Author Topic: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!  (Read 13246 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« on: 12/March/2012 »
Pozz svima  :uzdravlje:
U toku proučavanja stvari koje ne znam, mnogih skripti i dana guglanja  :google:ˇ za ovaj nadam se uspješan interview krajem mjeseca, odlučio sam da sam sebi malo pomognem, tako što ću napisati sva moguća i nemoguća pitanja i sam sebe random ispitivati i tako provjeriti svoje znanje.

Za 2 sedmice je test narastao na nekih 40+ pitanja, pa sam odlučio i da ga uploadujem kako bi još neko imao koristi od njega.

Namjerno nisam stavio odgovore, kako bi svi vi koji imate namjeru aplicirati za Bar Department, ili čak već radite tu mogli testirati svoje znanje.

Odgovore pišite ispod tako da svi imamo mnoštvo pitanja i odgovora na jednom mjestu...

Također pišite i pitanja na koja ne znate odgovor  :google!: Ili dodatna pitanja koja bi mogli uvrstiti u test.

Pozzzzz svimaaaa i puno sreće u predstojećim interview-ima!!

 :D

Bar Knowledge Test

1.   Who is BarTender? Describe with your words.
2.   What is UpSale?
3.   How would you Upsale a Gin?  Describe with your words.
4.   List some of essential Bar Tools.
5.   What is Gomme?
6.   What is Half & Half?
7.   What does A.B.V. stand for?
8.   If Rum is 151 Proof, how much A.B.V it has?
9.   What means the term Breakage?
10.   What is Legal Drinking Age in the U.S.?
11.   How can we divide Glasses?
12.   Name 5 Glasses and Drinks for them.
13.   Name the Spirits.
14.   What is difference between Brandy and Cognac?
15.   What means V.S.O.P and what X.O. ?
16.   Name 3 Cognacs and 3 Brandies you know.
17.   How can you divide Whiskeys?
18.   What is difference between Scotch and Bourbon?
19.   What is difference between Malt and Blended Whiskey?
20.   Name 3 popular Scotch, Bourbon & Rye Whiskeys you know.
21.   How can we divide Tequilas?
22.   Name 3 popular Tequila brands you know.
23.   How can you divide Wines?
24.   Name 3 Red and 3 White Grape classes.
25.   Wine tasting Steps?
26.   What is Bouquet?
27.   What means Brut?
28.   What is the difference between Sparkling Wine and Champagne?
29.   What is the difference between Lager and Ale Beer?
30.   Name 5 popular Beer brands you know, and their countries of origin.
31.   Name 5 popular Vodka brands and their countries of origin.
32.   Name 3 Gin brands you know.
33.   Name 10 Liqueurs and their ingredients.
34.   What is difference between Cocktail and Mocktail?
35.   Name 5 Cocktails and describe their creation process.
36.   Name 2 Before and 2 After Dinner Cocktails.
37.   What is Screwdriver?
38.   What Glass will you use for Caipirinha?
39.   If guest orders Margarita, what will be your 1st question and what 2nd?
40.   If guest orders Martini, what will you ask him?
41.   Which cocktail will you get if you mix Half Pina Colada and Half Strawberry Daiquiri?
42.   Which cocktail will you get if you add Galiano to Screwdriver?
43.   What is the name for Spirit used in a Cocktail?
44.   What will you do if you accidentally break a glass near ice container?
45.   How will you serve the guest who appears intoxicated and wants another alcoholic drink?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #1 on: 12/March/2012 »
Vrlo dobro i veoma poučno.Savetujem da se bazirate na Viskiju i Rumu to su najčešća pitanja,mada sve je u opticaju. ;D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline cherrypita

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #2 on: 13/March/2012 »
Andrej, svaka cast i hvala puno!! Ja preziveh u nedelju, iako me je tetka unistila sa up-sellingom! Skidam joj kapu kako me je izdriblala!!! Rekla mi je da naucim da prodajem ako ne mislim da zaradjujem 50$ mesecno  oT ... Samo da napomenem, nisam nikad radila kao konobar, vec u sanku i eto... Dok mi se vrati pamcenje, postavicu pitanja koja su meni bila, ali uglavnom, sve nas je postavljala u konkretne situacije, nije pitala ono iz skripte, sto ne znaci da to ne treba da se zna... Da se nisam  :haha:, kontam da bi pukla samo tako... Jbg, kad sve sto sam je nudila joj je bilo boring, skupo ili sa malo alkohola  :smack:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #3 on: 13/March/2012 »
Andrej, svaka cast i hvala puno!! Ja preziveh u nedelju, iako me je tetka unistila sa up-sellingom! Skidam joj kapu kako me je izdriblala!!! Rekla mi je da naucim da prodajem ako ne mislim da zaradjujem 50$ mesecno  oT ... Samo da napomenem, nisam nikad radila kao konobar, vec u sanku i eto... Dok mi se vrati pamcenje, postavicu pitanja koja su meni bila, ali uglavnom, sve nas je postavljala u konkretne situacije, nije pitala ono iz skripte, sto ne znaci da to ne treba da se zna... Da se nisam  :haha:, kontam da bi pukla samo tako... Jbg, kad sve sto sam je nudila joj je bilo boring, skupo ili sa malo alkohola  :smack:

Jel gospodja bila Auksie?? Koliko je trajao interview molim te??

