Author Topic: Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?  (Read 2809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?
Meni pise isto da sam bonafide seaman i da mogu poneti max 2 prtljaga po 20 kg max.
Posto vidim da neki prevoznici dozvoljavaju samo jednu torbu, kakvi su italijani po tom pitanju i koliko rucne prtljage mogu poneti sa sobom u avion, sa malom napomenom da nosim i laptop :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?
« Reply #1 on: 19/September/2010 »
Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?
Meni pise isto da sam bonafide seaman i da mogu poneti max 2 prtljaga po 20 kg max.
Posto vidim da neki prevoznici dozvoljavaju samo jednu torbu, kakvi su italijani po tom pitanju i koliko rucne prtljage mogu poneti sa sobom u avion, sa malom napomenom da nosim i laptop :)


Alitalia je jedno iskustvo koje nikad vise ne zelim da ponovim...Uzas! Sad, prije 15 dana kad sam dolazio, isao sam sa njima...Luggage nije problem, mozes imati 2x23kg, stim ako ides odavde da im pokazes na check-in desku da si seaman, a ako ides iz US moras imati I95...
Sretno!
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?
« Reply #2 on: 19/September/2010 »
E to mi je bitno, da mogu nositi dve torbe. Idem odavde za Rim.

Alitalia je jedno iskustvo koje nikad vise ne zelim da ponovim...Uzas!
A sto lose?  :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?
« Reply #3 on: 19/September/2010 »
A sto lose?  :)

Lose iz vise razloga, pocevsi od check-in deska, su drski, neljubazni, zezaju te...
U avionu, na interkontinentalnom letu, koji traje min. 8h, treba da se dobiju neke stvari u sklopu cijene karte... Letio sam sa Air France, Swiss Air, Lufthansa, Delta, United, KLM, nema sta nisam, ali ovo je uzas brate ! Na sve i jednoj od navedenih kompanija dobijes izbor hrane kad si na letu, obicno 2 opcije, chicken ili pasta, i kad prolaze sa trolley-em imas opciju raznih sokova, vodu obicnu, mineralnu, pivo, par vrsta viskija, neko drugo al. pice, i na primjer 2 vrste vina. Ovde su samo imali pivo, vodu i bijelo vino. Za obrok nisu nista pitali sta zelimo, samo su svima izbacili neku smrdljivu ribu. Pored toga, avioni su im otrcani, evo npr. meni i supruzi, ni jednom od nas nije radio joystick za gledanje tv-a i filmova na sjedistu ispred..
Jos na sve to, Lufthansine karte se krecu od nekih 500-600$ zavisno koliko konekcija imas, a ova karta je kostala 704$ !!!
Eto, to je to... :deda:

Idem odavde za Rim

Rim je najgori aerodrom, i najprljaviji sto sam u zivotu vidio! Nije problem uopste, niko od nas ovde nije ni princ ni princeza pa da se ne moze izdrzati, sve ok na par sati dok si u tranzitu, ali ja sam npr. imao pauzu u Rimu 12h....tako da ti je to privremena kuca u tom momentu..
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da li iko zna kakva je situacija sa Al Italia?
« Reply #4 on: 19/September/2010 »
I Genova je katastrofa, red za wc konstantno 30 metara.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)