Author Topic: Konacno kuci... :) .. odradio 1. ugovor na Ruby Princess ...  (Read 8951 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bojan88

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Evo ja se vratio odradio 1. ugovor na Ruby Princessu...
Pa ako ima nekih pitanja izvolite.. imam vremena :)  konacno!

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Konacno kuci... :)
« Reply #1 on: 04/April/2012 »
Dobro nam dosao natrag  :-))))'
pa ajde kad vec imas vremena izdvoji 20 min pa sastavi jedan lep post da imamo sta da citamo   :tuctuc:

Offline sanity153

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Konacno kuci... :)
« Reply #2 on: 04/April/2012 »
Dobro nam dosao natrag  :-))))'
pa ajde kad vec imas vremena izdvoji 20 min pa sastavi jedan lep post da imamo sta da citamo   :tuctuc:

^^ slažem se ,i dobro došao  :uzdravlje:
Even if you’re on the right track, you’ll get run over if you just sit there.
—Will Rogers

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Wellcome back  :happy:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline vanja1

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Dobro nam dosao :))) Ajde da vidimo sta si radio, koja pozicija, koliko je radno vreme, kakva je zarada, jel bilo nasih ljudi sa tobom...? Uputi nas, buduce gustere, da znamo sta nas ceka...  :hehe:

Offline bojan88

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Ja sam otisao na brod kao ass buffet steward...
Intevju i sve ostalo je proslo jako "glatko" e onda... cekanje 6 meseci na ukrcaj, tada sam onako vec malo poludeo.
Vec sam mislio da nema nista od toga i onda su me nezvali biola je sreda u subotu ides na bood.....
Prvi dani na brodu su bili jako zbunjujuci, stavili su me da radim nocnu smenu u Crew messu i tu sam ostao dva ipo meseca...
Na pocetku sam trcao sve da odradim da stignem dok nisam malo skontao posao sta teba-sta ne treba, pa sam hvatao i po 2-3 sata spavanja u nocnoj :)
E posle toga "WELCOM TO HOIZONT COURT" odusevljen, radicu sa gostima... Smorio se posle dve nedelje zato sto su ti ljudi toliko glupi da je to za neverovati...
I posle dve nedelje me stavili da radim open deck stalno.
To je extra, ceo dan radis u patikama, sorcu i kosulji, nema presvlacenja uniforme, samo jedan supervizor na taj veliki prostor (a unutra u horaizontu ih ima 4-5) tako da mozes da hvatas krivine "La grande"
Napolju sam nekim slucajem ostao do kraja ugovora i uopste se nisam bunio bilo me je extra.
Nasih ljudi kada sam ja dosao bilo je jako puno, a posle su nas stalno smanjivali, ne znam zasto....
Plata mi je bila ok od 1100-1400 dolara, to je extra, na nekim manjim brodovima ass. imaju oko 800 dolara...
Na kraju ugovora sam dobio promociju, i sada cekam drugi ugovor. Da sazemo na pocetku je jako tesko stajati svaki dan 12 sati, ali covek je jedna neverovatna masina i na sve se navikne, tako da samo izdzite pocetak i kasnije sve ide kao "podmazano" zavrsis smenu od 12 sati i ne budes umoran :)
Toliko za sada od mene, nadam se da sam pogao nekome :) Pozdrav!!!!

Offline vanja1

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
hvala puno, divan si  :-))))'

Offline bojan88

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Nema na cemu, tek sam sada skontao da sam pola slova promasio u kucanju (moj bat je jako smiren na kompu)   :)

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile


A preko koje agencije si isao?
mozes li mi pomoci oko toga posto sam ja pocetnik a voleo bi da odem.
 Moj komsija je mladji od mene godinu on je 92 godiste i uspio je otici, a ja u decembru punim 21 godinu, pa sad kontam da li ce meni biti problem sto jos nisam napunio?!


Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile

A preko koje agencije si isao?
mozes li mi pomoci oko toga posto sam ja pocetnik a voleo bi da odem.
 Moj komsija je mladji od mene godinu on je 92 godiste i uspio je otici, a ja u decembru punim 21 godinu, pa sad kontam da li ce meni biti problem sto jos nisam napunio?!



pozdrav sugradjaninu :)
ima tema na forumu, navodno vise ne zaposljavaju ispod 21 (mada to zavisi od agencije). no ono sto znam je da ti mozes vec sada poceti da ganjas to lagano a ne bi se ni ukrcao prije nego napunis 21 svakako.
dakle, mozes proci intervju, ljekarsk i sve ostalo i ukrcas se npr u januaru...

sto se tice agencija, imas na forumu posebnu sekciju za to pa lagano udri po citanju.
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
pozdrav sugradjaninu :)
ima tema na forumu, navodno vise ne zaposljavaju ispod 21 (mada to zavisi od agencije). no ono sto znam je da ti mozes vec sada poceti da ganjas to lagano a ne bi se ni ukrcao prije nego napunis 21 svakako.
dakle, mozes proci intervju, ljekarsk i sve ostalo i ukrcas se npr u januaru...

sto se tice agencija, imas na forumu posebnu sekciju za to pa lagano udri po citanju.


aha aha ma ne snalazim se bas najbolje ali skontacu nekako na forumu ima svega :) uglavnom hvala ti puno, nadam se da cu nesto sebi srediti. meni samo cudno bilo kako mi je kolega uspio on je isao preko neke agencije u zagrebu pa cu tako pokusati. hvala jos jednom

puno pozdrav ;)

Offline aljosa90

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
1400$?Dace bog da dobijem i ja Ruby:)

Offline bojan88

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Ja sam isao preko Safe Cruise iz Beograda, moci rade stvarno dobar posao i svaka im cast... E to za staosne granice moras njih da nazoves, stvarno ti ne bi znao reci...

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Ja sam isao preko Safe Cruise iz Beograda, moci rade stvarno dobar posao i svaka im cast... E to za staosne granice moras njih da nazoves, stvarno ti ne bi znao reci...


Ok, hvala u svakom slucaju  :uzdravlje:

Offline aljosa90

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Bojane da te pitam,kad se vracas?tj koliko ti traje odmor?2 meseca ili vise? :)