Offline cherrypita

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #4 on: 13/March/2012 »
E pa valjda ta, plava zenica azdaja  :rofl:
Ja nemam predstavu koliko sam bila unutra, mada drugi kazu 15min sigurno, a jesmo se lepo ispricale  :haha:.
Naravno, sve je kasnilo, kao po obicaju...
Meni je bila skroz cool, iako me je izresetala sa pitanjima i zahtevima. Stvarno nije strasna, samo je vazno da se  :rofl:

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #5 on: 26/May/2012 »
Ti si covece car!!!

Meni nije problem da znam sve to, meni je problem da znam sta da se pitam

 ="" ako vam se uci zajedno slobodno mi se obratite :D
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #6 on: 29/June/2012 »
Charlie jesi li bio na interview-u ?
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline boksi

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #7 on: 28/April/2014 »
Andrej, svaka cast i hvala puno!! Ja preziveh u nedelju, iako me je tetka unistila sa up-sellingom! Skidam joj kapu kako me je izdriblala!!! Rekla mi je da naucim da prodajem ako ne mislim da zaradjujem 50$ mesecno  oT ... Samo da napomenem, nisam nikad radila kao konobar, vec u sanku i eto... Dok mi se vrati pamcenje, postavicu pitanja koja su meni bila, ali uglavnom, sve nas je postavljala u konkretne situacije, nije pitala ono iz skripte, sto ne znaci da to ne treba da se zna... Da se nisam  :haha:, kontam da bi pukla samo tako... Jbg, kad sve sto sam je nudila joj je bilo boring, skupo ili sa malo alkohola  :smack:
druze kada te je pitala za up salling sta si  ti odgovorio pitam te jer i ja sam pao na to pitanje jos nesto kao bi sada odgovorio na to pitanje

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #8 on: 29/April/2014 »
Upselling ti je prosto  :D Pokušaj da gostu uvališ skuplje piće od traženog,a da pri tom se on oseća zadovoljno.Nisam verovao u to,dok nisam video sopstvenim očima.Upselling je isključivo za Amere jer su inače glupi.Primeri toga su:
Dobar dan dajte mi dzin-tonik(smatra se house(najjeftiniji) dzin i tonik).E onda tu stupaš ti i odgovaraš:Naravno,da li želite Hendricks ili Bombay Saphire,ostavljaš mu uslov između najskupljeg i jednog od skupljih.On/Ona te pogledaju ko tele u šarena vrata i kažu:Ok,Hendrick.I eto ga,ti si uradio upsseling.
Za dzin je Hendrick,za scotch je Blue Label,Konjak ako si toliko lud Luj XIII,Merlo Columbia Crest,Sauvignion Nobilo,itd.Bezbroj primera.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Black87

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #9 on: 03/June/2014 »
Ekipa bokic :)

Ja sam bio na razgovoru i gospon koji radi u Uspinjaci mi je ponudio tj apliciro me za posao bar servera/bar tendera. Ispitivo me sve zivo  po engleskom, kak se radi cappucino, pive koje imam u bircu di sad radim, koktele i gluposti da ne nabrajam. Reko je da mi je dobar engleski, da sam pristojan momak i da imam dobre sanse da dobim posao ali moram naucit neke stvari. I tako je on meni na mail posalo 70 strana njihove literature o svima bez alkoholnim i alkoholnim picima da nacuim i kroz 20-ak dana se javim da me ispita, ako cu znat idem na razgovor sa agentom iz kompanije ovisno na koj brod me posalju.

Moje pitanje, jesu ovak slicna pitanja na tom razgovoru koji me sad uskoro ceka? I sto sve mogu ocekivat da ce me ispitvat?

Hvala unaprijed :)

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #10 on: 03/June/2014 »
a mogao bi i dad uploudujes to nesto sto ti posalju za buduce kandidate, da doprineses malo forumu...  :deda: :deda:


Offline zorana zox

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #12 on: 11/August/2014 »
A kako biti siguran kako se na engleskom citaju nazivi svih tih marki pica?

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #13 on: 11/August/2014 »
Upselling ti je prosto  :D Pokušaj da gostu uvališ skuplje piće od traženog,a da pri tom se on oseća zadovoljno.Nisam verovao u to,dok nisam video sopstvenim očima.Upselling je isključivo za Amere jer su inače glupi.Primeri toga su:
Dobar dan dajte mi dzin-tonik(smatra se house(najjeftiniji) dzin i tonik).E onda tu stupaš ti i odgovaraš:Naravno,da li želite Hendricks ili Bombay Saphire,ostavljaš mu uslov između najskupljeg i jednog od skupljih.On/Ona te pogledaju ko tele u šarena vrata i kažu:Ok,Hendrick.I eto ga,ti si uradio upsseling.

da li je netko imao problema s tim upsellingom? npr. gost naruči gin i tonik, ti mu uvališ skuplji gin, pa se on kasnije žali kad vidi račun jer mora platit malo više. da li uvijek naglasite da je razlika u cijeni?

Offline Zeljko90

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Bar Knowledge Test Proširena Verzija!
« Reply #14 on: 15/August/2014 »
Ko zeli ici za bartendera, moj mu je savet da prostudira malo ove koktele...
http://recepti-za-koktele.com/recipes.php  ;)
Bitku dobija onaj, koji je cvrsto odlucio da je dobije..