Author Topic: Ekipa Royal,Celeberity. 2012  (Read 26654 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« on: 28/March/2012 »
Topic vezan za sve nas koji smo prosli interview u martu,pa da caskamo dok se ne ukrcamo.  :sljac:
Evo u kratkim crtama mog iskustva sa interview-ua,mene je interviusiala Oksi Rudokaite,u startu mi je proverila drugi jezik u kratkim crtama tj samo me je pitala za drugi jezik i ja sam odmah poceo da pricam na italijanskom i ona je odmah rekla ok i presla na engleski i presla na radno iskustvo gde,kad i sta sam radio i na kraju toga da joj predlozim jedno jelo i to je bilo to,sve u svemu nekih 3-4 minute,na pocetku razgovora sam je pitao dal je potrebno da joj pokazem refenrence na sta je ona rekla da ne zeli da ih vidi jer u njih i ne veruje jer ih i sami mozemo napisati,sto je naravno i bio slucaj u mojim referencama,ali sve u svemu kratko i vrlo prijatno,bez presecanja recenica i dodtanih ispitivanja. :)
Zamolio bih sve koji su prisutstvovali intervijuu da prenesu svoja iskustva za neke naredne kandidate da bi njima bilo lakse da se pripreme.
i naravno mi koji smo prosli da caskamo o tome ko je kad otisao tj kad ce otici. :)

Inace konkurisao sam za asst.waiter-a

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #1 on: 29/March/2012 »
Hehehe...
Veliki pozzz za ekipu Royal - Celebrity, posebno sve koji su bili u Beogradu 24.25. i 26. marta kad i ja...

Eh ovako: Ja aplicirao za Bartendera (od cega su me mnogi odgovarali, posebno gospoda iz EP-a).
Dok smo čekali Dejan nam rekao u smislu svi mi koji pušimo da ako nam ona osjeti duhan - nadrapali smo pravo...

Uđem ja tako na interview nakon 4 sata čekanja i kutije cigara, i naravno prvo pitanje je bilo: You smoke, don't you? I ja ono: Yes...
Tu mi je odrzala jednu lekciju kako je to "bad habit" i tako dalje... Meni ono lađe potonule, na kraju kaže: But it's your body, you do whatever you like! (Već sam tad mislio da nisam dobio posao).

Poslije toga je bila kratka provjera drugog jezika (njemačkog) pitala me da li mogu komunicirati sa gostima, ja rekao da, i dodao da sam ga učio u školi ali da dugo nisam pričao pa sam zaboravio dosta toga...
Odmah nakon toga je nastavila na engleskom sa 4 pitanja od kojih je jedno bilo popularno: Zašto želiš da radiš za nas, zašto baš sad? I tri jako lagana pitanja profesionalnog karaktera, nakon čega mi je sa osmjehom pružila ruku, pokazala na vrata i rekla: "Please quit smoking, it's such a bad habit, you are nice guy, you have a great smile, but you have that bad habit"

Naravno bio sam ubjeđen da nisam dobio posao, jer mi čak nije ni Bar Server ponudila...

Nakon 5 minuta saznajem da sam dobio posao i to za Celebrity!!!

Savjet svima koji tek idu na intervju: OSMEH JE GLAVNI! Sa lijepim opustenim stavom i osmehom prolazite sigurno bez obzira na sve druge faktore!

Pozzzzzz svima!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #3 on: 29/March/2012 »
Sefe, niko ne moze ovde da me nasmeje kao ti  :rofl: :haha: :rofl:

Offline cherrypita

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #4 on: 29/March/2012 »
Bravo Andrej !!  :happy:
Kod mene je sve bilo cool dok na red nije dosao upsell-ing, jooooj kad je pocela da me vozi  :plovim: (a ja inace nemam bas puno iskustva sa tacnom, jer radim sank)
Ali naravno  :haha: je sve pobedio!!
I rekla mi: ''Ma znam ja da vi ne radite tako, vi po ceo dan ispijate kafe i piva'' !! Sto jes' jes'
A za cigarete me na kraju pitala, i to ne da li pusim nego zasto (a taj dan nisam uopste palila cigaru). Ja joj rekla da ja to samo uz kafu, a ona: ''Da, a popijes 16 kafa dnevno''
Sve u svemu, bilo je kao da sam kod tetke otisla na kafu, tako me je i docekala na vratima, rasirenih ruku  :happy:
Sto se  :haha: tice, samo cu reci da sam se iz Sk vratila potpuno promukla. . .

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #5 on: 29/March/2012 »

Pun pogodak Šefe xD

A da... Sve pohvale za gospodju Auksie, od prvog momenta vam pokazuje kako VI trebate da se ponašate, uvijek je nasmijana, odlicno raspolozena, razumije i voli šalu...
Žena baš ubija tremu...

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #6 on: 29/March/2012 »
Za koje pozicije se trazi poznavanje dva jezika?

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #7 on: 29/March/2012 »
I ja sam jedan od tih sa interview-ua u tim danima.Koliko je izgledalo neprijatno na kraju je isplao jako prijatno iskustvo,sve pohvale za Mrs.Rudokaite.

Inace ja nisam odmah saznao,mozda zato sto sam odmah posle interviewua otisao kuci,vec sam zvao posle par dana,a valjda sam odmah mogao saznati,ebiga,posle tolikog cekanja mi je bilo prece da se najedem i popijem  koje pivo. :) Inace dobio sam Royal.

