Author Topic: Spisak Plata Po Pozicijama  (Read 5398 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Spisak Plata Po Pozicijama
« on: 28/March/2012 »
Poz

Ima li nacina da se otvori tema ili sta vec,da ovi koji rade na brodu napisu kolike plate imaju i na kojoj su poziciji.

Bilo bi lakse da znamo ko koliko zaradjuje na kojoj poziciji,ja prvi vazda ocekivao da Natal napise koliko zaradjuje kao bartender.

Napise se tu ti tamo zarada,al vecina ih ne napise,osim sto kazu "zadovoljan sam zaradom"

Ostale informacije su dostupne a zarada se nesto izbjegava,pa je i pitanje tamo postavljano "jeste li zadovoljni zaradom"

Ja sam pored foruma vazda morao trazit po google platu bartendera i to svaka stranica kopira drugu i onda skontas da su te informacije dobijali od rodjaka koji ima prijatelja ciji rodjak je ozenjen,e od njegove zene prijateljica radi na brodu pa je rekla koliko se zaradjuje na koj poziciji  :D :rolleyes:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Spisak Plata Po Pozicijama
« Reply #1 on: 28/March/2012 »
Bilo bi lakse da znamo ko koliko zaradjuje na kojoj poziciji...

Da je neko drugi postavio ovo pitanje, razumio bih, ali ti...pa ti si već odavno na forumu, i trebao bi znati da 90% pozicija koje ljudi sa ovog foruma rade su tipping pozicije i zarada je relativna od cruise-a do cruise-a, a da ne pricam od broda do broda, i pogotovo od kompanije do kompanije. Ja mislim da je najbolji način da saznaš koliko ko zarađuje i kako je kome, da odlučiš odlazak na brod nakon dužeg staža na forumu, i uvjeriš se sam. Ovaj forum nudi tonu stvari i informacija, ali ne i efekat ličnog iskustva. Za to ćeš morati sam otići, i stvoriti sliku o svemu, kao i svako od nas.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Spisak Plata Po Pozicijama
« Reply #2 on: 29/March/2012 »
Da je neko drugi postavio ovo pitanje, razumio bih, ali ti...pa ti si već odavno na forumu, i trebao bi znati da 90% pozicija koje ljudi sa ovog foruma rade su tipping pozicije i zarada je relativna od cruise-a do cruise-a, a da ne pricam od broda do broda, i pogotovo od kompanije do kompanije. Ja mislim da je najbolji način da saznaš koliko ko zarađuje i kako je kome, da odlučiš odlazak na brod nakon dužeg staža na forumu, i uvjeriš se sam. Ovaj forum nudi tonu stvari i informacija, ali ne i efekat ličnog iskustva. Za to ćeš morati sam otići, i stvoriti sliku o svemu, kao i svako od nas.

Znam to,ali bez obzira da se kaze koliko ko zaradjuje,to je samo jos jedna informacija vise,a daleko od toga da je beskorisna ili neupotrebljiva.Pa kada 10 ljudi sa razlicitih kompanija kazu koliko zaradjuju onda mozes stvoriti otprilike od do granice plate.

Sto ne rece koja si pozicija i koliko zaradjujes,usput je to jarane  :D :rolleyes:

Samo dajem prijedlog da se i ta informacija malo vise iznosi na forum

Ako se prihvatii prijedlog super,ako se ne prihvati ima google pa trazi  :party: :google!:

 :pop:


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Spisak Plata Po Pozicijama
« Reply #3 on: 29/March/2012 »
Da je neko drugi postavio ovo pitanje, razumio bih, ali ti...pa ti si već odavno na forumu, i trebao bi znati da 90% pozicija koje ljudi sa ovog foruma rade su tipping pozicije i zarada je relativna od cruise-a do cruise-a, a da ne pricam od broda do broda, i pogotovo od kompanije do kompanije. Ja mislim da je najbolji način da saznaš koliko ko zarađuje i kako je kome, da odlučiš odlazak na brod nakon dužeg staža na forumu, i uvjeriš se sam. Ovaj forum nudi tonu stvari i informacija, ali ne i efekat ličnog iskustva. Za to ćeš morati sam otići, i stvoriti sliku o svemu, kao i svako od nas.

 ="" =""  Svaka cast!

100 ljudi - 100 ćudi / 100 žena - 200 sisa  :run:

Stvar koju ljudi ne kontaju je da nicije iskustvo nije relevantno, posebno kad se radi o zaradi, zato sto neko može stvoriti neku iluziju o prevelikoj ili premaloj zaradi sto ce mu uveliko poremetiti planove...

