Author Topic: Celebrity Cruises - stavljen kao unassigned  (Read 3137 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Ljudi imam jednu situaciju,

 naime, podnio sam zahtjev tri mjeseca prije isteka svog ugovora da mi skrate ugovor za 4 sedmice i to su ucinili.
Takodjer sam bio podnio zahtjev da se vratim na isti brod 12og maja ..
Doso sam kuci neki dan i evo danas dobio poruku opd svog agenta iz Celebrity cruises da sam stavljen kao unassigned tako da mi ne mogu jos poslat iduci ugovor nit mi potvrdit kad se vracam na Eclipse .

Interesuje me da li se to jos nekome od Vas veterana desilo isto , sta tacno zn aci unasigned i koliko se u prosjeku ceka iduci ugovor kad si u ovakvoj situaciji ?
jel bolje da ponovo nazovem agenciju preko koje sam otiso na brod i da se ponovo prijavim za posao na brodu novi intervjui i sl ..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Celebrity Cruises - stavljen kao unassigned
« Reply #1 on: 21/March/2012 »
Tražio si ne jednu, nego dvije promjene u rotaciji, i na kraju su te ostavili da visiš.
Bilo kakav izlazak iz rotacije je velika lutrija.
Za njih ti nisi osoba sa karakterom i potrebama, nego samo kotačić u velikoj mašini.
Našli su ti zamjenu i sada ... tko zna.

Samo je jedna osoba u cijeloj kompaniji zadužena za rotaciju ljudi po pozicijama i brodovima.
Brodski menadžeri ne vole posredovati za bilo koga poimence, jer se boje da će ispucati kredit na drugoga, a možda će i njima samima zatrebati neko skraćenje ili produženje.
Svjedočio sam da čak i kapetani nevoljko traže od osobe zadužene za rotaciju bilo šta, iz prostog razloga jer su i oni u istoj mašini.

Ponovna prijava agenciji nije potrebna sve dok imaš šanse vratiti se, a imaš, samo je komplicirano.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises - stavljen kao unassigned
« Reply #2 on: 21/April/2012 »


Sve se zavrsilo dobro , javili su mi se prije dvi sedmice i posali su mi novi assigment idem nazad 23juna :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Celebrity Cruises - stavljen kao unassigned
« Reply #3 on: 21/April/2012 »
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises - stavljen kao unassigned
« Reply #4 on: 21/April/2012 »
Bas u to vreme je Marisol prestala da radi schedule a ovu novu Filipinku ne krasi neka pamet... Srecom, sve se dobro zavrsilo...