Author Topic: Provjera težine ru?ne prtljage  (Read 1680 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Provjera težine ru?ne prtljage
« on: 03/April/2009 »
Jedina dobra stvar je da ne provjeravaju tezinu rucne prtljage. Nikada.  :deda:
Mozete nositi 2 komada rucne prtljage, i gotovo bez restrikcija.

Sto se ovoga tice,i ja sam tako mislio do prije mjesec dana...iskreno,nikad mi niko nije vagao rucni prtljag,ali nedavno na aerodromu ''Banja Luka'' koji bih prije nazvao manjom autobuskom stanicom,a ne aerodromom, vagali su mi carry-on...i rekli mi da je pretezak.Sad to i nije bitno,jer su me pustili da idem,ali su ga ipak stavili na vagu. :embarrased:


Sto se tice Lufthanse,Sefe u pravu si.Za Air France sam se detaljnije zainteresovao prije nekoliko dana,inace sam 3 puta letio sa njima,ali sad mi je trebala detaljnija info o prtljagu,buduci da letim za 20 dana na ugovor bas sa njima.Htio sam nositi malo tezi prtljag,ali jedan,a ne 2,ali po 23 kg svaki.Jer dosta ljudi nosi jedan veci i tezi,i nekad sam vidio da prodju bez placanja.Sreca da sam provjerio sa agentom iz suncane vure,preko koga sam kupovao neke karte prije,pa sam ga pitao za savjet,
evo sta kaze za Air France :

''Bolje je da imas 2 komada nego da je samo jedan ali tezi od 23 Kg
naplacuje se 50 eur ako je jedan komad tezi od 23 a laksi od 32 KG; 150EUR ako je izmedu 32 i 45 kg; i ako je tezi od 45kg naplacuje se 150eur za svakih 10 kg vise od 23kg tj za 50 kg platio bi 450 EUR
Pozdrav! ''

Hm... :nono:

 +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !