Author Topic: mirovinsko i zdravstveno za prodavaca u duty free shop  (Read 4325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snow

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
 b00Pozdrav svima,odradila san 4 ugovora za RCCL kao shoa=shop assistent= prodavacica,svaki put san se uredno prijavila i odjavila na Lucku kapetaniju u Splitu,poplacala uredno za mirovinsko i zdravstveno,a sad su ocito nesto prominili jer su mi dosle uplatnice sa 3000KN vecin iznosom sta ispada sad 9000KN??  dosla mi je nesvjestica lagana i nije mi jasno,ali oni sigurno imaju odgovor,naravno ... zanima me sljedece,tamo mi stoji da se vodimo kao hotelsko osoblje,jer nema kad se prijavljujete za ove doprinose u HR nema pozicije prodavaca? a stvar je u tome da ovisi kao sto si prijavljen/a tolika ce bit i osnovica?? ako neko zna molim vas da pojasnite... 
hvala  no;;;

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Hire Agency: N\A

Nemas agenciju?? Imas agenciju van HR??
 

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
b00Pozdrav svima,odradila san 4 ugovora za RCCL kao shoa=shop assistent= prodavacica...

Da, vjerujem da si ti kratkokosa djevojka...sa naocalama. Sjecam se. Franceska je bila manager na Navigator OTS-u, a i Igor je bio tu...  :uzdravlje:
Nemoj me pitati kako te znam, ali mi sa foruma pratimo nase fellow forumase  :party:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline snow

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
 no;;;
  ne,bez agencije ...
   

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Onda jednostavno nemoj nista upisivati u HR matrikulu i nemoj se prijavljivati na kapetaniji. Nezaposlena si i nemas davanja za mirovinsko i zdravstveno.  :banana:
 

Offline snow

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
pozdravljan,  :embarrased:
ma jucer san se jo raspitivalai trazila po internetu,nasla da u su me na lucku stavili u sistem ka hotelsko osoblje,a i sican se kad san isla prvi put da me pitala tamo zenska di ce me stavit pod sta ,pa je eto to stavila,a ja san sad nasla da ima i pomocno hotyelsko osoblje,pa cu ic pitat da me stavi pod to,pa ako to uspije sve ce bit punu kapu manje a mozda moze i zavest ka gresku pa neka mi vrate lovu,bilo je i toga,jer je osnovica za to 1000 i nesto kn manja,jer za to hotelsko osoblje osnovica je ka za timunjera i mazaca.....hahahaha ma koji mazaci ,borati lude kuce vidis ti to,a u ugovoru je meni 500$ osnovna placa i po tome se gleda i sad kako meni osnovica moze bit 37000kn a osnovna placa 500$???  ajme necu brojeve jer me neces nista razumit...       uglavnon je glupo kako god,jer placan to,a pocela san jer kad me agencija ukrcavla 1.put tribala san napravit matrikulu i sve to,a mozda se posli nisan tribala prijavljivat,a li sad ne znan jer ako san nezaposlena ond ase valjjda triba prijavit na biro??  a ako nisan doma 6 miseci onda kako cu se prijavljivat osobno na biro svaki misec?? 
      mislin nes ti moje place ,pa sad triban toliko izdvajat necu nikad nista vidit od toga samo in punin kasu,a eto tila san napravit kako spada ,pa sad .....      oT
   aj fala svejedno ...

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
 uglavnon je glupo kako god,jer placan to,a pocela san jer kad me agencija ukrcavla 1.put tribala san napravit matrikulu i sve to,a mozda se posli nisan tribala prijavljivat,a li sad ne znan jer ako san nezaposlena ond ase valjjda triba prijavit na biro??  a ako nisan doma 6 miseci onda kako cu se prijavljivat osobno na biro svaki misec?? 
      mislin nes ti moje place ,pa sad triban toliko izdvajat necu nikad nista vidit od toga samo in punin kasu,a eto tila san napravit kako spada ,pa sad .....      oT
   aj fala svejedno ...

ma kakav biro, to sta bi trebao njima uplacivati bolje mi stavljati na banku oroceno ili uplacivati u zivotno osiguranje barem znam da cu nesto imati na kraju.
 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako te je žanska pitala di će te stavit, to je super, jer obično se engleski naziv posla može prevesti u nekoliko varijanti.
Neka te stavi za što manju osnovicu, kad je već tako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline snow

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
 :D
pozdravljan
   evo san bila na lucku kapetaniju i sve smo se dogovorili ka ljudi,bila san u krivoj kategoriji tj. ne ja nego posao koji obavljan,pa ce mi to sad isparavit i prebacit umisto u hotelsko osoblje u pomocno hotelsko osoblje!  to je najmanje a i dovoljno sta san mogla napravit,tako ce mi sad ispravit i ukljucit u to i prethodne ugovore,znaic dobit cu povrat za sva 4 ugovora!  eto,a dalje znan sta cu ,ali ne bi sad o tome .. ali cu nastavit totalno drugacije i obrnuto proporcionalno hahaha ....tako nekakko   
fala svejedno na savjetima ,
 mirno more svima  :bathtime:  :run:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
9000kn za koji vremenski period si morala platiti?

"It always seems impossible until it's done"