Author Topic: Potvrda o cijepljenju protiv djecjih bolesti?  (Read 1304 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pozdrav svima, prije nekih mjesec dana dobio sam poziv za MSC kruzere, pozicija International Host.
Između ostaloga, traže i potvrdu da sam cijepljen protiv dječjih bolesti (ospice, rubeola, zaušnjaci, varicella).
Ja tu potvrdu nisam uspio dobiti od liječnika opće prakse, nakon toga sam zvao privatni laboratorij da vidim mogu li mi izvaditi krv i po antitijelima vidjeti da imam imunitet za navedene bolesti. Može se, ali je ukupna cijena 1900kn što nije toliki problem koliko je problem vrijeme, jer mi ukrcaj treba biti 4.6. a rekli su mi da nalazi budu nakon minimalno dva tjedna. Ja ne želim dati te novce za analizu i onda zakasniti na ukrcaj pa čekati još ko zna koliko jer mi je specifična situacija i ili ću se ukrcati u skorije vrijeme ili neću uopće.

Ima li netko među vama kome su tražili slično i šta ste učinili u toj situaciji?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Potvrda o cijepljenju protiv dje?jih bolesti?
« Reply #1 on: 24/May/2022 »
Verovatno treba da potražiš bolju medicinsku ustanovu / laboratoriju, jer sam ja za sve to radio analizu krvi i rezultati sam dobio istog ili narednog dana. Sa tim potvrdama sam se godinama ukrcavao na brodove bez problema.

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Re: Potvrda o cijepljenju protiv dje?jih bolesti?
« Reply #2 on: 24/May/2022 »
Imao sam slican slucaj, u DZ su mi izgubili karton vakcinacija tako da nisam imao potvrde o primljenim vakcinama (MMR, BCG i dr.).
Ja sam to resio time sto sam uspeo naci papir iz 94-te prilikom primanja vakcina/e ali druga opcija je bila da po hitnom postupku primim potrebne vakcine. Meni se taj slucaj desio 2 dana pred let.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Potvrda o cijepljenju protiv dje?jih bolesti?
« Reply #3 on: 24/May/2022 »
Hvala vam momci na brzom odgovoru :)