Za neke pozicije traze dva jezika za neke ne,uglavnom ti to pise za poziciju za koju apliciras.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #8 on: 30/March/2012 »
Za koje pozicije se trazi poznavanje dva jezika?

Male Bar Server i Male Bartender 100% traže 2 jezika, za Waitere i Asst. Waitere nisam siguran...

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #9 on: 30/March/2012 »
traze i za waiter i za asst.waiter-e.



Offline kimi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #10 on: 30/March/2012 »
Pokusacu pomoci ako mogu...
Ako neko nije procitao evo podaci za Royal 2012. (RCCL):

ASSISTANT WAITER
To provide a friendly and professional service to the guests in the Restaurant and buffet area, and to assist the waiter in anticipating and fulfilling the guests needs.
Hiring Requirements:
• Completion of high school or GED required; university degree preferred, Requires a minimum of 3 years in the profession quality hotels or restaurants.
• FLUENT IN ENGLISH LANGUAGE AND ONE ADDITIONAL LANGUAGE ( German, French, Spanish, Russian, Italian or any of the Nordic Languages )

BAR SERVER
Serves beverages to guests seated at tables or standing in various bars, cocktail lounges or special events throughout the vessel
Hiring Requirements:
• Two to three years previous bar server experience, preferably in a 4 or 5 star restaurant, lounge, hotel, etc
• FLUENT IN ENGLISH LANGUAGE AND ONE ADDITIONAL LANGUAGE ( German, French, Spanish, Russian, Italian or any of the Nordic Languages )

CLEANER
Maintains public areas and crew quarters in a clean and orderly condition by performing the following essential duties and responsibilities.
Hiring Requirements:
•Minimum one to two years previous cleaning experience, preferably in a 4 or 5 star hotel.
• Knowledge of proper cleaning techniques, requirements and use of equipment.
• GOOD IN ENGLISH LANGUAGE

itd........da sada ne bih sve copy-paste (ne znam SEFE da li je ovo dozvoljeno, ako nije izvinjavam se unapred)...lepo pronadjete link na forumu gde je SEF izbacio Web adrese agencija, i na njihovim stranicama se lepo informisete pa da znate 100% sta vas ocekuje i koliko jezika treba da znate (ili posetite Web stranice kompanija za koju ste zainteresovani i tamo sve lepo pise)...naravno sve je stvar od agencije do agencije kao i od kompanije do kompanije...to vec svi znate :)
Ovo sam dobronamerno napisao pa nadam se da nisam nekoga necim uvredio ;)

Sve u svemu, bilo je kao da sam kod tetke otisla na kafu, tako me je i docekala na vratima, rasirenih ruku  :happy:

:) pozdrav za tebe kao i sve kolege sa intervjua u Skoplju...dodao bih i ja da je zena stvarno raspolozena i tremu mislim da niko nije imao zahvaljujuci njenoj ljubaznosti i razumevanju...
Pozz   :uzdravlje:

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #11 on: 30/March/2012 »
Da li je neko od vas aplicirao za youth staff? I kako je bilo na intervjuu?
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #12 on: 01/April/2012 »
Ja kad sam bio kod ovog Dejana Veljkovica,nije pominjao da treba drugi jezik,drug mi sevratio prosle subote sa Oasis of the s.,znaci Royal u pitanju i ne kaze mi nista za drugi jezik,a drugi je na istom brodu vec 3 meseca,pitacu i njega... Zasto su t uveli od ove godine?  :tuctuc:,i sta ja sad na primer bez tog drugog jezika ne mogu da prodjem kao najniza pozicija u restoranu?  ""]],koja glupost,pa za to nekad nisi morao ni engleski da znas savrseno...
Jel uvazavaju Grcki kao drugi jezik?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #13 on: 01/April/2012 »
Ma ne znam ni ja, znam samo da za djevojke ne traze... Povisili kriterije, jbg..

ASSISTANT WAITER
To provide a friendly and professional service to the guests in the Restaurant and buffet area, and to assist the waiter in anticipating and fulfilling the guests needs.
Hiring Requirements:
• Completion of high school or GED required; university degree preferred, Requires a minimum of 3 years in the profession quality hotels or restaurants.
• FLUENT IN ENGLISH LANGUAGE AND ONE ADDITIONAL LANGUAGE ( German, French, Spanish, Russian, Italian or any of the Nordic Languages )

Mislim da ako ti apliciras i ako se na izgled i ponasanje svidis regruteru da je sve ostalo manje bitno... Vjerovatno i agencije imaju puno kandidata, pa prave tako neku predselekciju...

Ma da u svakom slucaju svako moze nauciti 3 recenice na bilo kojem jeziku...

Offline kimi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Ekipa Royal,Celeberity. 2012
« Reply #14 on: 01/April/2012 »
Mislim da ako ti apliciras i ako se na izgled i ponasanje svidis regruteru da je sve ostalo manje bitno...

 ::yes::  i ja takodje ovako razmisljam...u svemu postoje uslovi i pravila, ali ako im je potrebno radnika vjerujem da spustaju kriterijum, i da je jedan jezik dovoljan za posao...dva su uvek u svemu prednost, ali eto mozes procitati da su ljudi prosli FI, kao i da vecina radi sa znanjem samo engleskog...

Sjecam se da su regruteri na treningu govorili o RCCL-u i pojedinim pozicijama, da kompanije zahtevaju sada dva jezika...ali to ne znaci da se ne moze dobiti posao i sa eng. ako ti je personality onakav kakav je potreban za posao i poziciju...