Author Topic: Otisci prstiju i dlanova  (Read 11319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Otisci prstiju i dlanova
« on: 31/March/2012 »
 
Ovo pitanje je namjenjeno Youth staff veteranima koji rade za Carnival.
Dok sam bila na brodu pokušala sam promjeniti Department, tj. htjela sam predati dokumente za Camp Carnival. Imala sam sve dokumente kod sebe osim tih famoznih otisaka prstiju i dlanova iz Hrvatske, bez kojih po nekom novom Carnival pravilu ne može. Pošto se još premišljam da promjenim Department, pogotovo nakon medical sign off-a otišla sam u PU po otiske. U mojoj PU rekli su mi ovako. Otisci prstiju uzimaju se samo uz sudski nalog oko ste osumnjičenik za neko kazneno djelo. Bez naloga uzimaju se otisci osobama kojima je provaljeno u kuću ili stan, da se na taj način eliminiraju otisci koji su pronađeni na mjestu zločina i da se nakon eliminacije otisaka ti otisci odmah uništavaju. I otisci se uzimaju kod osobnih isprava. I da su to jedini razlozi zbog kojih se uzimaju otisci.
Voljela bih čuti od osoba koji su nedavno otišli kao Youth staff na Carnival, da li su njima trebali ti otisci i na koji su ih način dobili.

Hvala

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #1 on: 14/October/2012 »
evo i nama su iz agencije rekli da ce biti problem uraditi to...nego otprilike da se snadjemo,ako imamo nekoga u policiji ili tako nesto..Pa ja ako nesto saznam vise javljam..

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #2 on: 14/October/2012 »
Imala sam sve dokumente kod sebe osim tih famoznih otisaka prstiju i dlanova iz Hrvatske, bez kojih po nekom novom Carnival pravilu ne može. Pošto se još premišljam da promjenim Department, pogotovo nakon medical sign off-a otišla sam u PU po otiske.
Otisci prstiju i dlanova???  ""]]

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #3 on: 14/October/2012 »
evo i nama su iz agencije rekli da ce biti problem uraditi to...nego otprilike da se snadjemo,ako imamo nekoga u policiji ili tako nesto..Pa ja ako nesto saznam vise javljam..

tako se sve obavlja na Balkanu. ni za šta ne postoje procedure i zakoni, za sve je potrebna veza, ko ima vezu i para može da uradi sve i svašta mimo bilo kojih zakona. zakon postoji za jedne, za druge ne postoji. za neke postoji veza, za neke ne. kažu snađi se ako imaš nekog u policiji. tako izleda ceo naš život ovde na balkanu.

nek vam to uradi agencija. ako ne, promenite agenciju. ako ne, promenite poziciju.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #4 on: 15/October/2012 »
Cekaj sad, potpuno ste me zbunili...  ???  Otisci prstiju i dlanova ? Zar nije samo prstiju? Milicar, se secas ti sta je receno?

A sto se tice nacina... veza je jedino resenje, plus tradicionalno velika milka i 200 grama kafe minimum  :D
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #5 on: 15/October/2012 »
Iskreno meni ovo nema smisla. Sve mi smrdi na "idemo tražit razno razne gluposti jer možemo".

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #6 on: 15/October/2012 »
rekao je prstiju i dlanova Letis,zato sto je i pokazao ,znas da je pokazao rukama i objasnjavao kako...e ja se raspitala kod nekog druga,on radi kao policajac,zna za to,ali jos nista konkretno ne znam dal mogu ovi nasi to da rade ili ne...Rekao raspitace se..

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #7 on: 15/October/2012 »
Evo ja jutros zavrsila s tim, otisla u SUP, objasnila, poznata im je situacija i ovde u NSu to rade bez problema i ne treba nikakva veza, i ne placa se nista.  :yeah:
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #8 on: 15/October/2012 »
Bravo Letis!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #9 on: 17/October/2012 »
Iskreno meni ovo nema smisla. Sve mi smrdi na "idemo tražit razno razne gluposti jer možemo".