Druga stvar je ta da tek kad odradis ugovor mozes sam sebi neki prosjek napraviti, i opet ti ni to ne znaci mnogo za sljedeci ugovor jer ne znas koji je cruise, brod, gosti itd...

A plus koliko ko potroši na brodu u toku ugovora na Bar Bill, na Shopping i ostale stvari, o tome bi se moglo pricati do sutra!

"Ja mislim da je najbolji način da saznaš koliko ko zarađuje i kako je kome, da odlučiš odlazak na brod nakon dužeg staža na forumu, i uvjeriš se sam."  - Sve je rečeno!

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Spisak Plata Po Pozicijama
« Reply #4 on: 29/March/2012 »
Ja bih ukratko rekao,hvala vam sto dajete svoje misljenje,i znam da imate najbolju namjeru ali ne odgovarate na pitanje u temi,nego iznosite svoje analize svega i svacega.

Hvala vam,ali pitanje je na kojoj ste poziciji i koliko zaradjujete,a ne dajte svoje analize je li saznanje koliko neko zaradjuje nekome bitno ili ne.Molio bih da se na to pitanje koncentrisemo ako naravno mozemo...

\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Spisak Plata Po Pozicijama
« Reply #5 on: 29/March/2012 »
Znam da imaš dobru namjeru, ali od ovoga ne može nešto konstruktivno nastati.
Evo nek ti @natal kaže, bar server na istom brodu, a u dva različita bara zarađuje sasvim različito, a da ne govorim o tome da se i ta situacija može okrenuti naglavačke ako brod promjeni rutu, čovjek promjeni menadžera, pa dođe spring brake, pa charter cruise, pa gay cruise .. itd ... pa onda ovisi o tvojim prodavačkim sposobnostima .. pa o tome radiš li sa pusherima ili ne, .. i 100 drugih stvari.
Ovo nije situacija gdje kompanija kaže "Tražimo konobara za $1.420 plate". Pa da se netko takav javi poslije na forum i kaže "Ja imam $1.420."
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Spisak Plata Po Pozicijama
« Reply #6 on: 29/March/2012 »
Znam da imaš dobru namjeru, ali od ovoga ne može nešto konstruktivno nastati.
Evo nek ti @natal kaže, bar server na istom brodu, a u dva različita bara zarađuje sasvim različito, a da ne govorim o tome da se i ta situacija može okrenuti naglavačke ako brod promjeni rutu, čovjek promjeni menadžera, pa dođe spring brake, pa charter cruise, pa gay cruise .. itd ... pa onda ovisi o tvojim prodavačkim sposobnostima .. pa o tome radiš li sa pusherima ili ne, .. i 100 drugih stvari.
Ovo nije situacija gdje kompanija kaže "Tražimo konobara za $1.420 plate". Pa da se netko takav javi poslije na forum i kaže "Ja imam $1.420."

Ma znam ja da plata nije fixna,ima i fixnih plata tipa kapetan broda i slicno,pa je bila situacija,neko je stavio post,djevojka ne zna engleski dovoljno dobro a plata joj duplo veca od ovoga sto zna tri jezika,a isti staz i pozicije na brodu.Eto nekad ispadne da ti ni najbolji engleski ne pomaze ako trazis gosta pola sata da mu dostavis cocktail koji je narucio,eto i tu varijacija ima.

Pa sam vidio ima varijacija i jesi li bijelac ili crnac.Neko je rekao (na nekoj web stranci cruise ship kompanije)plate su uskladjenje sa standardom drzave iz koje radnici na brod dolaze.

Znam sta znaci tip,prevedeno baksis,neko ti da 2 dolara pa deset gostiju da sipak   :sprda:

Pogresno su me shvatili,ili shvataju pogresno i dalje,samo zelim da se vidi ko koliko zaradjuje i na kojoj je poziciji.

Krenuli su od lose pretpostavke,da ja nemam pojma o cemu govorim,da nisam procitao nijedan post,i da ne kontam kako funkcionise tip na kopnu a kamoli na brodu.

Lakse je,bar meni,kad znam da si ti imao recimo kao security officer bubam 3000 dolara platu,a opet Filipinac,isto security officer imao 2000 dolara platu,ili Amerikanac 4000 dolara platu.

Nego sam mislio da ce to lakse ici,napises koliku platu imas i koja pozicija i haj cao,naravno sa pretpostavkom da svi znaju da postoji tip i drugi faktori koji uticu na tu istu platu,tipa jesi li iz Amerike ili iz zemalja koje jos nazivaju "oh i know,Jugoslavia,Tito,right?"


Ali haj dobro je,propao moj pokusaj da nesto promijenim  :party:


 :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"