Author Topic: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160  (Read 3731 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Pozdrav svima,

poceo sam popunjavati ovaj online DS-160 formular i evo vec sam naletio na problem



Trazi mi tu da unesem datum, prvo je problem sto je meni ukracj u Italiji, znaci pojma nemam kada cu biti na Americkom podrucju a i da imam ukracj tamo opet nisam siguran sta da unesem u drugo polje gdje treba navesti duzinu boravka, a ako se odabere bilo sta drugo od onog "Less than 24h" odmah se pojavi novo polje :S



Ovo je tek prvi problem na koji sam naletio, bio bih zahvalan za pomoc i izvinjavam se ako postavljam previse pitanja, ali stvarno se trudim uvjek prije otvaranja teme da pronadjem odgovor na forumu, pa ako sam neuspjesan tek onda otvorim temu...

Ukoliko budem zapinjao jos u vezi ovog formulara, sva pitanja cu u ovu temu postavljati... hvala unaprijed

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #1 on: 12/May/2014 »
Da bi dobio C1/D vizu moras imati od kompanije garantno pismo (LOE) koje kaze kada ces biti u USD.
Uglavnom kompanije posalju fiktivni LOE koji ima neki izmisljen datum i neki nasumican brod. Duzina boravka je 1 dan a adresa je adresa kompanije ili ako je drugacije navedeno, adresa nekog hotela ili port agenta. Kontaktiraj agenciju za detalje ako nisi dobio...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #2 on: 12/May/2014 »
Da bi dobio C1/D vizu moras imati od kompanije garantno pismo (LOE) koje kaze kada ces biti u USD.
Uglavnom kompanije posalju fiktivni LOE koji ima neki izmisljen datum i neki nasumican brod. Duzina boravka je 1 dan a adresa je adresa kompanije ili ako je drugacije navedeno, adresa nekog hotela ili port agenta. Kontaktiraj agenciju za detalje ako nisi dobio...

Hvala za odgovor i pomoc, dobio sam ja mailom LOE samo nisam znao za to sta da navedem, znaci 1 dan i adresu kompanije, hvala ti puno :) Datum mi je 25.07 i ukracj u Italiji ali ja cu ipak staviti taj datum kao datum ulaska u USA

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #3 on: 12/May/2014 »
Eh evo jos samo ovo da pitam da budem siguran



Ja sam dobio posao za RCCL a na brodu Celebrity Cruises pa me zanima tu u polju za naziv kompanije sta tacno da upisem i koji broj telefona da stavim? Hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #4 on: 12/May/2014 »

Ja sam dobio posao za RCCL a na brodu Celebrity Cruises pa me zanima tu u polju za naziv kompanije sta tacno da upisem i koji broj telefona da stavim? Hvala

A šta piše na LOE, tko ga je poslao? Ima li na njemu tel i adresa?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #5 on: 12/May/2014 »
A šta piše na LOE, tko ga je poslao? Ima li na njemu tel i adresa?



Hvala Šefe, znaci samo da prepisem te informacije, Celebrity Cruises te jedan od dva navedena broja telefona, osjecam se glupo sad  oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #6 on: 12/May/2014 »
Samo pitaj, ništa ne košta. Bacaš lijepe screenshotove, pa nije teško odgonetnuti odgovor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #7 on: 14/May/2014 »
Hvala ponovo Šefe, ovaj forum vrijedi para a ti jos vise :)

Nego evo popunio sam DS-160, sada kada zelim da zakazem sastanak trebam prvo uplatiti taj PIN u Raiffeisen bank kako sam sve shvatio, eh onda se vratim na stranicu zakazivanja termina, popunim sve ukljucujuci i Confirm. broj ovog DS-160 formulara te uplatnice tog PIN-a, da li sam to dobro shvatio?

A posto mi je termin za ljekarski zakazan za 13.06.2014 da odaberem termin za razgovor za vizu da bude nakon toga, a taj pin da cuvam i ne aktiviram sve do dan prije nego ce mi biti razgovor? Zelim samo da potvrdim informacije da ne bih "djaba" platio 240KM

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #8 on: 14/May/2014 »
Ne znam u kakvoj si ti situaciji,al` ja sam morao da putujem (Cacak-Beograd oko 150km) i za lekarski i za vizu pa sam zakazao prvo ambasada pa sutradan lekarski...ako ides tim redosledom uradi kopiju pasosa obavezno,trebace ti za lekarski,posto ce ti pasos ostati u ambasadi  ;)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #9 on: 27/August/2014 »



Ja radim kao shopee, koju adresu ja da navedem kada je sediste kompanije u UK? Mozda adresu kancelarije u USA, mada LOE je stiglo iz UK.  :hmm: :hmm:

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Re: Potrebna pomoc pri popunjavanju DS-160
« Reply #10 on: 27/August/2014 »
Prepisuješ iz LoE.