-Yu regiji čitaju ovaj forum redovno. Broj posjeta: 3.000 ljudi dnevno. Predstaviti se na forumu imenom i godištem rođenja, pa nazvati bilo koju od njih šupljakom nije razborito.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #27 on: 14/March/2012 »
Ivane, brz si na jeziku, agencija šupljak, ja površan, branim sponzore, nemam nimalo kulture, prosuđujem bez dozvole, ne čujem dobro itd itd ..
Nisam pročitao toliko loših riječi o sebi još od ... ... ... nikada.

Samo par riječi vezano uz površnost.
SVE agencije u ex-Yu regiji čitaju ovaj forum redovno. Broj posjeta: 3.000 ljudi dnevno. Predstaviti se na forumu imenom i godištem rođenja, pa nazvati bilo koju od njih šupljakom nije razborito.

Posto sam ja ispao sad najgori i najcrnji ,ja se izvinjavam svima koje sam uvrijedio,nije ovo sad pravdanje nikakvo nego samo iskreno od srca mislim.


Sefe ja nisam opste rekao za agenciju da je supljak,jer nikad nesudim o nekome koga neznam,nego sam rekao ovako:

"Pozdrav,kontaktirao sam safe cruise,pitao za poziciju ass buffet i rekli su mi da nema nista prije ljeta.

Rekli su mi tako i da ih nazovem na ljeto,dali trebam biti uporan i zvati cesce i prije ljeta.

Isto tako rekli su mi da posaljem svoj CV na njihovu adresu i da ceme kontaktirati ,kad bude mjesto ass buffet stjuard.
Dali je to samo šupljak ili stvarno kontaktiraju ako bude nesto."

E tako sam rekao i cijela se frka stvori oko dobro neprocitanog teksta.
Nije mi namjera da se svadjam ,al tako sve ispade naopako .

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #28 on: 15/March/2012 »
Finalni preko SC je bio 28.Feb. ali pre finalnog je bio i Preliminarni intervju,pa je bila i obuka od 5 dana u Zemunu i bio je i test Engleskog.
Znači sve je to bilo pre FI. Agencija ima na svaka 3 meseca +- intervju.
Rekao sam ti Ja da si na ovaj zakasnio,u Agenciji su ti rekli na leto da je sledeći intervju to je okvirno,znači 2-3 meseca.
Ne shvatam kakvo zvanje,dosađivanje,kukanje bi tu pomoglo.
Nadam se da je sad malo jasnije. :hmm:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: neka pitanja za iskusne u ovom svemu
« Reply #29 on: 15/March/2012 »