Author Topic: Otplovimo...  (Read 2802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alex_Orin

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Otplovimo...
« on: 15/March/2012 »
Pozdrav svima!
Registrovao sam se tek nakon što sam tri puta pročitao čitav forum, tako da nemam pitanja. Sve je objašnjeno.
Naime, završavam Pravni fakultet (već neko vreme  :deda:), a pošto od toga "nema 'leba", voleo bih da odem na brod kad diplomiram. Planiram da se prijavim za GSA. Nemam iskustva u tom poslu, ali engleski govorim bez akcenta, a služim se i španskim. Koliko sam shvatio, jezik i samopouzdanje na intervjuu su najvažniji za dobijanje te pozicije. Zanima me isključivo CCL, zato što organizuju obuku.
Hvala svim aktivnim forumašima na korisnim informacijama! Posebno hvala Vama, Šefe! Da nije ovog foruma, nikad ne bih razmišljao o odlasku na brod.   :)
Još jednom, pozdrav svima!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Otplovimo...
« Reply #1 on: 16/March/2012 »
Dobrodosao u mornarske vode  :uzdravlje:

ali engleski govorim bez akcenta

 :rolleyes: Ako ti tako kazes...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Alex_Orin

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Otplovimo...
« Reply #2 on: 16/March/2012 »
Bolje vas našao!  :uzdravlje:
Engleski... Izgovor mi je odličan, još od osnovne, pa sam dobijao petice čak i kad bi gramatika bila problem.  :D Često su me vršnjaci ismevali zbog američkog dijalekta, ali cenim da su mi zapravo zavideli.  :nokti:

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Otplovimo...
« Reply #3 on: 16/March/2012 »
Ja sam licno upoznao malo ljudi ,ali ih ima koji su izuzetni sluhisti tj govore citaju i pisu u duhu jezika.
 Sa druge strane iz par hotela na istocnoj obali USA vraceno je par nasih momaka i devojaka svrsenih anglista jer su se gosti zalili da njihov engleski nije dobar . Sto poznavajuci nase fakultete i nije neko cudo . Licno sam na svojim studijama imao magistra Engloskog koji nije mogao da uspostavi najjobicniju komunikaciju kako treba .
Dakle ako covek kaze da govori bez akcenta ,moguce je

Offline Alex_Orin

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Otplovimo...
« Reply #4 on: 16/March/2012 »
Ima mnogo tih koji znaju engleski perfektno (što kod mene nije slučaj), ali izgovor im je očajan. Najbolji primer su pojedini novinari, koji intervjuišu strane VIP-ovce. Mislim da putnicima na brodovima više smeta engleski sa akcentom nego upotreba pogrešnog vremena uz lep izgovor. Možda grešim...  :hmm:

"Gud morning mistr Džonson!"   :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Otplovimo...
« Reply #5 on: 16/March/2012 »
Nije problem putnicima, oni znaju da dolaze na mjesto na kojem radi preko 30 nacija.

Ja sam imao iluzije da mi je engleski vrlo dobar/odličan, ali je takav samo što se tiče komunikacije, a akcent mi je vrlo providan.
Jednom me je po akcentu filipinac prepoznao odakle sam, kaže imaš isti izgovor kao jedan njegov kolega iz Hrvatske.

Akcent nije ni približno važan kao sposobnost tečne komunikacije.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alex_Orin

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Otplovimo...
« Reply #6 on: 16/March/2012 »
Škotima je engleski maternji jezik, pa ih braća Ameri jako teško razumeju. Mislim da ljudi treba da uče izgovor jednako kao i gramatiku. Eto, ja umem da imitiram ono što čujem. To je valjda talenat. A sad, ne verujem da će se neko žaliti zato što sam upotrebio perfekat umesto pluskvamperfekta.  ""]] I kod nas ljudi često pojednostavljuju rečenice koristeći samo perfekat.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Otplovimo...
« Reply #7 on: 16/March/2012 »
ma daj , opusti se...
Deckonja, ako ti je engl tecan, nemoj se opterecivati akcentom. Ja sam pre pokusavao da izbegnem svoj akcenat, al sad ga obozavam. Svaki kruz dobijem barem jednu karticu koja kaze "veoma seksi akcenat" ili slicno.. . Meni se to bas dopada...stalno me putnici pitaju odakle sam zbog akcenta i uvek se tako povede neka prica i zaradi tip na kraju kruza... 
Sretno sa dobijanjem posla i nadam se da ces uzivati kao Purser.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Alex_Orin

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Otplovimo...
« Reply #8 on: 16/March/2012 »
Akcenat je jedino čime se ne opterećujem, pošto ga nemam.  :) Problem je gramatika, tj. vremena. Ali ko ga šiša. Ako Ameri hoće da im purseri govore perfektno, neka probaju da nađu nekog njihovog da radi za 1500$.  :neceici: Koliko para, toliko jezika.  :D
P.S. Hvala na podršci, budući (nadam se) kolega!  :uzdravlje: