Author Topic: Carnival Cruise Line Jobs  (Read 79391 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #30 on: 08/October/2009 »
Hvala na odgovoru!  :uzdravlje:
Jedino me plasi to sto nisam nikada radio kao konobar, pa ako me pitaju nesto u vezi tog posla, bojim se da cu lupiti nesto sto ne treba.  oT

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #31 on: 09/October/2009 »
Pare ne dajes sve dok ti ne bude odredjen datum ukrcavanja,to i pise na njihovom sajtu a i u razgovoru sa Sinisom sam to i potvrdio.
Sto se tice intervjua,prvo popunjavas aplikaciju na engleskom,zatim radis test engleskog jezika na lap topu,a onda imas kratak razgovor sa nekim iz Carnival Cruise kompanije.
Sto se tice testa engleskog,sastoji se iz 50 pitanja,ali su bas bas laka. Tipa prepoznam predmet na slici itd...


Hvala na odgovoru!  :uzdravlje:
Jedino me plasi to sto nisam nikada radio kao konobar, pa ako me pitaju nesto u vezi tog posla, bojim se da cu lupiti nesto sto ne treba.  oT

Nikakve ti testove NE OBAVLJAS, ukoliko ides za Asst.Waiter-a!

Intervju se sastoji od par pitanja, usmeno dakle, i traje max 5 do 10 minuta.
Moze se desiti da te pitaju o hrani, ali ako sam ne potenciras - verovatno i nece.
Osnovna su pitanja tipa - gde si radio, koliko, kako govoris engleski, gde si ga ucio,
zasto si bas izabrao rad na brodu, kako mislis doprineti kompaniji i sl. Napisi na papiru moguca pitanja i odgovore pa uvezbaj.

Uopste ne traze sad neke profesionalce, s obzirom da se krece od samog pocetka,
ali po tom nekom nepisanom pravilu - treba ti iskustvo u CV-u koji niko ne proverava pa mozes da izmisljas do mile volje ;)

Offline zloca87

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #32 on: 09/October/2009 »
Radio sam intervju pre 5 dana,i svi su radili test engleskog,bez obzira na poziciju za koju konkurisu

Offline nemanja sas

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #33 on: 09/October/2009 »
svi polazu marlins test iz engleskog i on kosta 10e,placa se na licu mesta.
dali neko zna kakva je fora za cipele,dali nosimo svoje ili se dobijaju na brodu?
21 XI 2009 gas gas

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #34 on: 09/October/2009 »
svi polazu marlins test iz engleskog i on kosta 10e,placa se na licu mesta.
dali neko zna kakva je fora za cipele,dali nosimo svoje ili se dobijaju na brodu?
dobijas na brodu cipele

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #35 on: 13/October/2009 »
Imao sam intervju pre skoro mesec dana i nisam radio test;
dva drugara su ga imali prekljuce u Beogradu, hotelu M, i opet nisu radili nikakav test engleskog.  :pop:

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #37 on: 05/November/2009 »
CARNIVAL CRUISE LINES
(Miami, Florida)

Year-Round

From its meager beginning in 1972 with one aging ship, Carnival Cruise Lines has today become the self-proclaimed "Most Popular Cruise Line in the World." Today, Carnival operates or has on order 14  of the world's large passenger cruise ships.   Most of the company's vessels sail in the Caribbean and Mexico.  Carnival is also home to the world's first entirely smoke free cruise ship, the M/S Paradise.    Carnival's "Fun Ships" specialize in moderately priced cruises that are marketed to the young, active set.

SPECIFICS: Carnival's ships employ a crew of almost 15,000 men and women, making it one of the largest employers in the cruise industry. Most officers (except pursers) are Italian, while the crew is of mixed nationality. Most staff positions are filled with American, Canadian, and British citizens. Unlike many companies, Carnival has been known to give Americans and Canadians jobs in crew positions such as dining room
waiter, bar waiter, etc. Beauty salon, spa and fitness staff are all recruited through

Steiner Transocean
1007 North America Way, 4th floor
Miami, Florida 33132
(305) 358-9002

Some food and beverage department staff are hired by SeaChest, a subsidiary of Carnival (see SeaChest address below):

INSIDER TIPS: Carnival's large size means there are often last minute positions that need filling.  Thus, applicants who keep their applications current and express a continuing interest in the company are the most likely to be offered positions.  Carnival maintains an outstanding employment web site with detailed information on both shipboard and shoreside employment opportunities.   

TO APPLY For non-concession positions, applicants should send a cover letter, resume, and photograph to Shipboard Personnel, Carnival Cruise Lines, 3655 NW 87th Avenue, Miami, FL  33178.  305-599-2600.   The company does not accept telephone calls regarding application status. 


Offline JustChillin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #38 on: 30/November/2009 »
Buenos dias all ya all!!

Pitanje za sve koji su radili/rade/ za CCL.

Sta je sa uniformom na Carnivalu?
Dali se kupuje po dolasku na brod ili je dobijes free of charge? Znam da ti kompanije tipa Celebrity i Royal CCL daju uniformu ali ti istu zaracunaju na prvoj platnoj listi..

Zivili! 
Qui audet adipiscitur

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Carnival Cruise Line
« Reply #39 on: 01/December/2009 »
Buenos dias all ya all!!

Pitanje za sve koji su radili/rade/ za CCL.

Sta je sa uniformom na Carnivalu?
Dali se kupuje po dolasku na brod ili je dobijes free of charge? Znam da ti kompanije tipa Celebrity i Royal CCL daju uniformu ali ti istu zaracunaju na prvoj platnoj listi..

Zivili! 

Zavisi druze od pozicije, nema pravila, tj. pravilo je da ako je pozicija tipping onda kupujes ti uniformu na brodu i oduzmu ti od plate, ako si non-tipping onda dobijes kad dodjes, isto tako po zavrsetku ugovora vracas tu istu uniformu.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Re: Carnival Cruise Line
« Reply #40 on: 01/February/2010 »
Pitanje za sefa ili nekog drugog:

Da li neko zna na kom sajtu ili forumu mogu da odgledam cini mi se CARNIVAL-ov film-kada par momaka i devojaka prvi put dolaze na brod da rade, pa kao sad ima kako to sve ide, nemogu tacno da se setim sajata, pa ako neko ima negde neka mi posalje adresu....

Hvala unapred


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Carnival Cruise Line
« Reply #41 on: 02/February/2010 »
SEA Agency ... Ides na HTML verziju sajta

evo linka 

http://www.sea-agency.com/directapply/welcomenew.php#videopages


Skini Ant toolbar sa neta pa mozes da download-ujes ...

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Re: Carnival Cruise Line
« Reply #42 on: 02/February/2010 »
Hvala puno, ovo ce mi puno znaciti-a i ostalima....

Hvala jos jednom i MIRNO MORE!!!!!


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Carnival Cruise Line
« Reply #43 on: 16/March/2010 »
Da li neko zna tačan datum intervjua, za Carnival, u Srbiji (koristiće informacija i o intervju u Hrvatskoj, pošto uobičajeno da se te nedelje održi i u Srbiji)? Iz agencija stalno pomeraju datum, bila je priča za sredinu marta, pa onda opet za početak aprila, sada je "aktuelna" priča da je krajem aprila 2010. Sumnjam da je to do Carnivala, tj. mislim da postoji fiksni datum dolaska Carnivalovih hire agenata, a ovi iz agencija nešto muljalju.

Ljudi često pričaju da Carnival dolazi max. 3 puta godišnje, s' obzirom da je imao u februaru inervju da li je realno za očekvati da bude u aprilu? To me interesuje pošto želim da znam šta da očekujem tj. da li će agencija još pet puta "odlagati" intervju. 

Ako neko ima bilo kakvu informaciju neka je podeli. Hvala

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: Carnival Cruise Line
« Reply #44 on: 16/March/2010 »
Da li neko zna tačan datum intervjua, za Carnival, u Srbiji (koristiće informacija i o intervju u Hrvatskoj, pošto uobičajeno da se te nedelje održi i u Srbiji)? Iz agencija stalno pomeraju datum, bila je priča za sredinu marta, pa onda opet za početak aprila, sada je "aktuelna" priča da je krajem aprila 2010. Sumnjam da je to do Carnivala, tj. mislim da postoji fiksni datum dolaska Carnivalovih hire agenata, a ovi iz agencija nešto muljalju.

Ljudi često pričaju da Carnival dolazi max. 3 puta godišnje, s' obzirom da je imao u februaru inervju da li je realno za očekvati da bude u aprilu? To me interesuje pošto želim da znam šta da očekujem tj. da li će agencija još pet puta "odlagati" intervju. 

Ako neko ima bilo kakvu informaciju neka je podeli. Hvala
from: suzana.zagar@ri.t-com.hr - Ne prije 3-4 mjeseca, ne brinite :-)
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!