Author Topic: Koje su sanse da se dobije posao iz oblasti fitness-a ako se nema diplome?  (Read 3795 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Koje su sanse da se dobije posao ili bar interview sa kompetentim ljudima iz oblasti fitness-a ako se nemaju diplome?

Prvo da kazem da imam dva ugovora kao fotograf iza sebe i da mi je vrlo dobro poznata svaka struktura posla na brodu, pa da nastavim da je daleko stvaran posao na brodu od nekih zahteva i uslova koji se ovde postavljaju kao pred osnova da bi vas uopste uzeli u razmatranje.

Dakle moje pitanje je da li se moze direktno aplicirati?, recimo za Stainer i preskociti sve ove domace zavrzlame i bespotrebno trosenje vremena i para?
A da pritom nemam ni jedan sertifikat koji se trazi, medjutim imam sve ostalo: Napredno poznavanje ishrane/ dijeta/ suplementacije/ BB rutina/ treninga sa i bez optrecenja, na kraju i same anatomije.

Primer:

Recimo gledajuci ove momke sa klip-ova shvatio sam da je za ovaj posao najbitnije znanje o ishrani i suplementaciji, a i da im je znanje o istim u kranju ruku diskutabilno.
Recimo momak sa Carnivale-a predlaze proteine/ugljene hidrate i mast u svakom obroku, sto je van mozga osim ako ne pricamo o jacem ciklusu mase gde je i hemija u opticaju, u svakom drugom slucaju to ce kod natural BB ili fitness osoba rezultirati neminovnim dobijanjem masnih naslaga.

Dalje taj isti momak predlaze trening sa opetrecenjem i kardio u istom odnosu i cak jedno za drugim, u trajanju od pola sata, sto je opet u najmanju ruku lose jer bilo da se radi o full body ili split treningu to nije dovoljno, a sam pola casovni kardio posle toga je nauka za sebe, jer ukoliko se katabolizam izazvan treningom sa tegovima ne krene sprecavati odmah posle(whey+dex+glutamin+vit C i E...) vec se odmah pristupi kardiu, jedini efekat ce biti sagorevanje misicne mase ili ti razgradnja proteina, posebno ako se kardio ne radi sa nisko srednjim intenzitetom i ako okucaji srca prelaze 60%.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline bobi2

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile


nitko te ne pita za PT i te stvari, jedino sto ih zanima kako ces raditi retail, javi se heleni

a kombinacija prot/carb/fat je dobra ako koristis food combination sto je u principu osnova dobre prehrae i osnova tog seminara kojeg si slusao

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Hvala na odgovoru.

Kad kazes Helena, mislis na Slovenku koja radi za Steiner?

Retail mi nikada nije bio problem, dva ugovora sam bio fotograf i prodavao ono sto je vec bilo spremno za rashodovanje. Ovde se pretpostavljam radi o raznoraznim MV, sagorevacima, proteinima, i kao sto rekose ovi momci sa klipa "detoksifikaciji" sto mi uvek izmami osmeh kad procitam.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline bobi2

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Hvala na odgovoru.

Kad kazes Helena, mislis na Slovenku koja radi za Steiner?

Retail mi nikada nije bio problem, dva ugovora sam bio fotograf i prodavao ono sto je vec bilo spremno za rashodovanje. Ovde se pretpostavljam radi o raznoraznim MV, sagorevacima, proteinima, i kao sto rekose ovi momci sa klipa "detoksifikaciji" sto mi uvek izmami osmeh kad procitam.

da da,ta Helena, i samo se prodaju detoks proizvodi