Meni ima smisla. Otisci dlanova se često pronađu pri traženju forenzičkih dokaza, i jednako se na sudu priznaju kao i otisci prstiju.
Kriminalci su sve pametniji, pa brišu otiske prstiju sa mjesta zločina, ali neki još ne shvaćaju da ih se može pronaći i preko otisaka dlana.
Tipičan primjer je pokazivač smjera u automobilu. Njega pokrećeš vanjskim rubom dlana., i ostaje otisak cijelom dužinom na plastici, dovoljno dug da pronađu 12 karakterističnih točaka.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #10 on: 16/March/2013 »
Otisci se mogu uraditi u  ul. 29 novembra u BGu...drugarica i ja radile...

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #11 on: 01/April/2014 »
ima li šta novo u vezi ovih otisaka prstiju? meni traže 300 kn kod privatnog sudskog vještaka za daktiloskopiju  ""]]

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #12 on: 17/September/2014 »
U subotici se placa oko 1000 dinara fingerprints, (naravno da ne dobije fiskalni racun), tako je bilo u decembru 2012. godine.
Cula sam da u beogradu se ne placa nista,
u Backoj topoli nisu ni culi o tome da privatno lice hoce da uradi fingerprints i nisu ni hteli da mi pomognu,
sad opet mi treba da uradim jer vazi za dve godine, u stvari Carnival traze novi formular od mene svake 2 godine.

Ako neko aplicira za Youth staff poziciju mora da ima, moja koleginica se vratila na brod bez novog formulara, rekli su joj u MSA da moze da spakova ako nece da uradi nove.  :ban:
Al to moze samo u njenoj zemlji da uradi. Imala je sreca, njena tata je poznao neko u policiji, pa su resili nekako da urade, 2 nedelje kasnije je dobila fingerprints mejlom. Ne pitajte kako su molgi da urade, to tajna i ispred mene. al moram da doda, da je devojka bila isto iz srbije.
 ;)
A drugarica iz Ukrajne kaze da u njenoj zemlji se urade fingerprints samo privatno, i placa vise nego sto dolara. znaci nama u Srbiji je jos dobro.
na kraju ugovora sam dobila jedan papir sa listom sta treba da nosim za brod kad se vracam, jedan od tih je finger prints vazeno do kraja sledec ugovora, medical, frst aid, C.P.R. isto tako, itd.
Pozdrav!

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #13 on: 18/September/2014 »
meni niko nije trazio otiske dlanova

samo prstiju

sad ako se dobro secam kako je bilo....a bilo je zanimljivo....

I odem ja u policiju oni svi u CUDU sta je to??????Gledaju se , misle ko ce da mi odgovori... onda me posalju u opstinu ako se ne varam. Isto , svi se gledaju (ja sam iz male opstine ne znam da li je u moju kompaniju iko ikad otisao odavde). Oni me posalju u ......sud.
O tek tu iznenadjenja.....tu mi rekose da bi bilo najbolje da odem ....pogodite gde? u policiju!
Kazem ja je l' ja to treba ponovo u krug.......I tu mi pukne film! Kazem ja stvarno sramota u SVIM (pazi svim, pojma nemam sta pricam) , ali SVIM opstinama u Srbiji ne prave nikakav problem i rade to samo kod nas niko nije upucen I ne zna, mislim strasno.
I oni ljudi, uradise :rtfm:
ja nemam  veze u policiji  -()-

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Otisci prstiju i dlanova
« Reply #14 on: 19/September/2014 »
zvala policiju, proslijedilo me u ured kriminalistike gdje mi je neki ugledni kriminalist izvadija otiske. morala san samo ponit ponit putovnicu, trajalo je 5 min i isti dan mi je bilo gotovo. 0, 00 kuna.