Author Topic: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?  (Read 14410 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dragan_epo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav svima.

Pretrazujuci internet pronadjoh jedan oglas na sledecem linku http://www.zaposlimo-srbiju.com/Posao-oglasi.aspx?Kontakt=829  

Pozovemo drugar i ja, cisto da vidimo o cemu se radi. Javi se zena, kaze da je iz Makedonije i da se trenutno nalazi u Nisu. Dogovorimo se za vidjenje sledeci dan u Nisu.
Kaze ona restoran taj i taj. I mi odemo na ''sastanak''.

Kada smo stigli sledeci dan, ona nam kaze da se oni bave apliciranjem kod fluor-a. Opise vrlo kratko (po meni malo nesigurno) zivot i poslove u Americkim bazama. Kaze, iz iskustva drugih koji su tamo bili ili onih koji su tamo sada.

I da im je potrebno dosta razlicitih pozicija. Za aplikaciju uzimaju 30 eura. Drugar odluci da joj da, posto mu je ponudila poziciju vozaca. Ja ostanem "uzdrzan" na kratko, dok ne dobijem konkretnu poziciju koja me zanima da bi smo na nju i aplicirali. Zamolio sam je da pogleda pozicije u administraciji i da mi ih posalje to na mail.
Takodje sam joj trazio i broj tr-a da izvrsim uplatu ukoliko se odlucim. Ona mi daje, ali na sasvim drugacije ime (koleginicino).

Ostaje blago razocarana jer joj nisam dao kes.
Uvece, isti dan, stize mi par zanimljivih pozicija. Izgooglam i nadjem da su svi oglasi na fluorovom sajtu.
Posle par dana, ja joj posaljem e-mail i kazem da sam izvrsio uplatu (iako nisam) i da sam izabrao poziciju koja mi se najvise dopada (odgovara). Pitam, da li je sve ok. Ona malo kasnije odgovara da je ok i da cemo biti dalje u kontaktu. Na moje pitanje, kako im se zove agencija i gde je smestena, ona mi odgovara da su je morali zatvoriti zato sto su imali velike troskove, pa sada rade ovako, po oglasima, sto mi je zvucalo potpuno nenormalno.

Danas, u toku dana, na istom sajtu nadjem novi link http://www.zaposlimo-srbiju.com/Posao-oglasi.aspx?Kontakt=854 sa malo promenjenim tekstom.

Da li neko zna nesto o ovoj osobi/ agenciji??? Mislite li da je prevara? I ako jeste, moze li sta da se uradi povodom toga?

Da li neko ima konkretna iskustva ili sa njima ili sa fluor-om i poslovima u vojnim bazama?

Srdacan pozdrav

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #1 on: 25/March/2012 »
Što se tiče posla preko zaposlimo-srbiju.com; Oni dopuštaju objavu oglasa bez kontrole, evo i ja sam postavio jedan:

http://www.zaposlimo-srbiju.com/Posao-oglasi.aspx?Kontakt=859

 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #2 on: 25/March/2012 »



Sefe, niko bolje i slikovitije ne objasnjava na forumu od tebe   :)

Gnothi Seauton

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #3 on: 25/March/2012 »
Nema potrebe za razmišljanjem da li je prevara ili ne...ni jedna od aktuelnih kompanija ne traži nikakve pare za aplikaciju, unaprijed ili kasnije, bilo kako +U+

Ko misli ići raditi, neka hvata zadnji voz, sljedeće godine se trupe povlače... :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zelenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #4 on: 25/March/2012 »
Ovo.je.Prevara
Znam.jer.u.mom.gradu.postoje.par.likova.koji."sreduju".posao.
To.su.bivsi.uposlenici.koji.su.zavrsili.s.LogCap.projektima.bilo.otkazima.ili.su.istjerani.pa.poznaju.tu.materiju,
Za.naivne.ljude.koji.ne.znaju.kako.si.napraviti.CV.i.ubaciti.aplikaciju.bilo.Dyncorp,Fluor,Kbr.
Ko.ima.vezu.to.se.ne.radi.javno.
Ako.vec.neko.ima.mogucnost.da.sredi.neka.vas.dovede.do.finalnog.intervijua.to.je.OK.pa.mu.plati.
ali.nesto.unaprijed.smijesno.je
takva.je.praksa.dati.prvu.platu.ko.ti.sredi.interviju..a.na.tebi.je.dali.ces.ga.proci.
Pozdrav

