Author Topic: Employment Power, Zagreb - Iskustva tražitelja posla  (Read 205296 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
     
Employment Power Ltd.
Crnomerec 16
10 000 Zagreb
Croatia

Telephone/ fax:
+385 1 3708 615
+385 1 3708 616

E-mail:
info@employment-power.com
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

karlo

  • Guest
Hey,

Pozdrav sefu foruma i svima ostalima.  
Na ovu temu o Uspinjaci ponovo - povise sam spomenuo da sam imao neugodno iskustvo sa njima(Sinisa Golac) prije nekih 10ak godina, sigurno je proslo i vise.  
Naime otprilike 1995. sam upoznao ekipu iz imenovane agencije jer sam pratio jednoga frenda na interview u ZG.  
Kako sam imao nesto iskustva radeci na brodu kao bar waiter 1998. frend je htio da mu pravim drustvo kao moralna podrska.  
Nakon sta je prosao interview onako usput Sinisa mi predlozi da i ja se pokusam intrvjuirati, tek tako - kao u smislu kad si vec ovde zasto ne bi i ti probao, nije na stetu.  
Ja kazem OK i neki tip me inervjuira, sa jezikom nije bilo problema jer sam od malena ucio engleski i americki sam drzavljanin.  
Nista sve to prode i jednoga dana dobijem poziv od Sinise osobno da on predlaze da otidem zajedno sa mojim frendom na isti brod.  
Da budem jasan upoce nisam trazio posao na brodu u to vrijeme - moj frend se emocionira i nagovara da i ja  odem.  
Cak se i agencija ponudila da ce platiti vecinu troskova - sad se tocno i ne sjecam sta i kako ali jedno je sigurno - deposit money $500 i oni bi trebali refundirati taj novac na povratku u Hrvatsku.  
Sjecam se da sam pristao onako cisto iz avanture jer mi se svidjela ideja da pravim drustvo frendu na brodu i da usput nesto zaradimo.  
Pazi, morate znati da se prije 13, 14 god radila dobra lova na brodu.  Ljudi koji su krstarili su bili vecinom ekonomski dobro situirani, a ni cijene nisu bile tako pristupacne kao danas.  

Nista, da ubrzam - dode dan odlaska i ja osobno sam nosio kopiju uplatnica od cetiri check-a jer su jos dvoje isli sa nama.  Cek na iznos od $2000 total.  
Kasnije se sve zakompliciralo, frend se vratio prije vremena ali ja sam ostao do kraja - kada sam se vratio u Hrvatsku Sinisa me je osobno sacekao na aerodromu i tada sam mu isplatio novac koji je on bio ulozio za mene i frenda.  Ali zamislite koji trik - nikada mi nije vratio $500 deposit money, sta smatram da nije u redu jer je to novac koji meni pripada.  
Isto tako nije vratio ni novac ostaloj cetvorici - sad razmislite, to je ono sta sam ja vidio i dozivio na vlastitome iskustvu, a di su svi oni (tisuce) za koje ja ne znam.  
Sad ipak ja govorim o necemu sta se ipak dogodilo veoma davno ali opet smatram da je mentalitet agencije i dalje isti.
Vidim na ovome forumu da su mnogi ljuti na agenciju Uspinjaca, neki cak veoma negativno pisu.  

Eto nisam htio nesto previse negativno pisati jer mozda su i mnogima pomogli, morate znati - sigurno mnogi to i znate da agencijama koje regrutiraju osoblje za rad na putnickim brodovima velike kompanije placaju odredenu proviziju, sta je onda potrebno dodatno pljackati ljude koji vecina dolazi iz skromnih familija.  
Mislim da je to pljacka i iskoristavanje polozaja koji imaju, na srecu ima i dobra vijest - izgleda da ima dosta drugih opcija u zadnjih par godina tako da se moze ici i preko drugih agencija.  Eto i Sef ima koliko sam razumio "negativno" iskustvo sa Sinisom, dobro je da vise nije trebao njegovu pomoc.  
I jos samo da dodam, ja sam u pocetku vjerovao da smo imali neko prijateljstvo sa Sinisom jer cak nas je nekoliko puta i pozvao u svoj stan - upoznali smo mu bili i familiju, kasnije shvatis da je sve to manipulacija sa ciljem - uzeti mladim ljudima lovu u cemu je priznajem veoma dobar.  

Nije on nikakav businessman nego najobicniji lopov - nazalost moram to tako staviti.  Eto, ekipa pozdrav svima iz Puerto Rica, Carolina.  
Veoma mi je zao da se tako nasi posteni ljudi pljackaju jer upravo sam naucio da je samo za otici raditi vani pocetni trosak oko 2000 Eura, covjece to je vise od $2000.  
Di taj novac ide - evo meni mama dolazi u posjetu vec po drugi put i karta povratna je izasla negdje oko $1500, sta onda ta Uspinjaca radi sa ostalih $1500, pa nije visa vise od $100.  
Napravite matematiku i vidit cete da njihovi troskovi nemaju smisla - eto bas sam se raspisao - dragi Hrvati i svi ostali ne daj te se varati od toga Sinise, ne daj te mu NISTA, NADA.  

