Author Topic: Koja je svrha tolikih cena fotki? Ovde je jedna fotografija $25  (Read 2809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
stvarno mi nije jasno koja je svrha tolikih cena fotki? Ovde je jedna fotografija $25 . To je br1 medju zalbama svaki kruz. Zar im nije bolje da prodaju 10 fotografija po 2.5 dolara nego jednu od 25?? svakako ih printaju vecinu i bacaju posle... Jbt, za crew je $7 jedna fotka?! koji k... (OK, slabo to ko plati u fullu, al opet)

zna li neko od fotografa koji se razlog krije tu?
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Pa zarada. kad skontas da je cena fotografije na tu kolicinu realno negde oko 0.60 do 0.80$. Dakle, isti razlog kao i cena onih krsh satova koji se prodaju u gift shopu po ceni od 19.95 ili 24.95 a realno se nabavljaju po ceni od 1$. ja kupio jedan i trajao je krace od pijacnog sata koji sam platio 400 din.

Inace, nama su govorili da ako nas pitaju zasto se toliko naplacuju fotke, da im kazemo da je cena tolika zato sto su fotografije stampane na vrlo kvalitetnom papiri na kom ce fotografija jako dugo da traje, koristimo vrlo kvalitetnu i skupu opremu u studiju (recimo da sam nedavno gledao na jednom domacem sajtu bowens rasvetu i jedna glava kosta 2000e a u studiju ih imas ponekad i 4) i super dobre budž usvirane aparate i naravno zato sto su fotografi vrlo dobri u tome sto rade.

To sve ima smisla ljudima u npr. Americi koji za svoja vencanja placaju po 3-5k$  mozda manje, mozda vise, ali poenta je da su cene takvih stvari tamo jako skupe. itd itd

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
^To je odgovor, a dodao bih i da je i na kompaniji na kojoj sam odradio 2 ugovora (Cunard) cena ista, s dodatkom da je cena fotografija za posadu $12.50, što je vrhunski bezobrazluk. Za goste razumem- uglavnom su Englezi, aranžmani su skuplji u odnosu na druge kompanije, tradicija, 180 godina u kruz industriji, trt mrt...Tu može da se sklopi priča  koja bi opravdala tu cenu. Ali ako nešto zezneš na slici, ništa te neće oprati.

Sa druge strane, ako su zadovoljni fotografijama, više će te ceniti. Ne koštaju toliko bez razloga. ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam čuo da fotografi igraju pikado sa onim fotografijama što se ne prodaju.
A vidio sam i pune kutije fotografija koje bacaju u incinerator poslije svakog cruisa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
posle svakog kruza nosio sam tri kutije velicine 40-50cm pune fotografija. sve bacao u incinerator. kasnije sam cuo da su filipinci ceprkali po njima a neke cak i prodavali. Ogromna kolicina fotografija. skoro 70% cele galerije ide u vatru. Kontam da je i to jos jedan od razloga vece cene fotki. zamisli da je realna cena a ti bacis 5000-6000 fotki.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Ovaj je business dlakav cist kalkulisani profit ,sto vise slika vise love . Cijene u Carnivalu su takoder porasle na 25 dolara plus sto dobijes album uz sliku >Sto je po meni cista( add on sale )-prevara.

@NVC ja na Carnivalu bacam tri velike kante svake nedelje .