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #5 on: 25/March/2012 »
@Zelenko

Vidim, u profilu ti stoji da radis u DynCorp-u, pa čovječe, kupi sebi tastaturu da joj radi space bar... :pad:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zelenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #6 on: 07/April/2012 »
Mister
@Zelenko

Vidim, u profilu ti stoji da radis u DynCorp-u, pa čovječe, kupi sebi tastaturu da joj radi space bar... :pad:


Mister Seaman evo da se javim s razmakom, popravio sam laptop, nadam se da mi sada odgovara naslov da radim u DYN
Vruci pozdrav iz Kandahara zivio :D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #7 on: 07/April/2012 »
Mister

Mister Seaman evo da se javim s razmakom, popravio sam laptop, nadam se da mi sada odgovara naslov da radim u DYN
Vruci pozdrav iz Kandahara zivio :D

 :rofl: Hahaha, da mi je znati koji si ti  :nokti:
Hajd' u green bean na boardwalk-u na kafu  :google!: ja dođem do KAF-a na kafu sad pa sad :D
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zelenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #8 on: 08/April/2012 »
Sangajee ili ti ga Namaste

No sir Seaman ne moze nisam u KAFU inace taj kamp ne gotivim gadi mi se taj shit lake , ja sam ovamo u carsiji furam po jednom malom outpostu,
bice ta kafa bate u Irishu. Zivio :D


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #9 on: 08/April/2012 »
No sir Seaman

Pod hitno moraš smanjiti intenzitet druženja sa prijateljima koji mrdaju glavom lijevo-desno po vertikalnoj osi  :haha:

taj kamp

KAF je regional HUB

gadi mi se taj shit lake

Nemoj tako o prirodnoj baštini Kandahara  :sljac:  :rofl: 

bice ta kafa bate u Irishu. Zivio :D

Može  :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline milansutra

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Posao u Avganistanu- sta mislite o ovome?
« Reply #10 on: 15/June/2012 »
Što se tiče posla preko zaposlimo-srbiju.com; Oni dopuštaju objavu oglasa bez kontrole, evo i ja sam postavio jedan:

http://www.zaposlimo-srbiju.com/Posao-oglasi.aspx?Kontakt=859

 


Slucajno sam naleteo na ovaj forum i evo par informacija iz prve ruke, tacno je da na sajtu vec navedenom moze da se postavljaju oglasi bez prethodne cenzure. Znam posto sam jedan od administratora sajta, ali postoje ljudi koji su zaduzeni da u roku od par sati provere sadrzaj oglasa, i ako sadrzaj ne odgovara nasim uslovima koriscenja taj oglas ce biti izbrisan. To je uradjeno pre svega da ljudima olaksa postupak postavljanja oglasa, oglasi su besplatni smatrali da su ljudi bolji nego sto jesu i da nece da iskoriscavaju i zloupotrebljavaju dobronamernost autora sajta. Na zalost to ce se u nekom narednom periodu promeniti i moracemo uvesti cenzuru od momenta postavljanja oglasa.
Dalje sto se tice navedenog oglasa za Avganistan, taj oglas se nekako provukao kroz cenzuru, ali posle intervencije oglas je izbrisan, sad dolazimo do problema da nas prosto zatrpavaju slicnim oglasima koje svakodnevno brisemo. Moje iskreno misljenje mislim da taj oglas nikad nije ni smeo biti na sajtu.