seaman_grin

  • Guest
Employment Power, Zagreb
« Reply #2 on: 15/November/2007 »
Hvala na podeli svoga iskustva...
Nemam nista protiv EP-a ali drago mi je sto to samo jedna epizoda, za mene licno neuspesna, i da ne ulazim u detalje...
No, sto ja kazem svima, mada ja jos nisam bio, realno ocekivati je da sam na brodu do Srpske Nove Godine :) ili Svetog Savu :) posto su vecina tako prolazili...volim da radim ako vredi da se radi, ako neko to ceni, i vidi...znam da prvo radim za sebe, a zatim i za one koji mi daju taj posao...a sta ja kazem svakom, ja ti mogu reci moju, neciju pricu o brodu, bilo cemu, ali to ne mora biti tvoja istina, i ako ne uradis sam, ne vidis, neces je nikada ni imati...
ocekivanja? hm...zivi bili pa videli...
Ako ti nije mrsko posalji brodskim kolegama bivsim, nekim vecnim sigurno, mail za ovaj forum, pa da cujemo i njihovu pricu...mada svako ce imati svoju...

Offline theone

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #3 on: 18/November/2008 »
ko je isao u skorije vreme i koliko ga je kostalo preko employment powera?
tu ne racunam lekarski i trosak za vizu vec samo proviziju agencije i kartu avionsku
da li je realno da to kosta 800eura?
let's be realistic,demande imposible!

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #4 on: 18/November/2008 »
Mislim da je provizija 200eura tak da ti 600 eur ide za kartu, tako su i meni rekli

Offline theone

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #5 on: 18/November/2008 »
ali kompanija je kupila karte ko zna kolko unapred pa jeftinije je da platis sam kartu zaa600 ima povratna ja mislim...
let's be realistic,demande imposible!

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #7 on: 18/November/2008 »
ja sutra idem da uplatim kartu i ostalo kako mi rece neko iz Employment Power, rekli su mi da ponesem 800 evrica

sve tacne detalje dal sam dobila nekakvu priznanicu javim kad dodjem iz zagreba ,pozzz do tad

Offline theone

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #8 on: 18/November/2008 »
boli me uvo i da ne plate pdv drzavi al opet hocu ja u cent da znam sta placam!
let's be realistic,demande imposible!

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #9 on: 18/November/2008 »
boli me uvo i da ne plate pdv drzavi al opet hocu ja u cent da znam sta placam!

takav je i moj stav ali zbog takvog mog stava cesto  :tuctuc:  ja dobijem i   oT   sta da ti kazem jel vrijedi tjerat mak na konac

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #10 on: 18/November/2008 »
takav je i moj stav ali zbog takvog mog stava cesto  :tuctuc:  ja dobijem i   oT   sta da ti kazem jel vrijedi tjerat mak na konac

eh da...zavisi i od toga da li ti kompanija placa kartu...princess recimo placa, pa su ovi ljudi iz bga kao jeftiniji jer uzimaju 650 evra...a da rade sa nekom drugom kompanijom, kontam da bi i oni naplacivali duplo...tako da tih 650-700  ili 800 je provizija...e sad za racun, trazish pa ako nece da ti izdaju...znas da li ide direktno njima u dzep ili sve kao prolazi potrebne procedure...a tebi je u svakom slucaju isto..ides na brod i dajes parice one way or another:)

Offline theone

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #11 on: 18/November/2008 »
kompanija kupuje karte po dosta nizim cenama pretpostavljam a ep sad oce i travel agent da bude pa nam prodaje karte po maloprodajnim cenama....

predlazem da osnujemo besprofitno udruzenje ljudi koji rade na turistickim brodovima da bi stali na put malverzacijama!!!!

ne moramo da imamo nikog u zaledju,dovoljno je da se udruzenje omasovi mada bilo bi dobro imati neke vise pozicionirane zaposlene...ali to dodje kao sindikat...znas kako je jak sindikat u francuskoj npr mogu da paralisu saobracaj za cas samo je potrebna masovnost...
let's be realistic,demande imposible!

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #12 on: 18/November/2008 »
ne moramo da imamo nikog u zaledju,dovoljno je da se udruzenje omasovi mada bilo bi dobro imati neke vise pozicionirane zaposlene...ali to dodje kao sindikat...znas kako je jak sindikat u francuskoj npr mogu da paralisu saobracaj za cas samo je potrebna masovnost...

dok ti osnujes sindikat regitrujes i sve pravne peripetije malo ce to potrajati a da nekazem treba placas kojekave takse...
inace sam sindikat se finasira od clanarine svojih clanova...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline theone

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #13 on: 18/November/2008 »
sto da ne ja bi licno zrtvovao deo svog novca za doborobit svih!!!
let's be realistic,demande imposible!

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Employment Power, Zagreb
« Reply #14 on: 18/November/2008 »
...znas kako je jak sindikat u francuskoj npr mogu da paralisu saobracaj za cas samo je potrebna masovnost...

A sta mi da paralisemo? Da blokiramo Otranska vrata ili Meksicki zaliv na izlazu ?  :)  :)  :)
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!